Lietuvos kurortai ir kurortinės teritorijos pirmą kartą turizmo sezono naujienas pristatė bendrame virtualiame renginyje. Jame buvo aptarti pandemijos keliami iššūkiai turizmo sektoriui, lūkesčiai šių metų turizmo sezonui ir pristatyta, kokios naujos erdvės, paslaugos ir pramogos lauks poilsiautojų, pasirinkusių atostogauti Lietuvoje.
Pasak Lietuvos kurortų asociacijos direktorės Kristinos Citvarienės, kurortai patys pirmieji prisitaikė prie naujos – pandeminės – tikrovės ir ėmėsi visų priemonių, siekiant užtikrinti saugaus poilsio galimybes: prie naujų reikalavimų buvo pritaikytos apgyvendinimo, maitinimo, SPA paslaugos, atsirado daugiau galimybių keliauti savarankiškai, naudojantis interaktyviais maršrutais, asmeninėmis paslaugomis.
„Lietuvos kurortai turizmo sezoną pasitinka pasirengę užtikrinti saugų, kokybišką ir itin turiningą poilsį“, – teigia ji.
Nepaisant vis dar sudėtingų aplinkybių, Lietuvos kurortams 2021-ieji – šventiniai metai: Birštonas švenčia – 175-ąjį, o Ignalina – 155-ąją sukaktį, minima Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmečio sukaktis, o Neringa karūnuota Lietuvos kultūros sostine.
Druskininkai, Palanga, Anykščiai ir Trakai kvies ne tik pramogauti ir ilsėtis, bet ir išbandyti darbostogas. Visi kurortai ir kurortinės teritorijos turistus pasitiks atsinaujinusios ir paruošusios ne vieną staigmeną lankytojams.
Birštonas: nuo verslo susitikimų vaikštant iki pirmojo viešbučio „tūkstantmečio“ kartos atstovams.
175-ąjį Birštono jubiliejui skirtos iniciatyvos vyks visus metus, o birželio 11-13 dienomis birštoniečiai ir miesto svečiai gimtadienį minės tradicinėje kurorto šventėje. Planuojami nedideli ir saugūs kultūriniai renginiai, kameriniai koncertai viešose erdvėse, taip pat Lietuvos karšto oro balionų čempionatas.
Šiais metais Birštonas prisijungė prie pėsčiųjų maršruto E11, einančio per visas Baltijos šalis – „Miško takas“ ves per kurorto centrą ir didžiąją Nemuno kilpą. Kurorte galima rinktis net 19 maršrutų, skirtų kurorto gamtai, infrastruktūrai ir istorijai pažinti.
„Mineralinio vandens“, „Fontanų“, „Geriausios asmenukės“ ir kitus maršrutus galima įveikti pėsčiomis, dviračiu ar baidarėmis. Atsitraukti nuo kompiuterių ekranų kvies nauji maršrutai verslo susitikimams. Norintys sustiprinti sveikatą kviečiami išbandyti grupinę gamtos terapiją, kurios metu patiriamas dėmesingas pasivaikščiojimas, meditacija, vyksta edukacija apie gydomuosius Birštono gamtos faktorius.
Birštone duris atvers pirmasis SPA viešbutis, pritaikytas „tūkstantmečio“ kartos atstovų gyvenimo būdui ir poreikiams. „Esė“ viešbutyje įdiegtos modernios technologijos: įsiregistravimas ir išsiregistravimas mobiliuoju telefonu, galimybė kambario televizoriaus ekrane arba telefone stebėti, kiek žmonių realiu laiku maudosi baseine ar leidžia laiką pirtyse, išmani apšvietimo sistema, leidžianti pasirinkti apšvietimą kambaryje pagal nuotaiką ir kiti savitarnos principai. Čia taip pat bus galima išbandyti pirmąją Baltijos šalyse daugiavietę hiperbarinę terapijos kamerą.
Druskininkai kviečia pasisemti sveikatos ir kultūros bei išbandyti darbostogas
Aukščiausios kokybės sveikatinimo ir poilsio paslaugas siūlantis Druskininkų kurortas nuo šiol sieks tapti ir laikina darbo vieta planuojantiems darbostogas – gegužės pabaigoje duris atvers unikali bendradarbystės ir bendragyvenimo erdvė „Tech Spa“. Pasirūpinti savimi kvies sveikatingumo centras „Amberton Green SPA“ – vienintelis miego SPA visoje Šiaurės Europoje ir „Druskininkų Gydykloje“ startavusi unikali sveikatingumo programa „Sveikatos ratas“.
Aktyvaus laisvalaikio mėgėjus nudžiungs ilgai lauktas veiklą pradėjęs LSC sporto kompleksas „Druskininkai“, pabaigtas atnaujinti K. Dineikos sveikatingumo parkas, rekonstruota didelė dalis dviračių tako „Žvaigždžių orbita“.
Druskininkai aktyviai vysto kultūrinio turizmo kryptį ir kurorto svečiams žada pasiūlyti inovatyvių kultūrinių renginių – lankytojų lauks didžausias lazerių šou, koncertai, mugės, parodos, edukacinės programos.
Laukiama naujųjų Kultūros ir kongreso rūmų atidarymo, kuomet lankytojus bus galima pakviesti į aukšto kultūrinio lygio renginius: spektaklius, operą ar tarptautinių žvaigždžių koncertus.
Į Lietuvos kultūros sostinę Neringą – ir vandens keliais
Lietuvos kultūros sostinė Neringa, pristatanti ambicingą projektą „Kultūros sala“, 2021-aisiais kvies atrasti ramybę ir įkvėpimą bei pasinerti į naujas kultūrines patirtis. „Kultūros sala“ Neringa pristato plačią specialiųjų projektų ir auditorijos pamėgtų tradicinių renginių programą – iš viso daugiau kaip 100 įvykių, žadančių kultūrinio turinio kupinus metus.
Lankytojų Neringa lauks sutvarkyta ir pasipuošusi: Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje atnaujinta esama bei įrengta nauja rekreacinė infrastruktūra, Nidoje sutvarkytas dviračių takas einantis palei jūrą, Juodkrantėje poilsiautojai ir gyventojai gali mėgautis naujai sutvarkytu pėsčiųjų taku iki jūros. Ilgiems pasivaikščiojimams gamtoje kvies Urbo kalnas, ant kurio stovi Nidos švyturys – apeiti aplink jį bus galima naujai įrengtais pasivaikščiojimo takais, papildytais informaciniais ženklais, stendais, regyklomis, suoleliais.
Šią vasarą Nidoje duris atvers naujas Mizgirių gintaro muziejus, kur gintaras pristatomas meninėmis formomis, o mokslinės žinios apie jį – interaktyviomis priemonėmis. Poilsiautojus priims naujas viešbutis „SPA Nida“ ir atsinaujinusi „Nidos banga“.
Vasaros sezono metu Juodkrantę ir Nidą galima pasiekti ir vandens keliu. Į Juodkrantę galima plaukti iš Klaipėdos, Drevernos ir Nidos, o į Nidą – iš Klaipėdos, Juodkrantyės, Šilutės, Kauno (laivu „Raketa“), Mingės, Uostadvario ir Ventės rago.
Palanga kviečia pažinti kultūrinį paveldą ir derinti darbą su poilsiu
Palanga šiemet mini visai šaliai svarbią sukaktį – Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmetį. Liepos 3-4 dienomis numatyti šiai progai skirti renginiai, bus atidaryta skulptūra tarptautinio arbitražo superarbitrui J. Simpsonui.
Kurorte atnaujintas grafų Tiškevičių paveldas – restauruotos ir visuomenei lankyti pritaikytos senosios vilos, kurioms apžiūrėti siūloma rinktis maršrutą „Atrask senąsias Palangos vilas“. Tiškevičių rūmuose įkurtas Gintaro muziejus lankytojus pasitiks su atnaujinta ekspozicija, o restauruota medinė Kurhauzo dalis su teatro ir reprezentacine salėmis, kvies tuoktis palangiškius ir kitų miestų gyventojus. Nauju traukos objektu Šventojoje tampa rekonstruota centrinė aikštė – čia įrengta vaikų zona, vyksta koncertai ir rodomi kino filmai.
Palangoje sukurtos galimybės ne tik atostogauti, bet ir derinti darbą ir poilsį. Kurorte įkurtą 3O (Out of Office) verslo bendradarbystės erdvė, nuotoliniam darbui puikiai pritaikyta ir atsinaujinusi Palangos vasaros skaitykla. Kurortas siūlo puikias konferencinio turizmo galimybes – viešbučiuose atnaujinamos konferencinės salės, pritaikomos erdvės nuotoliniams darbui, kuriami nuotolinį darbą ir poilsį derinantys paslaugų paketai.
Anykščiai – išplėstos SPA paslaugos, pramogos šeimai ir netikėta nakvynės vieta
Pandemijos išvargintus žmones Anykščiai šiais metais priims dar labiau praplėtę SPA paslaugų spektrą. Kuriasi maži, jaukūs ir kiekvieno asmeninius poreikius atliepiantys SPA centrai: Parko Viloje įsikūrė „Odorata Gamtos SPA“, teikianti masažo paslaugas su aliejais, pagamintais iš Anykščių pievose surinktų žolynų, „Barono Vila“ pasiūlys pirmąją Lietuvoje sertifikuotą patyrimų ir terapijos programą „Miško maudynės“, „SPA Vilnius Anykščiai“ sukūrė SPA programas vaikams ir jaunimui, rudeniop SPA centras atsidarys ir „Nykščio Namuose“. Anykščius galima rinktis ir darbostogoms – organizuojama programa „Darbas iš SPA Vilnius Anykščiai namų“.
Anykščiuose vis daugiau unikalių apgyvendinimo vietų – nakvoti galima namelyje medyje, ant upės, ežero kranto, o nuo šio sezono – net danielių aptvare. „Arčiau gamtos“ – namelis įkurtas aptvertoje teritorijoje, kurioje gyvena danielių šeimyna, o netoliese ganosi draugiški žmonėms ilgaplaukiai hailendo jaučiai. Atsidaro ir nauji svečių namai „Palaima“, kurių savininkai – pora iš Šveicarijos.
Gamtos objektus patogiai tyrinėti leis nuolat atnaujinama infrastruktūra – jau atidarytas kabantis Lynų tiltas per Šventąją bei dviračių takas link „Karalienės Liūno“ šaltinio. Aktyviai laisvalaikį leisti kviečia „Safari Parkas“ – čia galima pamatyti kupranugarius ir zebrus bei aplankyti batutų ir „Ninja“ pramogų parką. Beveik 1000 kv. metrų parke atvykusieji ras naujus žaidimus – limpančią, interaktyvią ir laipiojimui skirtą sieną, krepšinį, profesionalių batutų sieną, kvadrato aikštelę ir, žinoma, „Ninja“ trasą su net aštuoniomis įvairaus sunkumo kliūtimis.
Šalia Labirintų parko Apversto namo atsiras ir Kreivas namas, apsilankyti kvies atnaujintas „Angelų muziejus“ ir „Istorijų Dvarelis“, parengęs pluoštą naujų edukacijų mažiesiems. Be to, nuo šiol Anykščius bus galima pamatyti ir iš paukščio skrydžio – pradeda kilti karšto oro balionai.
Ignalina – gimtadienio renginiai ir geresnės sąlygos keliautojams
Ignalina liepos 17-18 dienomis kviečia į 155-ojo gimtadienio renginius. Miestas svečius pasitiks pasipuošęs naujomis meno erdvėmis – žinomų dailininkų paveikslais, perkeltais ant pastatų sienų. Aktyvių pramogų mėgėjų miesto paplūdimyje lauks atrakcionai ant vandens.
Žygeiviams ir dviratininkams Ignaliną pažinti bus dar patogiau – atnaujinta Aukštaitijos nacionalinio parko informacinė sistema – žemėlapiai, poilsio stotelės, rodyklės ir trasų žymėjimai, o prie autobusų ir geležinkelių stočių įkurtas Ignalinos rajono turizmo informacijos centras lankytojams. Ignalina tapo patogesnė ir keliaujantiems elektromobiliais – mieste įrengtos dvi jų įkrovimo stotelės.
Pasivaikščiojimams gamtoje įrengtas naujas, gražiuosius Meironų ir Palūšės kaimus jungiantis takas palei Lūšių ežerą. Žvejus pramoginei žvejybai kviečia Skudučio ežeras, kur galima išbandyti ir žvejybos su profesionaliu žveju paslaugą.
Pernai įrengtoje paplūdimio futbolo aikštelėje toliau vyks čempionatai ir kiti sporto renginiai. Tikimasi, kad vasarą Lūšių ežero pakrantėje vėl šurmuliuos Galapagų festivalio renginiai, o Paliesiaus dvaro mūruose skambės klasikinė muzika.
Kauno rajono kurortinę teritoriją bus galima pažinti laivu
Kauno rajono kurortinę teritoriją sudaro trys Nemuno skalaujami miesteliai – Kulautuva, Kačerginė ir dalis Zapyškio. Šia kryptimi trauksiančių poilsiautojų lauks sezono naujiena – modernus laivas ,,Zapyškis“, kuris ne tik perkels per Nemuną, bet ir pasiūlys edukacinius maršrutus: „Literatūrinė Kačerginė“, „Gotikos stebuklas Zapyškyje“, „Bene populiariausias kurortas tarpukariu – Kulautuva“, „Kelionė į Raudoną dvarą prie Nevėžio“, „Pažintis su urbanistikos paveldu – Vilkija“.
Mėgstančių keliauti pėsčiomis laukia Kulautuvos sveikatingumo takas, netoli Kačerginės besidriekiantis Šaltinių pažintinis takas, o Zapyškio seniūnijoje – Jadagonių ekologinės trasos. Kauno rajono kurortinėje teritorijoje driekiasi net keli vaizdingi dviračių maršrutai: Šilelio kaimas–Kulautuva, Kaunas–Marvelė–Kačerginė–Zapyškis ir mažoji Jadagonių ekologinė trasa. Keliautojai, mėgstantys vandens pramogas, gali išbandyti vandenlenčių sportą Kulautuvos karjere ir pasilepinti saulės voniomis Kulautuvos paplūdimyje.
Kauno rajono kurortinė teritorija turtinga ir architektūros paminklų: tarpukario vilų, įspūdingų bažnyčių, iš kurių pati žinomiausia ir viena seniausių visoje Lietuvoje – Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia. Savo stiklinėmis sienomis, pro kurias atsiveria vaizdas į gamtą, unikali ir Kačerginės Šv. Onos koplyčia. 2021 m. vasarą duris atvers po gaisro atstatyta Kulautuvos Švč. Marijos Mergelės vardo bažnyčia.
Trakai siūlo pabėgimo planą iš didmiesčio šurmulio į gamtą
Trakai pasirengę priimti poilsiautojus ne tik trumpiems savaitgalio vizitams, bet ir atostogoms – svečiai kviečiami išbandyti darbostogas ar atostogų planą šeimai, išmanius ir saugius turistinius maršrutus ir žaliojo transporto grandinę.
Nauji išmanūs maršrutai leidžia keliauti bet kuriuo paros ir metų laiku. Prie kiekvieno lankytino objekto įrengtos informacinės lentelės su QR kodais – telefonu nuskaičius kodą ir pasirinkus vieną iš 6 kalbų bus galima išklausyti įdomaus 8-10 minučių trukmės pasakojimo.
Net 60 pažintinių maršrutų įveikiami pėsčiomis, dviračiu, ekologiškomis plaukiojimo priemonėmis, automobiliu ar net oro balionu. „Keliauk ir Ragauk“, „Trakų sekretai“, „Galvės ežero salų legendos“, „Trakų krašto sakralaus paveldo lobynas“ ir daugybė kitų teminių maršrutų leis saugiai ir išmaniai pažinti Trakų kraštą iš naujo.
Trakai kviečia po miestą ir apylinkes judėti ekologiškai. „Žaliojo“ transporto grandinė – elektriniai traukinukai, elektriniai paspirtukai, traukiniai ir laiveliai, elektrinis dviratis-takelis („lopifit“) – leis tyrinėti kurortinę teritoriją be automobilio. Trakai šiemet pasiūlys išskirtinę įvairovę ekologiškų vandens pramogų: irklentės, mintlentės, saulės baterija varomi laiveliai, pramoginiai laivai, barbekiu plaustas, jachtos, vandens dviračiai, baidarės, kanojos – vandens entuziastams neteks nusivilti.
Zarasai – aktyvių pramogų mėgėjams ir gurmanams
Ežerų sostinė Zarasai pasiruošę sutikti poilsiautojus – atnaujinta daug svarbių turistinių vietų: kempingas, Zaraso ežero Didžiosios salos infrastruktūra su kultūrinių renginių zonomis, garsios Pliaterių giminės palikimas – Antazavės dvaras.
Atnaujinamas kempingas ,,Zarasai“ su čia kuriamu „Sporto ir pramogų parku“ veiklą pradės birželio mėnesį. Parke bus įrengtas daugiau nei 90-ies kliūčių ruožas medžiuose su skrydžiu lynais į šalimais esančią Putinų salą, sporto ir žaidimų aikštelės, jaukios erdvės nakvynei, poilsiui ir pramogoms, takas medžiuose žmonėms, turintiems judumo negalią.
Zaraso ežero Didžiojoje saloje įsikūrusiame vandenlenčių parke „WakeInn“ poilsiautojų laukia naujos aktyvios vandens pramogos – net 15 „Wake station“ figūrų, atnaujintos poilsio ir laisvalaikio erdvės ir 100 nakvynės vietų.
Zarasų kraštą rekomenduojama aplankyti gurmanams. Čia gaminamas Sino vynas, Vasaknų dvaro ir Čižo alus. Jau 300 metų veikiantis garsus Šlyninkos malūnas puoselėja ir siūlo išbandyti platų kulinarinio paveldo sąraše esantį meniu.