Vilniaus miesto taryba kovo 4 d. ėmėsi keisti padėtį, kai, tvarkydamas net 35,6 proc. miesto teritorijos užimančius miškus, Vilnius nėra jų užimamos žemės valdytojas.
Kaip ir kituose miestuose, visi Vilniuje esantys miškai yra valstybinės reikšmės ir laikomi išimtine valstybės nuosavybe. Bet Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl valstybinių miško žemės sklypų perėmimo valdyti, naudotis ir disponuoti jais patikėjimo teise, kad miestas, būdamas miškų administratorius, tvarkydamas juos savo lėšomis ir jėgomis, taptų jų šeimininkas. Šio sprendimo pagrindu bus kreipiamasi į Vyriausybę dėl minėtų sklypų perdavimo.
Vilniaus miesto savivaldybė teisės aktų nustatyta tvarka administruoja miesto ribose esančius miškus (tam tikra prasme vykdo urėdijų funkcijas), išskyrus miesto pakraščiuose esančias buvusias rajonų teritorijas, kur miškus ir toliau prižiūri urėdijos. Tačiau visų mieste esančių valstybinės reikšmės miškų užimtą žemę patikėjimo teise valdo Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos.
„Dėl šios priežasties savivaldybė negali tinkamai įgyvendinti miško administratoriaus teisių – kyla keblumų įrengiant miškuose takus, apšvietimą ir kitą infrastruktūrą, nes tam būtina gauti dabartinės valstybinės žemės patikėtinės – NŽT – pritarimą. Taigi daugeliu atvejų yra labai sudėtinga tinkamai pritaikyti miesto miškus gyventojų poreikiams, įrengti Europos sostinių standartus atitinkančią infrastruktūrą“, – sako sostinės vicemeras Vytautas Mitalas.
Problemą galima būtų išspręsti savivaldybei perėmus miško sklypus valdyti patikėjimo teise. Tokiam žingsniui pritaria ir NŽT.
Prašomi perduoti miško sklypai išsibarstę po visą savivaldybės teritoriją. Tai ir Antakalnį juosiantys miškai, įskaitant Valakampius, ir Žvėryne, Verkiuose, Pavilnyje, kitose miesto dalyse esantys miškai. Nemaža jų dalis yra saugomose teritorijose – Pavilnių ir Verkių regioniniame parke ar draustiniuose. Kai kurie iš perimamų miško sklypų yra miško parkų ribose – Jamonto parke Jeruzalėje, Lūžių parke Viršuliškėse. Minimalus miško žemės sklypo dydis – 10 arų, maksimalus gali siekti ir keletą hektarų. Visi jie sudaro miško kvartalus, pastarieji jungiasi į ištisus miškų masyvus.
Pirmuoju etapu ketinama kreiptis dėl daugiau negu 900 sklypų perdavimo. Dėl mažesnės dalies likusių sklypų perdavimo bus kreipiamasi vėliau, iš karto, kai tik NŽT perduos jų dokumentus savivaldybei.
surasykite ju pavardes, kas tie kurie nori perimti is valstybes (zmoniu) kas zmonems (valstybei) priklauso. O ka, jeigu ji priklausys Vilniui, kazkas keiciasi? Tie patys darbai.
Pazymekite kas miske yra siuo metu, kas bus daroma veliau. Nubausti, nulinciuoti bet kuri kuris asilas pasirase sia eiga, sita zigsni, atimti ju turta 100%. Atsitinka kazkas neleistino, ar istatymu pakeitimu, kas beatsitiktu miskams atsako visa seima, gimine jeigu isivelia su visa turto konfiskacija.
Nes, kam oerimti is valstybes, jeigu ir kitu atveju jie darys ta pati?
Juk perima ne siaip, kazka turi galvose sukure. Neabejoju tai bus, yra istatymu pakeitimais ir aferomis paremta schema.
+ + + !!!!!!!!!!!