Už kosmoso klausimus atsakingi Europos Sąjungos (ES) ministrai vaizdo susirinkime ir ES Europos kosmoso agentūros (EKA) tarybos nuotoliniame posėdyje aptarė svarbiausias priemones, taikomas siekiant stiprinti Europos kosmoso pramonę ir plėtrą, Europos vaidmenį pasaulinėje kosmoso ekonomikoje ir Lietuvos indėlį į ES kosmoso projektus.
„Siekiant skatinti naujoves ir ekonomikos augimą, svarbu užtikrinti bendradarbiavimą tarp kosmoso ir pramonės sektorių, išnaudojant bendrosios rinkos galimybes, stiprinti mažų ir vidutinių įmonių konkurencingumą bei skatinti naujų žaidėjų atėjimą į rinką. Kosmoso technologijomis grįsti sprendimai padės greičiau įveikti esamos
krizės padarinius. Tačiau kosmoso sektorius taip pat buvo stipriai paveiktas, todėl svarbu užtikrinti tinkamą paramą bei lengvinti priėjimą prie finansavimo šaltinių sektoriuje veikiančioms įmonėms ir susijusioms pramonės šakoms“, – sakė ekonomikos ir naujovių viceministrė Jekaterina Rojaka.
Viceministrė pabrėžė ir spartų Lietuvos kosmoso sektoriaus augimą – Lietuva sėkmingai veikia nanopalydovų, Žemės stebėjimo, fotonikos pramonės srityse ir pasiekia puikių rezultatų įgyvendinant EKA projektus. Be to, kitais metais Lietuva tikisi tapti Europos kosmoso agentūros nare.
Lietuva pritaria siekiui stiprinti Europos kosmoso sektoriuje vykdomas programas ir didinti tarptautinį Europos vaidmenį. Šis vaidmuo galėtų būti stiprinamas įgyvendinant projektus, susijusius su aplinkos apsauga, tvariu kosmoso naudojimu, tvariu vystymusi, švietimo ir kitomis sritimis.
Siekiant stiprinti Europos konkurencingumą, visoms valstybėms narėms turi būti užtikrinta prieiga prie pasaulinių rinkų.
Pastaraisiais metais tiek Europoje, tiek visame pasaulyje matomas kosmoso sektoriaus plėtros augimas. Tačiau susiduriama ir su sunkumais – šio sektoriaus pasaulinę plėtrą riboja vienodų sąlygų trūkumas, be to, kosmoso pramonę, kaip ir daugelį kitų sektorių, smarkiai veikia dėl pandemijos besitęsianti krizė.
Lietuvos valdžiai Tautos gerovė ir teisingumas ,matyt, toliau už kosmosą…….
Ne viskas, kam žmogus šiandien savo laiką, darbą ir žinias atiduoda, turi jau šiandien jam nauda pavirsti. Juk reikia ir Lietuvos ateičiai, mūsų vaikams ir anūkams bent kiek kraičio mokslo atradimų pavidalais sukurti…
Pritariu p. Zubinui: LKI būtina sukurti baltistikos (ir lituanistikos!) atšakas, kurių pagrindinė tyrimų sritis – dar išsaugotame žodyne ieškoti žodžių, susijusių, vedančių į galaktikos paslaptis… Ieškoti dar atpažįstamų žodžių ir hibridinėse IDE kalbose. Jei pavyks – tai irgi pasitarnaus mūsų palikuonių ir žmonijos ateičiai. Gal net lemtingai – nežinome.
SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA BUVO ĮMINTA PER 450 SENIAUSIŲJŲ (šumerų, indų, keltų, majų, japonų, kiniečių, hetitų, egipto, ir t.t.) KULTŪRŲ ŠALTINIŲ! Juose rasta informacija iš seniausios praeities, leido pažinti – kas ir kodėl Žemėje vyko? kas ir kodėl vyksta? bei kas ir kodėl vyks ateityje?
Šios informacijos dėka pasisekė ATRASTI TREČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS o vėliau ir PARAŠYTI BEI IŠLEISTI KNYGAS : “PERKŪNAS”, “PER PRAEITĮ Į ATEITĮ”. “PAŽADINTA PRAEITIS”, “PRAREGĖJIMAS”, “PRAEITIS IR ATEITIS”, “TVANAI DIEVAI CIVILIZACIJOS” kurioje yra ĮMINTAS “ŠUMERŲ KARALIŲ SĄRAŲAS” kuriam per 450 000 metų!
LAIKAS PASAULIUI PAŽINTI, PRIEŠ 12 METŲ, ASTRONOMO, HIDROLOGO, GEOFIZIKO, INŽ. ROMUALDO ZUBINO, ATRASTUS TREČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS!