Gyventojai, kurie šių metų pradžioje gavo „Sodros“ pranešimus apie įtraukimą į pensijų kaupimą arba anksčiau sustabdytų įmokų atnaujinimą, iki birželio 30 d. turi laiko apsispręsti, ar nori dalyvauti antros pakopos pensijų kaupime.
Pasitikrinti, ar šiemet buvote įtraukti į pensijų kaupimą, galima prisijungus prie asmeninės paskyros www.sodra.lt/gyventojui arba paskambinus numeriu 1883. Žmonėms, kurie neperskaito pranešimų asmeninėse paskyrose, siunčiami registruoti laiškai.
Į pensijų kaupimą šiemet įtraukti beveik 89 tūkstančiai gyventojų. Tai žmonės, kurie iki šiol niekada nekaupė pensijai ir tie, kurie 2019 metais atsisakė dalyvauti pensijų kaupime. Įstatymas numato, kad asmenys įtraukiami į kaupimą kas trejus metus, kol jiems sukaks 40 metų.
Pranešimus apie siūlomą automatinį įmokų atnaujinimą gavo ir tie gyventojai, kurie 2019 metais neterminuotai sustabdė pensijų kaupimą. Tokių žmonių yra beveik 175 tūkstančiai. Šie žmonės anksčiau jau buvo kaupimo dalyviai, tik sustabdė įmokų pervedimą.
„Šiais metais gyventojai greičiau nei iki šiol perskaito pranešimus savo asmeninėse paskyrose. Jei pernai likus savaitei iki termino pabaigos pranešimus asmeninėse paskyrose buvo perskaitę tik 40 proc. gavėjų, šiais metais, kai apsispręsti liko daugiau nei dvi savaitės, informaciją jau perskaitė beveik 65 proc. įtrauktųjų.
Daug žmonių jau priėmė sprendimą, tačiau labai svarbu, kad tai padarytų visi suinteresuotieji, todėl raginame pasitikrinti informaciją „Sodros“ paskyrose ir nelaukti iki paskutinės minutės“ – sako „Sodros“ Registrų tvarkymo skyriaus vedėja Leonora Lizūnienė.
Naujai įtraukti į kaupimą gyventojai turi tris pasirinkimo variantus – jie gali patys sudaryti sutartį su norima pensijų kaupimo bendrove, nieko nedaryti ir pradėti kaupti pensiją „Sodros” atsitiktine tvarka parinktoje bendrovėje arba asmeninėje „Sodros” paskyroje pateikti prašymą kaupime nedalyvauti.
Gyventojai, kuriems siūloma atnaujinti įmokas, taip pat gali apsispręsti: nieko nedaryti ir tuomet nuo liepos 1 d. jų įmokų pervedimas bus atnaujintas automatiškai, nelaukdami birželio 30 d. atnaujinti įmokų pervedimą arba atsisakyti įmokų pervedimo atnaujinimo.
Nenorintys dalyvauti kaupime turėtų prisijungti prie savo asmeninės paskyros www.sodra.lt/gyventojui. Naujai įtraukti gyventojai ir tie asmenys, kuriems siūloma atnaujinti įmokų pervedimą, savo paskyrose mato automatiškai sugeneruotus prašymus atsisakyti kaupimo. Tereikia paspausti mygtuką ir atsisakyti dalyvauti pensijų kaupime.
Jei žmogus apsispręs dalyvauti antros pakopos pensijų kaupime, priklausomai nuo pasirinkto kaupimo tarifo, į pensijų fondą bus pervedama 2,7 proc. nuo kaupiančiojo pajamų ir valstybės paskata – 1,2 proc. nuo vidutinio šalies darbo užmokesčio (VDU), arba 3 proc. nuo kaupiančiojo pajamų ir 1,5 proc. VDU iš valstybės lėšų. Įmokos bus pradėtos skaičiuoti nuo liepos 1 d.
Kaupimas antroje pakopoje – valstybės siūlomas būdas kaupti pensijai papildomai. Pensijų kaupimo antroje pakopoje esmė – užtikrinti, kad sulaukus pensijos amžiaus, šalia „Sodros“ senatvės pensijos, būtų galima gauti papildomas stabilias garantuotas pajamas visą likusį gyvenimą. Sprendimą dėl kaupimo kiekvienas žmogus turi priimti pats, įvertinęs visas aplinkybes.
„Sodros“ atstovė atskleidė, koks yra didžiausias Lietuvoje gautas pensijų anuitetas
– diena.lt/naujienos/verslas/ekonomika/sodros-atstove-atskleide-koks-yra-didziausias-lietuvoje-gautas-pensiju-anuitetas-1084914
Kiek uždirbantiems žmonėms patrauklu dalyvauti pensijų kaupime?
− ziniuradijas.lt/laidos/ekonomika-siandien/kiek-uzdirbantiems-zmonems-patrauklu-dalyvauti-pensiju-kaupime?video=1
• Seimas apsvarstęs pritarė „Sodros“ ir Pensijų anuiteto fondų biudžetams
– respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/seimas-apsvarstes-pritare-sodros-ir-pensiju-anuiteto-fondu-biudzetams/