Nuo birželio pradžios prašymus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose užregistravo per 19 tūkst. stojančiųjų. Iš jų 12 tūkst. jau pasirinko ketinamas studijuoti studijų programas.
Bendrojo priėmimo prašymus teikti ir keisti dar galima iki liepos 25 d.
Šiuo metu būsimi studentai savo prašymuose aukščiausiu numeriu dažniausiai išskiria universitetines socialinių mokslų, menų, sveikatos mokslų, verslo ir viešosios vadybos bei informatikos mokslų studijų programas.
Siekiantieji studijuoti kolegijose – sveikatos mokslų, verslo ir viešosios vadybos, inžinerijos ir sveikatos mokslų studijų krypčių grupių programas.
Auga ir norinčiųjų studijuoti ugdymo mokslus skaičiai. Per pirmąjį bendrojo priėmimo mėnesį į ugdymo studijų krypčių grupės studijų programas jau užsiregistravo per 1,4 tūkst. stojančiųjų.
Teigiamą motyvacijos testo, skirto stojantiesiems į šias studijų programas, įvertinimą jau gavo 679 būsimi ugdymo studentai.
Tikėtina, kad siekiančiųjų studijuoti skaičiai dar žymiai padidės – abiturientai, kol nežino valstybinių brandos egzaminų rezultatų, registruotis ir rinktis siekiamas studijuoti studijų programas neskuba.
Šalyje tarp paklausiausių jau keletą metų išlieka medicinos studijų programos. Į paklausiausių programų dešimtuką šiuo metu patenka ir psichologijos, grafinio dizaino, teisės, kūrybos komunikacijos, muzikos atlikimo, kino meno, programų sistemų studijų programos.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad 2022 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas metu būsimi studentai kviečiami rinktis reikalingiausius žinovus ruošiančias ugdymo, slaugos ir informatikos studijų programas.
Pasirinkusiesiems šias studijas numatoma suteikti valstybės finansavimą ir neriboti priėmimo, t. y. bus siekiama priimti stojančiuosius, norinčius ir pasirengusius studijuoti – atitinkančius keliamus reikalavimus gauti valstybės finansuojamą studijų vietą.
Šiuo metu labai trūksta matematikos, fizikos, chemijos, biologijos, technologijų, istorijos, geografijos, lietuvių kalbos ir literatūros, pradinio ugdymo bei specialiojo ugdymo žinovų.
Pasirinkusiesiems šių ugdymo specializacijų studijų programas numatoma skirti papildomą paramą – stipendijas.
2022 m. įstojusiesiems į valstybės finansuojamas minėtų reikalingiausių specializacijų bakalauro ugdymo studijas bei ugdymo gretutines studijas kas mėnesį numatytos 299 Eur dydžio stipendijos.
Ugdymo profesinių studijų bei baigiamojo kurso bakalauro ugdymo studijų ir ugdymo gretutinių studijų studentams numatoma stipendijas didinti iki 506 Eur.
Padidintas išmokas galės gauti tie, kurie turės sudarytą sutartį su savivaldybe, savivaldybės arba valstybine mokykla ir bus įsipareigoję baigus studijas ten dirbti ne trumpiau kaip 3 metus per 5 metų laikotarpį, ne mažiau kaip 0,7 etato.
Kaip ir ankstesniais metais, visiems, stojantiems į ugdymo studijų programas kolegijose ir universitetuose, reikalingas motyvacijos vertinimas.
Tokiu patikrinimu siekiama įvertinti stojančiųjų apsisprendimą studijuoti ugdymo mokslus ir rinktis mokytojo karjerą. Šiemet jis vykdomas nuotoliniu būdu nuo birželio 13 d. iki liepos 23 d.
2022 m. Lietuvoje studijų programas siūlo 16 universitetų ir 18 kolegijų. Valstybės lėšomis numatoma priimti 12,7 tūkst. pirmakursių – 8,4 tūkst. į universitetus, 4,3 tūkst. į kolegijas.
Norintieji stoti į šalies aukštąsias mokyklas kviečiami teikti prašymus Bendrojo priėmimo žinių sistemoje, jungiantis per LAMA BPO tinklalapį.