Rugpjūčio 18 d. Gitanas Nausėda susitiko su gydytojų bendruomenės atstovais aptarti šalies pasiruošimo galimai antrajai koronaviruso pandemijos (COVID-19) bangai. Susitikime aptarti sveikatos paslaugų prieinamumo ir sveikatos priežiūros įstaigų apsirūpinimo asmens apsaugos priemonėmis klausimai, finansinių įsipareigojimų medicinos įstaigoms ir medikams vykdymas, strategija tolesnei kovai su COVID-19 virusu.
Prezidentas išklausė Respublikinės Panevėžio ligoninės, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos, Jaunųjų gydytojų asociacijos, Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos, Lietuvos rajonų ligoninių asociacijos ir Lietuvos medikų sąjūdžio atstovų įžvalgas apie esamą situaciją sveikatos apsaugos sistemoje. Pokalbio dalyviai pažymėjo, kad pasigenda glaudesnio dialogo tarp Sveikatos apsaugos ministerijos ir medicinos įstaigų, ypač regioninių.
„Stebėdami užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičiaus augimą šalyje, privalome tinkamai pasiruošti kovai su galima antrąja pandemijos banga. Asmens sveikatos paslaugos turėtų būti teikiamos visa apimtimi, o Sveikatos apsaugos ministerija privalo parengti ir pateikti rekomendacijas, kaip užtikrinti kuo didesnį sveikatos paslaugų Lietuvos žmonėms prieinamumą. Būtina pasimokyti iš kitų valstybių, kurios sugebėjo suderinti griežtas apsaugos priemones, greituosius testavimus, tačiau stengėsi užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą normaliu lygiu“, – sakė šalies vadovas.
Susitikimo dalyviai atskleidė problemas ir neišspręstus klausimus, susijusius su vėluojančiu įstaigų finansavimu. Prezidentas pabrėžė, kad šie klausimai turi būti sprendžiami kuo skubiau, norint gydymo įstaigoms suteikti galimybes kuo geriau pasiruošti artėjančiam rudeniui.
Šalies vadovas domėjosi, kaip užtikrinamas asmens sveikatos priežiūros įstaigų privalomas apsirūpinimas asmens apsaugos priemonių rezervu. Susitikime prieita išvada, kad Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktas įstatymo projektas, įpareigojantis savivaldybes, gydymo įstaigas ir kitas institucijas apsirūpinti asmens apsaugos priemonių rezervu, yra nepakankamai konkretus: nenurodomas kiekis ir laikotarpis, kuriam reikės kaupti rezervą, taip pat neaiškus ir finansavimo šaltinis.
Susitikime taip pat kalbėta apie artėjantį mokymo sezoną, kurio sklandžiam pasiruošimui būtina savalaikė ir konkreti informacija, todėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro veikla turi būti stiprinama tiek finansiškai, tiek žmogiškųjų išteklių prasme.