Lietuvos gydytojų sąjunga, vienijanti daugiau nei 70 nuošimčių Lietuvos gydytojų, kreipėsi į Prezidentą Gitaną Nausėdą dėl socialinio dialogo stiprinimo ir įsipareigojimų sveikatos priežiūros sistemos darbuotojams tęstinumo užtikrinimo, tvirtinant sveikatos apsaugos ministro kandidatūrą.
Kreipimesi išreikštas susirūpinimas ir prašymas Prezidentui vertinant kandidatūras į sveikatos apsaugos ministro postą atsižvelgti į teisėtus sveikatos sistemos darbuotojų lūkesčius, užtikrinti socialinių partnerių prisiimtų įsipareigojimų tęstinumą. Lietuvos gydytojų sąjunga taip pat pateikė konkrečius siūlymus būsimam sveikatos apsaugos ministrui imtis Susitarimo dėl sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiųjų specialistų darbo užmokesčio didinimo 2017–2020 m. įgyvendinimo audito ir kontrolės veiksmų.
Gydytojų profesinės sąjungos ir septynioliktoji Vyriausybė yra pasirašiusios LNSS šakos kolektyvinę sutartį bei Susitarimą dėl sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiųjų specialistų darbo užmokesčio didinimo, kuris numato, kad 2020 m. gydytojų vidutinis darbo užmokestis pasieks 3250, slaugytojų – 1625 eurus. Šalys taip pat susitarė gerinti sveikatos priežiūros specialistų socialines sąlygas, užtikrinti darbo apmokėjimo sistemų skaidrumą ir lygiateisiškumą bei kitas garantijas.
Lietuvą užklupus koronaviruso užkrato bangai, Vyriausybė skyrė lėšų ir paspartino darbo užmokesčio ketvirtojo etapo įgyvendinimą. Deja, yra nemažai asmens sveikatos priežiūros įstaigų, kuriose lėšos, skirtos gydytojų darbo užmokesčiui, įstaigų vadovų sprendimu nebuvo nukreiptos į darbo užmokesčio fondą arba nukreipta tik dalis lėšų.
Lietuvos gydytojų sąjungos vertimu, tokia situacija prieštarauja priimtiems susitarimams, menkina darbuotojų ir darbdavių socialinį dialogą ir, tikėtina, daro žalą valstybės biudžetui. Todėl sąjunga prašo Prezidento, vertinant kandidatų į sveikatos apsaugos ministro postą tinkamumą eiti šias pareigas, atsižvelgti, ar kandidatas ir formuojama Vyriausybė užtikrins socialinio dialogo ir pradėtų darbų tęstinumą.