Laiką namuose išnaudokite tikslingai. Pavyzdžiui, išmokite naujų įgūdžių ir įtraukite juos į savo gyvenimo aprašymą. Tam prireiks tik išmaniojo telefono arba kompiuterio, interneto ir šiek tiek noro.
Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ žinovas, dalinasi išmaniais įrankiais, kurie padės patobulėti ir įgyti naujų vertingų žinių.
1. Išmokite koduoti
Nors programavimas skamba labai sudėtingai, išmokti jo pagrindų gali kiekvienas. Speciali programa „Mimo: Learn Coding / Programming“ padės išmokti tokių gerai žinomų programavimo kalbų, kaip „Python“, „JavaScript“, „HTML“ ir kitų.
Čia rasite daugybę užduočių ir galėsite susikurti individualią mokymosi rutiną. Patys nuspręsite kiek laiko skirti mokymuisi – 10 min., pusvalandį ar valandą per dieną.
„Mimo“ programėlę pamėgo vartotojai iš viso pasaulio. Ji leidžia mokytis savo tempu, įgyti mokymosi sertifikatus ir turi daugybę skirtingų pamokų.
Programą verta išbandyti, norintiems suprasti kas yra programavimas, žadantiems sukurti savo tinklalapį ar el. parduotuvę, ir net ketinantiems tapti programuotojais.
2. Mokymai ant namų sofos
Pasitelkę išmanias mokymosi platformas, mokytis galite tiesiog savo namuose. Patariama išbandyti žinomiausius „Coursera“ mokymus.
Ši profesionali ir puikiai vertinama mokymosi platforma aktyviai bendradarbiauja su pačiais geriausiais pasaulio universitetais ir patyrusiais žinovais iš tarptautinių kompanijų.
Iš viso galima rinktis iš daugiau nei 3500 skirtingų mokymų ir daugybės temų, pradedant verslu, rinkodara, programavimu ir analitika, baigiant dizainu, medicina, lyderystės įgūdžiais, viešuoju kalbėjimu ir kt.
Taip pat verta atkreipti dėmesį į universitetinio lygio „edX“ platformą. Šie mokymai išskirtiniai tuo, kad juos dėsto žinovai ir profesoriai iš geriausių universitetų ir tarptautinių institucijų.
Tokių, kaip „Harvard“, „Cambridge“ ar „Boston“ universitetai bei„IBM“, „Google“ ar „Microsoft“ kompanijos.
Čia kviečiama mokytis psichologijos, inžinerijos, teisės, menų, informacinių technologijų ir daugybės kitų dalykų. Savo įgytas žinias galite patikrinti spręsdami įvairius testus ir laikydami egzaminus po kiekvienų užbaigto mokymų.
Abi minėtos platformos turi daugybę mokymų, kuriuos perklausyti ar peržiūrėti galite nemokamai. Dažnai mokestis taikomas tik tada, kai norite įgyti ir sertifikatą.
3. Mokomės kalbų: graikų, italų, japonų ar švedų?
Jei norite išmokti naują užsienio kalbą arba sustiprinti tam tikros kalbos žinias, išbandykite vieną iš kalbų mokymuisi skirtų programėlių. Įsidiegę ją į savo telefoną, galėsite mokytis ryte geriant kavą, per pietų pertrauką ar prieš einant miegoti.
Kalbų mokytis paprasta su nemokamu „Duolingo“ įrankiu. Programoje rasite daugiau nei 30 skirtingų pasirinkimų nuo anglų, rusų, vokiečių, prancūzų, iki japonų ar esperanto kalbų.
Pasirinkę norimą kalbą, savo kalbos mokėjimo lygį ir mokymosi tikslą, galėsite pradėti mokymus, atlikti įvairias klausymo, skaitymo ir kalbėjimo užduotis, pasitikrinti bei praplėsti žodyną.
Pamokos yra sukurtos žaidimų būdu, todėl kalbos mokymasis greitai tampa smagiu laisvalaikio užsiėmimu ir lengvai įtraukia. Be to, programa leidžia stebėti mokymosi procesą ir pasiektus rezultatus. Mokytis galite ne tik programėlėje, bet ir svetainėje duolingo.com.
Kita programa „Memrise“ ypatinga savo mokymo technika. Mokomi žodžiai sudedami į sakinius su panašiai skambančiais, kad besimokant būtų lengviau juos atsiminti.
Kartais programa parodo įvairių vaizdų, kad nauji žodžiai sukeltų sąsajas ir taip įsimintų dar geriau. Taip pat čia gausu vaizdo įrašų, paruoštų vietinių gyventojų, kalbančių savo gimtąja kalba.
4. Nuo ekonomikos ir istorijos iki trigonometrijos ir inžinerijos
Tiems, kurie nori pagilinti savo žinias įvairiose mokslo srityse, pravers universali mokymosi programa „Khan Academy“. Visi jos siūlomi mokymai yra nemokami. Čia rasite didžiulį pamokų pasirinkimą.
Galėsite mokytis makroekonomikos, statistikos, biologijos, fizikos, meno istorijos, geometrijos, chemijos ir kitų jus dominančių dalykų.
Šioje virtualioje akademijoje kiekvienai temai yra sukurti aiškinamieji vaizdo įrašai, kuriuos išklausius – įgytas žinias pasitikrinti galima testuose. Be to, programa veikia net ir neprisijungus prie interneto ryšio, tad mokytis bus galima bet kur ir bet kada.
5. Įkvėpimui
Pasivaikščiojimui, pertraukoms ir laisvam laikui praskaidrinti puikiai tiks žymiosios „TED“ kalbos. Jas galite klausyti tam skirtoje programoje savo telefone.
Parsisiuntę pasirinktus įrašus į savo įrenginį, įkvepiančias kalbas galėsite peržiūrėti net ir neprisijungę prie interneto.
Įdomių įrašų galėsite ieškoti pagal skirtingas temas nuo meno, technologijų ar politikos iki verslo, sveikatos, meilės ir švietimo. Pasirinkimas išties didelis – daugiau nei 3000 skirtingų įrašų.
Ypač patogu tai, kad įrašus galite žiūrėti su subtitrais, juos galite rinktis iš daugiau nei 100 kalbų.
Taip pat čia rasite daugybę patarimų, galėsite kurti savo žadamų perklausyti įrašų sąrašus, peržiūrėti savo atsisiuntimus ir klausymo istoriją. Be to, toje pačioje programoje galėsite klausytis ir originalių „TED“ tinklalaidžių, kuriose kalbama įvairiomis svarbiomis temomis.