Skrydžius iš Lietuvos oro uostų planuojantys keleiviai turėtų žinoti, kad keliaujant į kai kurias šalis gali prireikti neigiamos COVID-19 testo pažymos ne tik lietuvių, bet ir kitomis užsienio kalbomis. Apie tai keleiviams primena Lietuvos oro uostų atstovai, nustatę atvejų, kai keleiviai dėl šios priežasties negalėjo tęsti kelionės.
Primenama, kad oro bendrovių atstovai, registruojant ir laipinant keleivius į lėktuvą, pagal valstybių reikalavimus gali paprašyti pateikti dokumentą, patvirtinantį neigiamą COVID-19 testo rezultatą nurodyta kalba. Įprastai užtenka turėti neigiamą koronaviruso testą lietuvių ir anglų kalbomis, tačiau kai kuriais atvejais iš keleivių gali būti prašoma turėti pažymą ir kita užsienio kalba, išduotą būtent testą atlikusios laboratorijos.
Valstybės taiko skirtingus reikalavimus
Keleiviai taip pat turėtų atkreipti dėmesį, kad skirtingos šalys dėl COVID-19 testavimo procedūrų taiko ne vienodus reikalavimus, pavyzdžiui, dėl testo atlikimo laikotarpio, testavimo metodų ar taikomų išimčių, primena Lietuvos oro uostai.
Be to, vis daugiau šalių pripažįsta ne tik PGR metodu atlikto tyrimo pažymas, bet ir antigenų testavimo metodu atliktus tyrimus. Todėl keleiviai prieš skrydžius turėtų pasidomėti, kokius reikalavimus taiko kiekviena valstybė ir atitinkamai pasirūpinti pažymomis reikalaujama kalba, kurias gali suteikti tyrimus atliekančios laboratorijos, pažymi Lietuvos oro uostų atstovai.
Saugios kelionės oro uostuose
Pandemijos laikotarpiu visuose Lietuvos oro uostuose taikomos papildomos saugumo priemonės. Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose į išvykimo terminalą įleidžiami tik išvykstantys keleiviai, turintys skrydžio bilietą, rezervacijos patvirtinimą arba ketinantys pirkti bilietą oro uosto viduje. Keleiviai išvykimo terminaluose privalo nuolat dėvėti veido kaukes, respiratorius ar kitas veido apsaugos priemones.
Atvykimo ir išvykimo terminaluose keleiviams užtikrinamos rankų dezinfekavimo priemonės. Terminalų paviršiai kasdien yra dezinfekuojami, patalpos vėdinamos. Daug dėmesio skiriama keleivių informavimui apie atstumų išlaikymo poreikį. Apie prevencinius veiksmus dėl COVID-19 pranešama per garso sistemą, o vaizdo pranešimai rodomi terminalo ekranuose. Perspėjama ir apie tai, kad piktybiškai nesilaikantiems karantino reikalavimų keleiviams – gresia pokalbis su į oro uostą iškviestais policijos pareigūnais, o kai kuriais atvejais ir bauda nuo kelių šimtų iki pusantro tūkstančio eurų.
Oro uosto keleivių terminaluose veikia ribotas keleivių registracijos stalų skaičius, skirtingų skrydžių registracijos vietos išdėstytos maksimaliu atstumu viena nuo kitos. Apsauginiai stiklo skydai įmontuoti ant registracijos stalų, o taip pat aviacijos saugumo patikrinimo vietose ir prie įlaipinimo vartų. Visiems darbuotojams ir partneriams asmens apsaugos priemonių dėvėjimas yra privalomas.
Šią savaitę Lietuvos oro uostai taip pat pranešė, kad ruošiasi sudaryti galimybę keleiviams atlikti įvairaus tipo koronaviruso testus prieš arba po kelionės dar oro uostuose. Šiuo metu jau paskelbtas turto nuomos konkursas koronaviruso testavimo paslaugoms teikti išnuomojamuose plotuose šalia oro uostų arba jų viduje.
Trampas buvo teisus dėl PSO. Koks yra, pvz., PSO neįgalumas (lietuviškai – impotecija), jei ji iki šio nesugebėjo parengti vienos vieningos formos, kuri būtų priimtina visoms JT/PSO valstybėms narėms. Dabar gi kiekviena valstybė pieš ir spalvins savąją formą, su kuria gali kilti aibė klausimų ir nepatogumų užsienyje. Ar nebus gėda rodyti Lithuania (skaityti paraidžiui) formą, atskridus į KIX, ir kuo baigis tas parodymas? Karantinu 14 d. už savo lėšas?