Lietuvių etninės kultūros draugijos (LEKD) Vilniuje įkurtas Tradicinių šokių klubas surengs jau 16-ąją tarptautinę tradicinių šokių vasaros stovyklą, kuri vyks liepos 31 d. – rugpjūčio 4 d. Švenčionių rajone prie Pailgio ežero.
Tai dalis tęstinės programos, kurią Draugija pirmininkės dr. Dalios Urbanavičienės iniciatyva įgyvendina nuo 2002 m., skatindama žmones įsitraukti į tradicinių šokių kaip socialinio reiškinio judėjimą.
Šiais metais, pirmą kartą per 15 metų, tradicinių šokių stovykla rengiama toje pačioje vietoje, kaip ir pernai – poilsio komplekse „Pailgio perlas“, įsikūrusiame pušyno apsuptyje prie Pailgio ežero, Švenčionių rajone, 40 km nuo Vilniaus.
Kasmet šokių stovyklai parenkama tam tikra tema, susijusi su simbolika, tad šios stovyklos tema – „Šeimos namai“, kadangi šokių stovykla pirmą kartą tarsi apsistoja „namuose“. Be to, stovykla skiriama Pasaulio lietuvių metams, kviečiant į ją atvykti užsienio lietuvius, o stovyklos programoje bus plėtojama „lietuvių šeimos“ bei bendruomeninių papročių tema.
Stovyklos vieta žemėlapyje:
Daugiau žinių apie vietą yra ČIA.
Stovyklos kaina: užsiregistravus iš anksto – 45 Eur, be išankstinės registracijos – 48 Eur. Į stovyklą galima atvažiuoti ne visam jos laikui, bet tik 1-3 konkrečioms dienoms, arba vien į vakaronę (greitai bus paskelbtas tikslesnis kainynas).
Kaip nuvykti į stovyklos vietą iš Vilniaus?
• Galima taupyti kurą ir važiuoti susikooperavus su kitais vairuotojais ar keleiviais „Facebook“ grupėje „Tradicinių Šokių Klubas. FORUMAS“. Maršrutas į sodybą:
• Galima važiuoti traukiniu, išlipimo stotelė yra Pailgis, daugiau informacijos — bilietų pirkimas ir važiavimo grafikas ČIA. Nuo stotelės iki sodybos maršrutas čia:
• Autobusu Vilnius-Pabradė-Švenčionys arba Vilnius-Pabradė-Molėtai, tvarkaraščiai. Važiuojant šiuo transportu, reikės paeiti apie 35 minutes, maršrutas:
• Visada žaliu ir ekonomišku dviračiu, tam yra nepavojingas, ramaus eismo kelias pro Verkių regioninį parką, vėliau pravažiuojant Nemenčinę. Maršrutą sudaro apie 43 km kelio, maršrutas yra čia:
Vilniaus tradicinių šokių klubas, įkurtas Lietuvių etninės kultūros draugijos, rengia jau 16-ąją tarptautinę tradicinių šokių vasaros stovyklą, kuri vyks liepos 31 d. – rugpjūčio 4 d. Švenčionių rajone, prie Pailgio ežero.
Tai dalis tęstinės programos, kurią Draugija, pirmininkės Dalios Urbanavičienės iniciatyva, įgyvendina nuo 2002 m. Pagrindinis iniciatyvos tikslas – skatinti žmones įsitraukti į tradicinių šokių, kaip socialinio reiškinio, judėjimą. Tradicinių šokių klube (TŠK) buriasi žmonės, pamėgę šokti įvairiuose Lietuvos etnografiniuose regionuose užrašytus autentiškus tradicinius šokius. TŠK renginiuose skamba tradiciniais instrumentais atliekama gyva muzika, dalyviams sudaroma galimybė suvokti šokį kaip puikią bendravimo ir bendruomeniškumo puoselėjimo formą. Klubas skatina kūrybinę raišką ir kūrybinį mąstymą ne tik šokant, bet ir muzikuojant, dainuojant, žaidžiant ir užsiimant kitomis etnokultūrinėmis veiklomis. Čia dalyvauja įvairių tautybių, socialinių ir ekonominių padėčių žmonės – itin aktyvus jaunimas, Klubo renginius yra pamėgę ir vyresnio amžiaus žmonės, šeimos su vaikais, Lietuvoje besisvečiuojantys užsieniečiai, taip pat dalyvauja giminingų šokių klubų atstovai iš kitų šalių.
TŠK neapsiriboja pastovia veikla Vilniuje ir nuo 2004 m. kasmet vis kitame Lietuvos etnografiniame regione bei kitoje gamtos prieglobstyje esančioje vietovėje rengia tarptautines tradicinių šokių vasaros stovyklas. Jų metu dalyviai supažindinami su Lietuvos etnografiniais regionų ir kitų tautų tradicijomis bei šokiais. Programą papildo žaidimų, dainavimo, muzikavimo tradiciniais instrumentais (daugiausia kanklėmis) ir tradicinių amatų mokymai. Kasmet auga stovyklos dalyvių skaičius, kuris pastarosios stovyklos metu perkopė 400.
Stovyklos metu bus mokomasi šokių iš visų penkių Lietuvos etnografinių regionų, taip apibendrinant nuoseklų, pastaruosius 5 metus trukusį stovyklos keliavimą per etnografinius regionus (Dzūkiją (Dainavą), Suvalkiją (Sūduvą), Žemaitiją, Mažąją Lietuvą ir Aukštaitiją). Kaip ir kasmet, šokių stovykla bus tarptautinė, todėl joje dalyvaus ir svečiai iš užsienio, kurie mokys savo šalies tradicinių šokių. Stovyklos programa, kaip įprastai, pasipildys įvairių amatų, dainavimo ir muzikavimo mokymais, kurie vyks beveik visą stovyklos laiką. Stovyklos organizatoriai nepamiršta ir mažiausių jos dalyvių – vyks užsiėmimai su vaikais, kurių metu bus mokomasi ratelių ir žaidimų. Be to, bus galimybė patirti pernykštės stovyklos metu didelio pasisekimo sulaukusią naujovę –vakarais tarmiškai sekamas pasakas. Įvairius praktinius mokymus papildys etninės kultūros tyrėjų teorinės paskaitos, padėsiančios atskleisti stovyklos tematiką. Vakarais ir naktimis, kaip jau įprasta, vyks šokių vakaronės.