Sekmadienis, 19 liepos, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra

VU su Tadu Kazakevičiumi pristato meninį sumanymą „Atverk pasaulį klausimais“

www.alkas.lt
2022-05-04 08:00:36
106
PERŽIŪROS
0
VU su Tadu Kazakevičiumi pristato meninį sumanymą „Atverk pasaulį klausimais“

T. Kazakevičius | J. Auškelis, VU nuotr.

„Aš negaliu fotografuoti netikrų žmonių – jeigu tai yra netikri modeliai, kurie pasakoja pseudoistoriją, man yra sudėtinga tai daryti“, – sako Tadas Kazakevičius, Vilniaus universiteto (VU) dėstytojų ir studentų portretų serijos autorius, portretistas, vienas žymiausių šių dienų lietuvių dokumentinės fotografijos atstovų.

Architekto išsilavinimą turintis T. Kazakevičius fotografuoti pradėjo daugiau nei prieš dešimtmetį. Šiandien jis – Lietuvoje ir pasaulyje įvertintas dokumentinės fotografijos kūrėjas.

Ypač didelio atgarsio sulaukė jo nuotraukų ciklas „Tai, ko nebebus“. 2017 m. T. Kazakevičius pateko tarp „Lens Culture Exposure Awards“, 2019 m. – tarp „Leica Oskar Barnack Awards“ finalistų.

Kai kurie kadrai buvo atrinkti į „Sony World Photography Awards“, eksponuoti žinomoje parodoje „The Royal Photographic Society“ ir Kinijos fotografijos šventėje „Jimei x Arles“. Fotografas įvertintas „Auksinio kadro“ apdovanojimu Lietuvos spaudos fotografijos varžytuvėse.

Neliko nepastebėta ir T. Kazakevičiaus nuotraukų serija „Tarp dviejų krantų“, kurioje užfiksuoti Kuršių nerijos vaizdai.

2020 m. Pasaulio spaudos fotografijos varžytuvių („World Press Photo“) portreto fotografijų serijos srityje ši serija pelnė trečią vietą.

Jo nuotraukos paskelbtos tokiose žiniasklaidos priemonėse kaip „Time“, „The New Yorker“, „The Sunday Times“ ir „Monocle“, „Le Monde“.

Prie darbų sąrašo šiemet prisidės ir VU pasiūlytas sumanymas – įamžinti VU dėstytojus ir studentus jų darbo aplinkoje.

„Aš negaliu fotografuoti netikrų žmonių – jeigu tai yra netikri modeliai, kurie pasakoja pseudoistoriją, man yra sudėtinga tai daryti.

T. Kazakevičius | J. Auškelis, VU nuotr.

Tačiau šios fotosesijos metu sutikau tikrus dėstytojus ir tikrus studentus, buvau dalis jų nuoširdaus bendravimo jiems natūraliose erdvėse“, – sako fotografas.

T. Kazakevičius mėnesį fotografavo 15 VU dėstytojų ir buvusių ar esamų studentų iš įvairių fakultetų.

Dokumentinės fotografijos žanras neįmanomas be gebėjimo prakalbinti nepažįstamuosius, tačiau, anot fotografo, šios fotosesijos metu jam puikiai pavyko ne prakalbinti, o paskatinti dėstytoją ir studentą bendrauti tarpusavyje.

„Kuriant šią fotografijų seriją buvo įdomu suprasti, kad nėra taip jau paprasta nufotografuoti kelis tarpusavyje bendraujančius žmones, nepaslepiant jų veidų, ieškant akimirkų, kada jie, rodos, ir abu kontakte, ir prieš mano objektyvą į mane atsuktais veidais. Tai buvo savotiškas iššūkis.

Kartu man buvo labai lengva, nes jie galėjo bendrauti tarpusavyje. Jeigu pradžioje juos reikėjo prašnekinti, kalbinti, leisti suprasti, koks mūsų bendras tikslas, tai ilgainiui jie bendravo kasdienybės dalykų, jiems bendrų temų klausimais“, – apie fotosesijos užkulisius pasakoja T. Kazakevičius.

Fotosesijos planus keitė ir vasario 24-ąją prasidėjęs karas Ukrainoje: „Man labai sunku suprasti šį faktą, kad kai pradėjome šią fotosesiją, prasidėjo karas Ukrainoje.

Vis dėlto tas siekis – sulaukti natūraliai pakilesnės nuotaikos – buvo nelengvas, buvo sunku išvengti šios temos ir mūsų pokalbiuose“, – sako fotografas.

T. Kazakevičius kartu su žurnaliste Lisa Abend JAV naujienų žurnalui „Time“ pasakojo apie Lietuvos gyventojų sumanymus prasidėjus karui.

T. Kazakevičius | J. Auškelis, VU nuotr.

Viena naujausių istorijų – apie lietuvių savanorius, pasiryžusius prisijungti prie kovos už Ukrainos laisvę.

Paklaustas, ar šiame kontekste galimybė klausti visko įgauna kitą prasmę, T. Kazakevičius sako, kad visus suvienija bendras tikslas.

„Viskas susiveda į dviejų žmonių – arba fotografo ir herojaus, arba dėstytojo ir studento – bendrą tikslą ir aistrą kažką pasiekti ir padaryti.

Šiuo atveju arba fotografas sukuria tam tikrą atmosferą, kurioje herojus gali vienaip ar kitaip papasakoti tikrą istoriją, arba dėstytojas sukuria gerą erdvę studentui nebijoti paklausti paties primityviausio klausimo ir nepasijausti kažkaip neteisingai.

Man atrodo, kad vienas bendras tikslas labai dažnai suvienija, nes žmonės turi bendrą vardiklį, bendrą aistrą, akimirką, dėl kurio jie čia yra susitikę.

Tai neįmanoma, jeigu viena iš pusių yra visiškai nesuinteresuota to daryti. Manau, kad dėstytojas yra neįgalus padėti studentui, jeigu šis nenori.

Lygiai taip pat negalėčiau papasakoti tikros istorijos su herojumi, kuris nėra tos istorijos savininkas“, – sako dokumentinės fotografijos atstovas.

Artimas ir atviras mokytojo ir mokinio, dėstytojo ir studento ryšys – didelė siekiamybė, skatinanti mokytis, tobulėti ir drąsiai užduoti rūpimus klausimus.

Siekdamas pabrėžti tokio santykio kūrimo ir drąsos klausti svarbą, VU pristato meninį sumanymą „Atverk pasaulį klausimais“, įgyvendinamą su fotografu T. Kazakevičiumi.

Šis meninis VU sumanymas – tęsinys praėjusių metų veiklos, įgyvendintos su legendiniu fotomenininku, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laimėtoju Antanu Sutkumi ir jo mokiniu, fotografu Artūru Morozovu.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. VU Didžiajame kieme – iki šiol nematytos fotomenininko A. Sutkaus nuotraukos
  2. Animacinio kino kūrėjui Algirdui Seleniui 65-eri (video)
  3. Fotografijų varžytuvės – kvietimas pažvelgti į religijos ir įsitikinimų laisvę
  4. Karinės fotografijos konkurso darbus šiemet vertins ir garsus karo korespondentas M.Jonas
  5. Apdovanoti fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijose 2013–2014“ nugalėtojai
  6. „Vartų“ galerijoje pristatoma legendinio lietuvių fotografo A.Sutkaus paroda
  7. Šiauliuose atidaroma karo korespondento A. Morozovo nuotraukų paroda, vaizduojanti karą Ukrainoje (video, nuotraukos)
  8. Vilniaus miesto gatvėse – Tado Kazakevičiaus įamžintas nykstantis Lietuvos kaimas
  9. T. Kazakevičiaus fotografijų parodoje – užmarštin grimztantys Lietuvos vaizdai
  10. Rugsėjį Kaune fotografas A. Kulikauskas pristatys savo kūrybą
  11. Surengta 10-oji meno kūrėjų šventė „Langas į širdį“
  12. Šeduvoje – fotografijos ir istorijos įdomybės
  13. Kviečia Šiaurės Lietuvos fotomenininkų nuotraukų paroda „Laisvai“
  14. Į Lietuvą sugrąžintas vertingas nuotraukų rinkinys
  15. Visuomenei pristatomi nematyto medinio tarpukario Kauno vaizdai

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Žemės sklypai
Lietuvoje

Kur kreiptis pastebėjus žemės naudojimo pažeidimus?

2026 07 19
Klaipėdos uostas
Lietuvoje

Atvertas kelias Klaipėdos uosto pietinės dalies plėtrai

2026 07 19
Viktoras Miltakis
Lietuvoje

Mirė Lietuvos monetų kalyklos vienas iš įkūrėjų Viktoras Miltakis

2026 07 19
Žievėgraužis tipografas
Gamta ir ekologija

Žievėgraužio tipografo židinių miškuose sumažėjo

2026 07 18
Oro kondicionierius
Lietuvoje

Ką žinoti gyvenamajame pastate įsirengiant kondicionierių?

2026 07 18
Medžiai mieste
Gamta ir žmogus

Miestuose medžių vis daugiau, tačiau didelio pavėsio – vis mažiau

2026 07 18
Ispaninis arionas – svetimžemė rūšis
Gamta ir ekologija

Kaip kovoti su invaziniais šliužais: būdai, kuriuos pataria žinovai

2026 07 18
Pristatomi išskirtiniai karpiniai
Etninė kultūra

Kleboniškių kaimo buities muziejuje pristatomi išskirtiniai karpiniai

2026 07 18
Agnė Matulionytė. Bangavimo dažnis, 2026
Kultūra

Raidžių ritmu kuriama jūra: A. Matulionytės paroda „Neskaityta srovė“

2026 07 18
Vilniaus arkikatedra
Kultūros paveldas

LMT skelbia kvietimą atverti Vilniaus arkikatedros istorijos sluoksnius

2026 07 18
Palangoje prasideda kūrybos savaitė vaikams
Kultūra

Palangoje prasideda kūrybos ir pasakų savaitė vaikams

2026 07 18
Svarbu ne tik išsaugoti baltistiką, bet ir padaryti ją patrauklią naujai studentų kartai
Lietuvoje

Švietimo ministrė: Svarbu ne tik išsaugoti baltistiką, bet ir padaryti ją patrauklią naujai studentų kartai

2026 07 18

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie A. Navys, M. Sėjūnas. Kada baigsis karas?
  • klaustukas apie A. Navys, M. Sėjūnas. Kada baigsis karas?
  • Kestutis K.Urba apie A. Uždneprietis. Kas liks iš Lietuvos be lietuviškos savasties?
  • +++ apie A. Uždneprietis. Kas liks iš Lietuvos be lietuviškos savasties?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Kur kreiptis pastebėjus žemės naudojimo pažeidimus?
  • Dažnos vasaros liūtys: žinovas primena apie važiavimo slidžia danga klaidas
  • Vasarą žiemai ruoškite ne tik roges, bet ir pomidorus
  • Atvertas kelias Klaipėdos uosto pietinės dalies plėtrai

Kiti Straipsniai

Marinuoti agurkai

Vienas slaptas priedas ir nuo šiol kitaip marinuosite agurkus

2026 07 19
Viktoras Miltakis

Mirė Lietuvos monetų kalyklos vienas iš įkūrėjų Viktoras Miltakis

2026 07 19
Dviratininkai

Kas penktas automobilio vairuotojas dviratininkus laiko kliūtimi eisme

2026 07 19
Du žmonės ramiai kalbasi ant suolelio Lietuvos senamiesčio aikštėje vasaros vakarą, virš miesto matomas jaunas dylantis Mėnulis.

Liepos 19-osios horoskopas: geriausi sprendimai gims iš ramaus pokalbio

2026 07 18
Medžiai mieste

Miestuose medžių vis daugiau, tačiau didelio pavėsio – vis mažiau

2026 07 18
Ispaninis arionas – svetimžemė rūšis

Kaip kovoti su invaziniais šliužais: būdai, kuriuos pataria žinovai

2026 07 18
Agnė Matulionytė. Bangavimo dažnis, 2026

Raidžių ritmu kuriama jūra: A. Matulionytės paroda „Neskaityta srovė“

2026 07 18
Palangoje prasideda kūrybos savaitė vaikams

Palangoje prasideda kūrybos ir pasakų savaitė vaikams

2026 07 18
5 svarbiausi vitaminai

Vitaminai – pilnas vadovas sveikai gyvensenai palaikyti

2026 07 17
Statybų pradžia

Prasideda Rūdninkų karinio miestelio II etapo statybos

2026 07 17

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie A. Navys, M. Sėjūnas. Kada baigsis karas?
  • klaustukas apie A. Navys, M. Sėjūnas. Kada baigsis karas?
  • Kestutis K.Urba apie A. Uždneprietis. Kas liks iš Lietuvos be lietuviškos savasties?
  • +++ apie A. Uždneprietis. Kas liks iš Lietuvos be lietuviškos savasties?
  • +++ apie A. Navys, M. Sėjūnas. Kada baigsis karas?
Kitas straipsnis
Vilniaus rotušėje gegužės 5–28 d. vyks paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2022“

Vilniaus rotušėje gegužės 5–28 d. vyks paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2022“

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai