Antradienis, 3 birželio, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Mokslas Astronomija ir kosmonautika

NASA stažuočių programa laukia gabių Lietuvos studentų

www.alkas.lt
2020-03-04 18:38:23
3
Studentai kviečiami stažuotis NASA mokslinių tyrimų centre

Studentai kviečiami stažuotis NASA mokslinių tyrimų centre | smm.lt

Studentai kviečiami stažuotis NASA mokslinių tyrimų centre | smm.lt
Studentai kviečiami stažuotis NASA mokslinių tyrimų centre | smm.lt

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) jau šeštą kartą skelbia varžytuves studentams dėl prestižinių stažuočių NASA Ames mokslinių tyrimų centre, kurios numatomos 2020 metų rudenį.

„Ieškome gabių studentų, kurie domisi mokslo ir technologijų pažanga. Siekiame ugdyti talentus, sukurti jiems galimybes įgyti patirties prestižinėje stažuočių programoje, o ateityje gautas žinias panaudoti tolimesnėje karjeroje, pavyzdžiui, renkantis tyrėjo, mokslininko profesiją, o galbūt kuriant technologijų startuolį“, – sako Kęstutis Šetkus, MITA direktorius.

MITA kviečia dalyvauti varžytuvėse gamtos, technologijų, inžinerijos ir matematikos studijų (angl. science, technology, engineering or mathematics (STEM) mokslų pakraipos studentus, kurie domisi kosminių technologijų naujovėmis, nori kurti ir eksperimentuoti, bendrauti ir dalintis žiniomis. Šia stažuočių programa siekiama paskatinti pačius geriausius ir suteikti jiems galimybę parodyti išskirtinius gebėjimus. Studentai galės prisidėti prie tarptautinių komandų, dirbančių su reikšmingais mokslo projektais, siūlyti naujas idėjas, padedančias spręsti kosmoso pramonės problemas.

Numatoma rudens stažuotės trukmė – 16 savaičių (2020 m. rugpjūčio 24 d. – gruodžio 11 d.). Jos metu atrinkti stažuotojai iš įvairių pasaulio šalių dirbs prie konkrečių tyrimų projektų ir turės galimybę prisidėti prie pačių pažangiausių mokslinių tyrimų vykdymo ir kosminių technologijų kūrimo.

Dalyvauti varžytuvėse turi teisę Lietuvos Respublikos piliečiai, studijuojantys mokslo ir studijų institucijose bakalauro arba magistro laipsnį suteikiančiose gamtos, technologijų, inžinerijos ir matematikos studijų programose (angl. STEM). Dalyviai negali būti paskutinio kurso studentai. Iš NASA pasiūlyto stažuočių temų sąrašo varžytuvių dalyviai turi pasirinkti bei argumentuotai nurodyti prie kokių pasiūlytų projektų norėtų dirbti, kokią turi patirtį šioje srityje.

Siekiantiems dalyvauti varžytuvėse yra keliamas reikalavimas puikiai mokėti anglų kalbą, turėti ne žemesnį nei 8 iš 10 balų studijų rezultatų vidurkį už visus praėjusius semestrus.

MITA varžytuves laimėjusiam studentui skirs stipendiją, bus padengiamos dalinės kelionės į NASA ir grįžimo į Lietuvą išlaidos, apgyvendinimo, maitinimo ir kt. išlaidos. Atrinkti stažuotojai patys turės pasirūpinti tinkamos JAV vizos gavimo klausimais.

Paraiškas varžytuvėms galima teikti iki 2020 m. kovo 19 d. el. paštu info@mita.lt Daugiau informacijos apie konkursą galite rasti MITA svetainėje: https://mita.lrv.lt/lt/skelbimai/konkursas-del-nasa-stazuociu

Pasiteiravimui: Eglė Elena Šataitė | Lietuvos kosmoso biuro koordinatorė, MITA vyriausioji specialistė. Tel.: +370 604 78738, El. p.: egle.elena.sataite@mita.lt

JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) yra viena žinomiausių mokslinių tyrimų institucijų visame pasaulyje. Nuo jos įkūrimo 1958 m. iki šių dienų, NASA atliko pagrindinį vaidmenį įsimintinuose kosmoso tyrimų epizoduose. Turėdama daugiau kaip 19 mlrd. JAV dolerių metinį biudžetą, NASA gali finansuoti aukščiausio lygio mokslinius tyrimus ir technologijų kūrimą. 2014 m. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir NASA pasirašė dvišalį bendradarbiavimo susitarimą dėl tarptautinės stažuočių programos. Susitarimas buvo pasirašytas Lietuvos Vyriausybės delegacijos vizito į JAV metu.

Tik 12 pasaulio šalių (iš Europos tik 3 – Lietuva, Švedija ir Portugalija) ir Europos kosmoso agentūra turi sutartis su NASA ir gali siųsti savo studentus stažuotėms. Stažuotes finansuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Galutinį sprendimą dėl studentų atrankos priima NASA.

2015-2019 m. iš viso stažuotes NASA atliko net 26 studentai iš Lietuvos.

Pagrindinis Lietuvos kosmoso biuro tikslas – kurti ir plėtoti Lietuvos kosmoso ekosistemą, grįstą naujovėms imlaus verslo, mokslo ir viešojo sektorių bendradarbiavimu ir integracija į tarptautinę kosmoso bendruomenę.

Lietuvos kosmoso biuras įsikūręs Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje (MITA) Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva. Jis teikia informaciją klientams „vieno langelio“ principu.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Vyksta studentų atrankos dėl rudens stažuočių NASA
  2. Lagaminus į NASA kraunasi 4 studentai iš Lietuvos
  3. Rudens stažuotes NASA laimėjo dar 6 studentai iš Lietuvos
  4. Naujus mokslo metus NASA pradeda 4 studentai iš Lietuvos
  5. Lietuvių studenčių įspūdžiai iš NASA: apie kosminį jogurtą, laisvą grafiką ir darbą mylinčius žmones
  6. Studentai kviečiami stažuotis NASA mokslinių tyrimų centre
  7. VGTU studento įspūdžiai NASA: Lietuva yra žinoma pasaulyje kaip mažųjų palydovų kūrėja
  8. Išrinkta drąsiausia studentų idėja: iš Lietuvos – Kinijos skrydžiai į kosmosą
  9. IT studijuojanti lietuvė kraunasi lagaminus į NASA!
  10. Lietuvos aukštosiose mokyklose – tarptautinio lygio dėstytojai iš užsienio
  11. Paskirtos Lietuvos valstybinės K. Būgos stipendijas 6 užsienio studentams
  12. Mokslininkas Feliksas Bukauskas garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje
  13. Lietuvos studentai: mokytis kinų kalbos – būtina
  14. Konkurso „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilių takais“ pabaigtuvės
  15. VU studentai JAV gins prestižinio sintetinės biologijos konkurso auksą

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 3

  1. Vidinis Balsas says:
    5 metai ago

    ” Sunku ir buvo patikėti, išgirdus tokius skaičius, statistikas, kad, pavyzdžiui, Kalifornijos valstijoje (JAV) 75% vaikų, baigusių vidurines mokyklas, nesugeba išlaikyti elementarių baigiamųjų egzaminų – užduotų jiems testų. Ir tai nebūtinai, kokie tai aukštesniosios matematikos ar fizikos testai, dažnai tai tik paprastutės vidurinės mokyklos skaitymo, rašymo užduotys.”

    Atsakyti
  2. Žemyna says:
    5 metai ago

    Prisimenu, kaip dar sovietmečiu, kažkokia proga JAV lankęsis ekonomistas buvo pašiurpęs nuo ten jau įsivažiavusios „masinės kultūros”. Kaip tas žmogus ir sakė, prasidėjo masinis nuopolis. Visko – žinių, kultūros, išsilavinimo, elementarių manierų. Tada jis, lyg aiškiaregis, išsakė ir savo baiminimąsi, jog tai pasieks ir Lietuvą, nes viską, kas iš „Amerikos”, nekritiškai priimame. Gaila, bet atspėjo. Elementarus dalykas – šaligatviu vienas link kito artėja du žmonės, ar dvi žmonių poros. Juk tik vos keletą kartų per metus sutiksi žmones, kurie moka prasilenkti. Nesakau, kad pagarbiai. Tegu tiesiog SAUGIAI prasilenkia, vienas kitam pavojaus nekeldami, nenustumdami nuo šaligatvio. Vienodai – vyras, moteris ar vaiku vedinas asmuo. Ir į viską toks požiūris. „A nafig man ta lietuvių k., fizika, matematika, nafig būt ką nors apie Odisėją girdėjus”… 🙁

    Atsakyti
  3. III-jo ir IV-jo judejimų atradėjas inž. Romualdas Zubinas says:
    5 metai ago

    GERBIAMIEJI LIETUVAIČIAI, Seniausios Žemėje Lietuvių kalbos dėka pasisekė įminti per 450 seniausiųjų (indų, japonų, kiniečių, šumerų, arijų-baltų-lietuvių, majų ir kitų) kultūrų šaltinius!
    Juose rasta informacija leido ATRASTI TREČIĄJĮ ir KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS, kurie puikiai paaiškina – kas? ir kodėl? Žemėje vyko?! KAS? ir kodėl? VYKSTA?! Kas? ir kodėl? vyks ateityje!
    Šia tema parašytos ir , su vyksmo technologinėmis schemomis bei garfikais, LIETUVIŲ KALBA, išleistos knygos: “Perkųnas”, “Per praeitį į ateitį” , “Pažadinta praeitis”, “Praregėjimas” , “Praeitis ir ateitis”, “Tvanai dievai civilizacijos”. Beja, šioje knygoje yra įmintas “ŠUMERŲ KARALIŲ SĄRAŠAS” kuriam jau per 450 000 metų!!!
    Šias knygas būtų tikslinga išversti į užsienio kalbą ir ten paviešinti!
    Mat, be

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Ukrainos ir Rusijos derybos Turkijoje 2025-06-02
Naujienos

Stambulo derybos 2025 06 02: tarp karo įtampos ir trapios taikos vilties

2025 06 02
Prezidentas susitiko su V. Zelenskiu
Lietuvoje

Prezidentas susitiko su Ukrainos vadovu V. Zelenskiu

2025 06 02
Seimas
Lietuvoje

Šią savaitę Seimas išklausys Prezidento metinį pranešimą

2025 06 02
Atnaujintas kelias | sumin.lrv.lt nuotr.
Lietuvoje

Prasti keliai ne tik vairuotojų galvos skausmas

2025 06 02
Vilniaus viršūnių susitikimas | alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.
Lietuvoje

Vilniaus viršūnių susitikime – dėmesys gynybai (nuotraukos)

2025 06 02
Degalinė | pixabay.com nuotr.
Lietuvoje

Verslas prašo valdžios apsaugoti nuo azijietiškų degalų klastočių

2025 06 02
Gintautas Paluckas
Lietuvoje

Liberlų frakcija kviečia Gintautą Palucką

2025 06 02
Policija | policija.lrv.lt nuotr.
Lietuvoje

Birželį numatyti policijos patikrinimai

2025 06 02

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Denisas Jelisievičius apie Stambulo derybos 2025 06 02: tarp karo įtampos ir trapios taikos vilties
  • +++ apie Z. Vaišvila. Kur mus vedate?
  • +++ apie Stambulo derybos 2025 06 02: tarp karo įtampos ir trapios taikos vilties
  • Rimgaudas apie J. Vaiškūnas. R. Jankūnas: Kas kalba Lietuvos vardu?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Stambulo derybos 2025 06 02: tarp karo įtampos ir trapios taikos vilties
  • Prezidentas susitiko su Ukrainos vadovu V. Zelenskiu
  • J. Vaiškūnas. R. Jankūnas: Kas kalba Lietuvos vardu?
  • Šią savaitę Seimas išklausys Prezidento metinį pranešimą

Kiti Straipsniai

Pilietiškumo egzamino nugalėtojai 2025

Apdovanoti tvirčiausias žinias parodę Pilietiškumo egzamino nugalėtojai

2025 05 24
Audrius Valotka

Valstybinės kalbos inspekcijos vadovo konkursą laimėjo dr. Audrius Valotka

2025 05 16
KTU studentai galės studijuoti Floridoje

Aukštosios mokyklos neužtikrina studentų asmens duomenų saugumo

2025 05 13
Pilietiškumo egzaminas. Plakatas

Artėja Pilietiškumo egzaminas: rinkis pilietišką veiksmą, dalyvauk!

2025 05 12
Pamoka | smsm.lrv.lt nuotr.

Būsimiems mokytojams – kelių šimtų eurų stipendijos

2025 04 30
MT kviečia studentus dalyvauti varžytuvėse stažuotėms NASA | novamedia.lt nuotr.

MT kviečia studentus dalyvauti varžytuvėse stažuotėms NASA

2025 04 28
VU studentų komanda

VU studentų komanda iškovojo 1-ą vietą tarptautinėse kvantinių skaičiavimų varžybose: sukūrė tvarų elektromobilių krovimo sprendimą

2025 04 21
Apdovanoti taisyklingiausia kalba parašytų mokslo darbų autoriai | Kalbos komisijos nuotr.

Apdovanoti taisyklingiausia kalba parašytų mokslo darbų autoriai

2025 04 10
Jaunieji mokslininkai kviečiami burti savo tyrėjų grupes ir imtis tyrimų: vienam sumanymui – iki 350 tūkst. eurų | smsm.lrv.lt nuotr.

Jaunieji mokslininkai kviečiami burti savo tyrėjų grupes ir imtis tyrimų: vienam sumanymui – iki 350 tūkst. eurų

2025 04 08
Parskridę paukščiau pranašauja pavasarį

Pasaulis iš paukščio skrydžio, arba Kaip mato paukščiai?

2025 04 06

Skaitytojų nuomonės:

  • Denisas Jelisievičius apie Stambulo derybos 2025 06 02: tarp karo įtampos ir trapios taikos vilties
  • +++ apie Z. Vaišvila. Kur mus vedate?
  • +++ apie Stambulo derybos 2025 06 02: tarp karo įtampos ir trapios taikos vilties
  • Rimgaudas apie J. Vaiškūnas. R. Jankūnas: Kas kalba Lietuvos vardu?
  • Ernestas apie Z. Vaišvila. Kur mus vedate?
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Pradedami remonto darbai „Via Baltica“ atkarpoje – gali susidaryti spūstys

Vyriausybė šalies keliams ir gatvėms skirs 21,4 mln. eurų

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

 fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | lėktuvų bilietai

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai