
Birželio 19 d. Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė Socialinio draudimo pensijų įstatymo pakeitimo įstatymo projektui, kuriuo siūloma nemažinti senatvės pensijos dydžio asmenims, gavusiems išankstinę senatvės pensiją, jei išankstinę pensiją asmuo gavo ne ilgiau kaip trejus metus, ir jo darbo stažas skiriant išankstinę pensiją yra ne mažesnis kaip 40 metų (2021 m. ir anksčiau) ir proporcingai didinamas (kol 2031 m. ir vėliau pasieks 45 metus).
Įstatymo projekte taip pat numatyta, kad paskirtos iki 2020 m. gruodžio 31 d. senatvės pensijos, gavusiems išankstinę senatvės pensiją asmenims, nemažinamos dėl išankstinės senatvės pensijos gavimo, jeigu jų gavėjai išankstinę pensiją gavo ne ilgiau kaip trejus metus, ir jų stažas skiriant išankstinę pensiją yra ne mažesnis kaip 40 metų.
Nesumažintas senatvės pensijas šiems asmenims siūloma pradėti mokėti ne vėliau kaip iki 2021 m. kovo 31 d., išmokant nuo 2021 m. sausio 1 d. susidariusį pensijų dydžių skirtumą.
Tai jeigu baigei mokyklą 19 metų ir daugiau niekur nebesimokei, o dirbai be jokių pertraukų 45 metus – tai išankstinę pensiją gausi daugiausia vienerius metus, kol sukaks 65-eri. O jeigu mokeisi, pasitaikė susirgti, darbą keitei? Koks procentas žmonių galės gauti tokią pensiją? 0,01? 😀
Tai va – 45 matai ir man panašu į absurdą.
Manau, kad išansktinei pensijai tikrai pakaktų ir 35 metų.
Argi kam rūpi žmogus šiame nužmogėjusiame pasaulyje? Todėl 45 metai ir nustatyti tik procentėliui žmoniu