Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ptaneša, kad sukūrė ir kviečia naudotis Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) skaičiuokle, kuri padės smulkiesiems verslininkams, autorinius atlyginimus gaunantiems gyventojams savarankiškai sekti, kada jiems atsiranda būtinybė registruotis PVM mokėtoju.
O neįsiregistravusiems PVM mokėtoju, padės teisingai apskaičiuoti PVM.
„Tikimės, kad skaičiuoklė bus naudinga visiems smulkiesiems verslininkams. Ja naudotis nesudėtinga – tereikia kas mėnesį įvesti gautas pajamas, o skaičiuoklė parodys, kada atsirado prievolė registruotis PVM mokėtoju ir ką toliau daryti, jei laiku neįsiregistravote.
Skaičiuoklė pagal įrašytus sandorius apskaičiuos PVM ir pasirūpins, kad antrą kartą nuo tų pačių pajamų PVM nemokėtumėte,“- pasakoja VMI viršininko pavaduotojas dr. Martynas Endrijaitis, akcentuodamas, kad Lietuvoje PVM mokėtoju tampama, kai per 12 paskutinių mėnesių pajamos viršija 45 tūkst. eurų ribą.
Norint naudotis skaičiuokle nereikės registruotis prie VMI sistemų – ji, kaip ir kitos VMI sukurtos skaičiuoklės, pasiekiama VMI tinklapio skiltyje Skaičiuoklės.
„Analizuodami duomenis, pastebėjome, kad vien pernai buvo 2,1 tūkst. gyventojų, laiku nepateikusių Pridėtinės vertės mokesčio mokėtoju neįregistruoto asmens mokėtino pridėtinės vertės mokesčio apyskaitos FR0608. Siekdami, kad mokesčių mokėtojai galėtų savarankiškai apskaičiuoti PVM, išvengdami VMI kontrolės veiksmų bei delspinigių už laiku nesumokėtą mokestį, sukūrėme PVM skaičiuoklę.
Noriu pabrėžti, kad skaičiuoklė skirta tik mokesčių mokėtojams, tai instrumentas, kuriuo naudodamiesi jie galės sekti savo pajamas, laiku tapti PVM mokėtojais ir, žinoma, teisingai apskaičiuoti mokėtiną PVM,“- teigia VMI viršininko pavaduotojas.
VMI primena, kad konsultacijas mokesčių klausimais teikia Mokesčių informacijos centro specialistai, telefonu 1882. Telefonu teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.