Dažniausiai žmonės dažo plaukus norėdami pagerinti savo išvaizdą. Pavyzdžiui, dažnai pasitaiko vyresnio amžiaus žmonių, kurie dažosi plaukus juodai, kad atrodytų jaunesni ir gražesni.
Pagrindinės cheminių dažų sudedamosios dalys yra vandenilio peroksidas ir amoniakas.
Vandenilio peroksidas (oksidatorius) sukuria ilgai išliekančią spalvą. Kuo daugiau vandenilio peroksido dažiklyje, tuo daugiau surfūro pašalinama iš plaukų. Dėl prarasto surfuro plaukai sukietėja ir praranda svorį.
Amoniakas veikia kaip katalizatorius, kai ilgalaikiai plaukų dažai susijungia su vandenilio peroksidu. Kaip ir visi šarminiai produktai, amoniakas padeda atskirti plauko kutikulę ir leidžia plaukų spalvai prasiskverbti į plauko žievę.
Priklausomai nuo šių cheminių medžiagų kiekio dažuose, plaukų dažai skirstomi į tris pagrindines kategorijas: laikinus, pusiau ilgalaikius ir ilgalaikius dažus.
Laikini plaukų dažai
Laikini plaukų dažai paprastai naudojami, ypatingomis progomis, pavyzdžiui, vakarėliuose ir kituose renginiuose. Šie dažai paprastai būna geliai, purškikliai, putos, skalavimo skysčiai ir šampūnai.
Dažniausiai šiuose dažuose esančios pigmento dalelės yra didelės ir negali patekti į plauko kutikulės sluoksnį; dalelės lieka prilipusios prie plauko stiebo, kurį paprastai galima lengvai pašalinti vos vieną kartą išplaunant šampūnu.
Pusiau ilgalaikiai plaukų dažai padengia plauko stiebą ir taip pat laikinai pakeičia plaukų spalvą į įvairius raudonos, mėlynos ir rožinės spalvos atspalvius. Juos naudojant, dažai išlieka 6-10 plovimų ir jų nereikia maišyti su kitais komponentais.
Dažų pigmentinės dalelės
Ilgalaikiai plaukų dažai naudojami, kai norite pašalinti natūralių plaukų pigmentą ir pakeisti jį kitomis spalvomis. Dažų dalelės paprastai yra labai mažos, todėl jos lengvai patenka į plauko kutikulę ir dėl to visam laikui pakeičia plaukų spalvą. Tai geriausi dažai, kai norite paslėpti žilus plaukus.
Tai pagrindiniai dažai, kuriuos galite naudoti plaukams dažyti. Turėtumėte atkreipti dėmesį, kad nors dažai veikia labai efektyviai, jie gali pažeisti plaukus. Dažai taip pat gali būti alergiški jūsų odai, todėl juos dėvėdami jausitės labai nepatogiai.
Todėl turėtumėte būti labai atsargūs ir užtikrinti, kad prieš naudodami produktus visada juos išbandytumėte.
Plaukų dažymo tipai
Šiais laikais plaukų dažai tampa vis mėgstamesni tarp žmonių. Didėjanti madingų plaukų paklausa lėmė tai, kad šiandien rinkoje yra daugybė įvairių rūšių plaukų dažų ir dažymo priemonių. Paprastai visi jie skirstomi į keturias skirtingas grupes. Jas sudaro laikini dažai, pusiau ilgalaikiai dažai, tik nuosėdos ir ilgalaikiai dažai.
Laikini dažai
Laikini dažai būna šampūnų, skalavimo skysčių, gelių, purškiklių ir putų pavidalo. Paprastai šios rūšies dažai yra ryškesni ir gyvybingesni nei pusiau ilgalaikiai ir ilgalaikiai plaukų dažai. Jie puikiai tinka įdomiam plaukų stiliui prieš siautulingus vakarėlius. Paprastai juos galima išplauti vienu plaukų plovimu šampūnu.
Pusiau ilgalaikius plaukų dažus galima išplauti po kelių plaukų plovimų, paprastai maždaug po 4-5 plaukų plovimų šampūnu. Kadangi pusiau ilgalaikių dažų pigmento molekulės yra mažesnės nei laikinų dažų, jos gali iš dalies prasiskverbti į plauko stiebą.
Šios grupės plaukų dažų sudėtyje nėra arba yra labai mažai peroksido ar amoniako, todėl jie yra saugesni pažeistiems ar trapiems plaukams.
Dėklų sudėtyje yra tik šarminės medžiagos, pavyzdžiui, etanolamino ir natrio karbonato. Jame nėra amoniako.
Vandenilio peroksido koncentracija šios rūšies dažų ryškiklyje yra mažesnė nei naudojama ilgalaikio plaukų dažymo dažuose.
Todėl jis negali pašalinti natūralaus plaukų pigmento ir negali nudažyti plaukų šviesesniu atspalviu. Tačiau jis daug mažiau kenkia plaukams nei ilgalaikis.
Ilgalaikių plaukų dažai
Ilgalaikių plaukų dažų sudėtyje yra amoniako, kaip šarminančios medžiagos, su labai koncentruotu ryškikliu ir šviesinančiomis medžiagomis, kad būtų pašalinta pirminė plaukų pigmentacija ir išryškinta naujo atspalvio plaukų spalva.
Plaukų dažymas skirtas kosmetiniams pagražinimams. Skirtingi žmonės plaukus dažo dėl skirtingų priežasčių. Dažniausiai norima atrodyti jauniau, grąžinant senstantiems žiliems plaukams ankstesnę spalvą, norint atrodyti madingiau ar patraukliau, pakeičiant plaukų spalvą į madingą atspalvį, arba norint grąžinti plaukams pradinę spalvą po to, kai cheminės medžiagos (pvz., dažai, relaksantai ir balinimas saulėje) juos išblukino ar sugadino.
Nedaugelis žmonių žino ar rūpinasi šių gaminių sudėtimi, jau nekalbant apie tai, kad prieš naudodami juos patikrintų ir įsitikintų jų saugumu.
Aš tai tik taip –
Plaukų dažymas | vitrinapro.lt nuotr. –
dažysiu.
Kaip bus kūūūl ! – Visas Gedo brodas į mane žiūrės 🙂 .
Bet kai… ,,pasitaiko vyresnio amžiaus žmonių, kurie dažosi plaukus juodai, kad atrodytų jaunesni ir gražesni”, reiktų juos atkalbėti. Jiems ryški juoda plaukų spalva tik pabrėš jų odos amžių…
Kitas reikalas, kai dėl kažkokių priežasčių jaunas žmogus pražyla.