
Psichologo pagalba mokiniams bus prieinamesnė – mokyklų, profesinio mokymo įstaigų, pedagoginių psichologinių bei švietimo pagalbos tarnybų psichologai teiks daugiau konsultacijų dėl Covid-19 pandemijos sukeltų emocinių, psichologinių sunkumų. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, įgyvendindama Ilgalaikių neigiamų Covid-19 pandemijos pasekmių visuomenės psichikos sveikatai mažinimo veiksmų planą, skyrė papildomų lėšų – iš viso 300 tūkst. Eur – švietimo įstaigų psichologams.
Švietimo, mokslo ir sporto ministras skatina mokyklų bendruomenes jau dabar naudotis papildoma galimybe psichologo konsultacijoms.
„Karantino ir nuotolinio mokymosi laikotarpiu vaikai, kaip ir mokytojai bei mokinių tėveliai, patyrė daug įtampų prisitaikydami prie visiems neįprastos situacijos, tad papildoma galimybė gauti psichologo konsultaciją švietimo įstaigoje, pedagoginėje psichologinėje ar švietimo pagalbos tarnyboje suteiks reikiamą emocinę pagalbą“, – sako ministras.
Konfidencialūs pokalbiai su psichologu gali padėti nesaugumo jausmą, atskirtį ar nerimą patiriantiems mokiniams sušvelninti galimus Covid-19 pandemijos padarinius psichologinei gerovei.
Paskirstytos lėšos bus naudojamos švietimo įstaigų psichologams papildomiems darbams atlikti, teikiant pagalbą psichologinių sunkumų patiriantiems mokiniams. Psichologams bus skiriamos priemokos nuo 20 iki 30 proc. atlyginimo iki 2 mėn. laikotarpiui. Savivaldybės ir valstybinės švietimo įstaigos skirtas lėšas gali naudoti iki šių kalendorinių metų pabaigos.
Skiriamos lėšos apskaičiuotos proporcingai pagal psichologų skaičių savivaldybių ir valstybinėse švietimo įstaigose. Iš viso mokyklose, savivaldybių švietimo įstaigose ir pedagoginėse psichologinėse, švietimo pagalbos tarnybose dirba 670 psichologų.
Geriausia valstybės paslauga – galimybė vaikams augti šeimoje, o ne tarp betono sienų. Kai iki pat mokyklos vaikas auga tėvelių bei senelių prižiūrimas, jų pasakojimų klausydamasis, smulkių buities darbelių mokomas; kai į mokyklą jį išleidžia bei po pamokų pasitinka mamytė ar seneliai, kai gali su jais pasikalbėti apie viską, kas rūpi, kartu namų darbus atlikti; kai nereikia laukti artimųjų iki nakties iš darbo grįžtant, o visą tą laiką tarp pamokų ir tėvelių grįžimo nereikia būti tarp betono sienų, arba lyg Gavrošui gatvėmis bastytis…
Nėra nieko puikiau, kai šeima turi tegu ir kuklų namelį, o aplink kiemą ir sodą, dirbtuvėlė, kur su tėtuku meistrauti galima. Visa tai kartu paėmus – pati geriausia psichologinė pagalba ir šilti graudinantys prisiminimai iki pat senatvės…