Nepaisant įvairių mokslinių šaltinių ir nenuginčijamų žinių, vis dar pasitaiko abejojančių globaline klimato kaita. Ir nors klimatas keičiasi ir dėl natūralių gamtinių veiksnių, per pastaruosius dešimtmečius pastebimi itin spartūs procesai, kuriuos sukelia žmonių veikla, keičianti atmosferos cheminę sudėtį.
VU klimatologas Justinas Kilpys papasakojo kaip keitėsi Vilniaus miesto temperatūra nuo įprastos oro tempertatūros matavimų pradžios ir kokios žiemos mūsų laukia ateityje.
Video:
Laidos kūrimą remia Vilniaus miesto savivaldybės ekologinio švietimo programa.
Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekiantis jaunų žmonių sumanymas, kuriamas bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima žiūrėti kiekvieną sekmadienį 12.00 val. per LRT Plius, o norint dar – www.mokslosriuba.lt.
ŠIAURINIAME ŽEMĖS PUSRUTULYJE, ERŲ SANDŪROJE, VIEŠPATAVO VIENAS MĖNULIS! NUO 500-jo mūsų eros amžiaus, anot šaltinių, MĖNULIUKAS SIUNTĖ PIRŠLIUS PAS SAULŪŽĘ ir netrūkus ją VEDĖ! ŠIAURINIAME ŽEMĖS PUSRUTULYJE PRASIDĖJO SAULĖS ir MĖNULIO DVIVALDYSTĖ! JI TĘSIS iki 2500-jų metų! Nuo 2500-jų metų, ŠIAURINIAME ŽEMĖS PUSRUTULYJE PRASIDĖS SAULĖS VIENVALDYSTĖ – DANGUJE VIĖŠPATAUS VIENA SAULĖ!
NUO TO LAIKO, PIETINIAME ŽEMĖS PUSRUTULYJE – iki 3500-jų metų, viešpataus MĖNULIS!
KLIMATAS, ŠIAURINIAME ŽEMĖS PUSRUTULYJE, kas metai, per 0,08 radialinio laipsnio
BUS VIS ŠILTESNIS! NUO 2500 – jų metų Šiauriniame Žemės pusrutulyje BUS TIKTAI VASARA, PIETINIAME – TIKTAI – ŽIEMA! !
Naujausio tyrimo ataskaita: per artimiausius 40 metų laukia dramatiški pokyčiai atmosferoje
– delfi.lt/mokslas/mokslas/naujausio-tyrimo-ataskaita-per-artimiausius-40-metu-laukia-dramatiski-pokyciai-atmosferoje.d?id=88386491
Naujas įstatymo numatyta tvarka pripažintas tikėjimas – delfis? 🙂
Įtariu, jog jei Šv. Petras manęs per vartus neįsileis, tai bus Pajūriečio darbas – bus danosą jam ant manęs parašęs, kad pornodefį skaitau…
Antraštės (tingiu dėti kabutes):
Seksas su robotu? Nustebtumėte sužinoję, kiek daug žmonių to paslapčia norėtų
10 dalykų, kurių sekso metu trokšta kiekviena moteris
Slapčiausi vyrų troškimai lovoje: seksologė papasakojo, ko labiausiai nori ir bijo vyrai
Keisčiausi nutikimai sekso metu, privertę kvatotis iki ašarų
Čmilytė-Nielsen: ateitis tikrai yra liberali
Jaunieji liberalai rengia kontrprotestą Šeimų sąjūdžio mitingui
Orijaus kelionės. Alkoholio ir sekso turizmas Bulgarijoje
PSO ketina atnaujinti vakcinos „Sputnik V“ analizę
🙂
Visas antraštes iš Delfio paėmėte?
Nors tų skyrių nežiūriu, bet vis vien žvilgsnis užkliūna tai už šio, tai už to, ko pirmajame psl., bent jau jo viršuje, neturėtų būti. Todėl iš šių vos kelis teko pastebėti, nors šią vasarą sueičių tema net dienos metu pirmame puslapyje ir dar kone pačiame viršuje buvo. Gal už tai, kad paburbėjau, jie mano komentarus retai įsileidžia.
Čmilytės pranašystę bei jaunųjų „liberalų” planus mačiau. O vakar mačiau per LRT filmo pradžią, kuri puikiai iliustruoja Čmilytės pranašautus laikus:
Komedija „Žmonių vardai“
– lrt.lt/mediateka/irasas/2000175291
Kadangi tik truputį žiūrėjau, pamačiau kažkur vykstantį kažkokio svarbaus ?miestui klausimo svarstymą. Kai pradėjo kalbėti srities žinovas, netoliese buvusi jaunoji liberalė įžūliai įsibrovė į patalpą, chamiškai nutraukusį „nepažangųjį neišmanėlį”, aprėkė ir išvadino… Nežinau, kas toliau dėjosi, bet bent pradžią verta pamatyti gal net patiems valdantiesiems, „Laisvei” – jiems nedaug trūksta iki to lygio, o apie jų rinkėją nežinau, bet kiek spaudos nuotraukose matome…
(tai vis vien eisite „nastučatj” Šv. Petrui, ar papirkau šio filmo nuorodą įdėjusi, jau nebepiktinu jūsų savo prastu skoniu?)
Atrodo, tamstos svajonė apie ,, visos šalies robotizaciją ” tikrai išsipildys! – LitNeto tėvas akad. Telksnys pataria bibliotekoms pradėti ruošti mus visuotinei robotizacijai, kaip dabar skaitmeninį neraštingumą šalina.
Kai pačioje i-neto pradžioje kilo sąmyšis, jog dabar naikins bibliotekas, jog knygos taps nereikalingos, raminau, kad b-koms dabar bus dar ir papildomos veiklos. – Ne tik mokyti kompiuterinio raštingumo, bet ir padėti susisiekti su emigrantais, kai atsirado Skaipas. Juk b-kos galėtų būti ta vieta, kur artimieji su išvykusiais galėtų Skaipu bendrauti. O jei dar atsirastų didžiuliai ekranai, tai net ir renginių galima būtų sugalvoti, kad jie ten Lietuvos neužmirštų.
Bet kad bibliotekos ir visų sričių robotizaciją skatinti galėtų – taip toli … O tai įv. klubai turės užsidaryti? Net Sim…ko klubas? Ir mokesčių nemokės? Ką apie tai premjerė mano?
Šis tas apie tai:
– youtube.com/watch?v=FGuX-RBISRA
Klausimas Žemynai: rašo, „kaip keitėsi Vilniaus klimatas“, bet ar klimatas išvis buvo Vilniuje, gal žinote?
Klimatas = meteorologinės kurios nors vietovės sąlygos, jų visuma;
Klimatas (nuo gr. κλίμα) – apibrėžtame regione vyraujantys orai; … Senovės Graikijoje klimato sąvoka buvo naudojama pasaulio suskirstymui į klimato zonas …
Jei yra jūrinis, žemyninis, Lietuvos ir t.t. klimatas, tai Vilnius net ir ne vieną klimatą turėti gali – ne tik meteorologų užmaišytą! · Kur dar psichologinis, politinis, transgenderinis, iš kelio iškrypęs klimatas ir t.t. 🙂
Ačiū, kaip toli mokslas pažengė. Sakote, Graikija. Turite galvoje Šiaurės Atėnus? Žemyna, žemyninis klimatas… Hm… Minite zonas. Pagaliau, nes tai mano sritis. Liberalų-katalikų valdžios (Cherchez la femme, pardieu! cherchez la femme!) dėka esu įtrauktas į mažų parduotuvėlių/daržovių kioskelių zoną, kur atstumas tarp pirkėjų minimum minimorum, kur spjaudo, kosti, prunkščia (ir ne tik!) be sustojimo. Nuostabu: kuo greičiau pagausiu virusą, tuo greičiau gebėsiu pats apsiginti nuo jo be chemijos, kurios galiojimo laikas sparčiai skuba pabaigos link. Jaudinuos tik dėl vieno: gaus Greta nobelį už klimatą ar ne? 🙂
🙂
Kovoje su COVID-19 – naujas proveržis: rezultatai tokie įtikinantys, jog rekomenduota tyrimą nutraukti anksčiau laiko
– delfi.lt/news/daily/world/kovoje-su-covid-19-naujas-proverzis-rezultatai-tokie-itikinantys-jog-rekomenduota-tyrima-nutraukti-anksciau-laiko.d?id=88363485
Matot, koks geras Delfis? – Supranta mus ir paguodžia: Greit eisit, kur norėsit.
LRT laidos pavadinime ,,Gamtos pažinimas be stereotipų”.
Kadangi būtina nuolat pabrėžti savo pažiūrų šiuolaikiškumą (baisu, kad nepastebės?), ir kitų (ypač vyresnių) tamsumą, nė sakinio apie kitus be šio žodžio. Net neįsigilinus į jo prasmę… Tik kodėl pažangiems reikia tais senais, atsilikėlių sugalvotais žodžiais naudotis ir tais lipdukais visus apklijuoti?
>ieškau nuomai ramios mažos planetos
Oro tarša pagreitina šilimo procesą, o pačio proceso klasiką paaiškina astronomas ir geofizikas Romualdas Zubinas. Ieškoti ramios mažos planetos, talpinančios apie 3 mln. gyventojų, tačiau, neverta, nes jau buvusią mums tokią situaciją paaiškina mitinė Ėglė (“Eglė žalčių karalienė – kelioninis lietuvių epas”, žr. per google). Šylant, gausiai lis ne vien Lietuvoje: tai atpažįstama mįslinguose Naskos dykumos piešiniuose, atpažįstama ir per Didžiąją Kinijos sieną. Šils su grįžtamais laiptais (šąlant, laiptais buvo dukarta atšilę ir triskart smarkiai atšalę). Išvada – per anksti tamsios odos spalvos žmones šiaurinėje Europoje pasirodė, nes natūraliai teks jiems grįžti atgal. Todėl, teisingai įvertinę klimatą, dalis irakiečių pasiprašė iš Lietuvos būti grąžinami atgal.
Tuzinas. Klimatologas Justas Kažys: Lietuvoje jau yra viesulų gaudytojų ir jie turi ką veikti
– lrt.lt/mediateka/irasas/2000184862/tuzinas-klimatologas-justas-kazys-lietuvoje-jau-yra-viesulu-gaudytoju-ir-jie-turi-ka-veikti
Beje, dėl to, kaip ŽŪ nuo sausrų nukentės. – Tikriausiai tai per brangu ir įrengti, ir naudoti, bet, kadangi derlius svarbus visiems, ne tik ūkio savininkams, visiems ,,susimetus” gal įmanoma išlaikyti? Prieš gal 50 m., važiuodama BY keliais, mačiau lietinamus kolūkių laukus – per visą lauką kas kažkiek metrų buvo nutiesti vamzdžiai – savotiški gal metro aukščio fontanai, ir per juos buvo purškiamas vanduo. Vienu metu visas javų laukas paliejamas. Nepasidomėjau tada, ar taip tik prie upių, kitų vandens telkinių daroma, ar ir gelmių vanduo naudojamas. Gal ten buvo ir hidroelektrinės, ir jų elektra naudota vandenį kelti? Tokiems didžiuliams laukams palieti reiktų labai daug elektros? Ko gero, pelno nebūtų, tik kad išgyventume (savo maisto turėtume), jei aplink būtų sausra?
Geriau paklausykite klimato meistro, kol aš skaičiuosiu kas kiek kaštuos man… 🙂
O gal klimato kaita tikrai Geico, o tiksliau – IT darbas? Gal paskaičiavo, kuo išvirs pasauliui interneto naudojimas, jei elektrą gamins degindami miškus, anglį, dujas ir pan., ir ruošia tam žmoniją?
Kažkada kažkur skaičiau, kad (nereikalingas) kybojimas tinkle, jo perkrovimas nebūtinų vaizdų ir tekstų saugojimu reikalauja beprotiškai daug elektros. Tada dar soc. tinklų atsiradimą, serialų, kino filmų sandėliavimą debesyne ir pan. niekas net neįtarė.
Nuo tų laikų tinklas gal milijoną kartų daugiau „sveria”, daugiau elektros valgo. Vadinasi, jog vis daugiau gaminama. elktros.
Ar ne tai labiausiai atsilieps klimatui – beprotiškais ir vis didinamais kiekiais gaminama elektra?