Vasario 15 d. Konstitucinis Teismas (KT) nustaė, kad Lietuvos Respublikos Seimo 2018 m. spalio 18 d. nutarimas Nr. XIII-1537 „Dėl privalomojo referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo paskelbimo“ 2 straipsnis prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai“ ir, kad referendumas dėl dvigubos pilietybės negali būti rengiamas dvi dienas, juo labiau su dviejų savaičių pertrauka.
KT paaiškino, kad referendumai Lietuvoje gali vykti tik vieną dieną.
KT taip pat pažymėjo, kad šis jo sprendimas negali būti taikomas praeityje vykusiems referendumams, tokiu būdu užbėgdamas už akių galimoms abejonėms dėl 2003 m. metais dvi dienas vykdyto stojimo į Europos sąjungą referendumo:
KT pirmininkas Dainius Žalimas pabrėžė, kad referendumams turi būti taikomi tokie pat principai, kaip ir rinkimams, kurie vyksta vieną dieną.
Seimas referendumą dėl dvigubos pilietybės ketino surengti gegužės 12 ir 26 dienomis, kartu su pirmuoju ir antruoju prezidento rinkimų ratais. Referendumebuvo numatyta atsiklausti Tautos ar asmenims išvykusiems į šalis, atitinkančias „euroatlantinės integracijos kriterijus“ galima būtų leisti turėti dvigubą pilietybę
Šiuo metu dviguba pilietybė nėra leidžiama emigrantams išvykusiems iš Lietuvos po nepriklausomybės atkūrimo ir įgijusiems kitos šalies pilietybę.
KT 2019 m. vasario 15 d. nutarimo Nr. KT8-N2/2019 baigiamoji dalis:
„Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 102, 105 straipsniais, Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo įstatymo 1, 53, 54, 55, 56 straipsniais, Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas
nutaria:
1. Pripažinti, kad Lietuvos Respublikos referendumo įstatymo (2018 m. gruodžio 20 d. redakcija; TAR, 2018-12-28, Nr. 21715) 52 straipsnio 1 dalies nuostata „Seimo nutarime gali būti nustatyta, kad referendumas vyksta ne vieną dieną“ prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 straipsnio 1, 4 dalims, konstituciniam teisinės valstybės principui.
2. Pripažinti, kad Lietuvos Respublikos referendumo įstatymo (2018 m. gruodžio 20 d. redakcija; TAR, 2018-12-28, Nr. 21715) 18 straipsnio 8 dalies nuostatos „Jeigu referendumas vyksta daugiau negu vieną (dvi ir daugiau) dieną ir tarp referendumo dienų yra didesnis negu vienos dienos laiko tarpas, pirmąją referendumo dieną agitacijos draudimo laikotarpis baigiasi pasibaigus balsavimui. Referendumo agitacijos draudimo laikotarpis prieš kitą referendumo dieną prasideda šioje dalyje nustatyta tvarka“, 45 straipsnio 1 dalies nuostata „(jeigu referendumas vyksta ne vieną dieną – iki balsavimo referendume paskutinės dienos 18 valandos)“, 53 straipsnio 2 dalis, 81 straipsnio 1 dalies nuostata „Tuo atveju, kai referendumas vyksta ne vieną dieną, referendumu priimto įstatymo, kito akto ar sprendimo priėmimo diena yra laikoma paskutinė balsavimo referendume diena“, 82 straipsnis prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 straipsnio 1, 4 dalims, konstituciniam teisinės valstybės principui.
3. Pripažinti, kad Lietuvos Respublikos Seimo 2018 m. spalio 18 d. nutarimo Nr. XIII-1537 „Dėl privalomojo referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo paskelbimo“ (TAR, 2018-10-23, Nr. 16530) 2 straipsnis prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 straipsnio 1 daliai, 67 straipsnio 3 punktui, konstituciniam teisinės valstybės principui.
Šis Konstitucinio Teismo nutarimas yra galutinis ir neskundžiamas“.
Visą KT nutarimą Dėl privalomojo referendumo vykdymo dvi dienas su dviejų savaičių pertrauka rasite ČIA.
“KT paaiškino, kad referendumai Lietuvoje gali vykti tik vieną dieną.”
Tai reiškia, kad stojimo į ES referendumas yra niekinis ir jį reikia pakartoti.
Ko tyli eurofilai? Per pirmą ar per antrą prezidento rinkimų turą tai bus padaryta?
Ar tik man prasikerta su logika? Jei negalimi, tai negalimi nei dabar nei praeityje!
Ką reiškia konstitucinis teismas nusprendė, kad sprendimas tik ateičiai, juk šia prasme konstitucija nesikeitė.
Kažkokia apsurdo komedija, išvaikyti reikia kuo greičiau šiuos dykaduonius, kurie jau jaučiasi dievais!