
Sveiko gyvenimo apibrėžimų būtų galima rasti pačių įvairiausių – tai pakankamai abstrakti, adaptyvi sąvoka, galinti būti asocijuojama ir su sportinėmis veiklomis ir siekiu atsiriboti nuo žalingų įpročių. Kaip gyventi sveikai – tai vienas iš pagrindinių klausimų, kuriuos mūsų bendruomenė stengiasi atsakyti.
Dažnai ieškome atsakymo į šį klausimą, kai nusprendžiame sportuoti bei maitintis sveikai. Nors fizinis aktyvumas ir racionali mityba yra nepaprastai svarbu, tai sudaro tik itin mažą dalį nusakančią, ką reiškia gyventi sveiką gyvenimą.
- Sveikas gyvenimas apima kūrybiškumą.
Tiesiogine to žodžio prasme. Buvo įrodyta, kad kūrybiniai užsiėmimai (menas, šokis, muzika ir kt.) mažina stresą ir teikia daug naudos sveikatai. Be to, žvelgiant psichologiškai, visuomet yra sveika prisidėti prie jūsų supančio pasaulio, įsitraukti į jį ir mėgautis aplink esančiais pojūčiais.
Kūrybiškumas – tai yra naujų patyrimų kūrimas, kuriame mes atrandame, kas esame ir kas mums svarbu. Daiktų kūrimas, pavyzdžiui, anot specialistų yra suvokiamas, kaip vienas iš geriausių būdų išvengti problemų ir trumpai, nemąstant apie rūpesčius, atsiriboti nuo buitinio gyvenimo.
- Fizinis aktyvumas.
Beveik viskas, ką mes fantazuojame ir kas suteikia mums džiaugsmą, apima fizinį veiksmą: lemiamo metimo pataikymas, kelionės po pasaulį, bendravimas su gražiais žmonėmis. Norint pasiekti tai, ką mes svajojame, privalome būti gyvenimo įspūdžių kūrėjai ir pasaulio tyrinėtojai. Mums reikia daug judėti ir tapti aktyviais gyvenime. Kitaip tariant, norint gyventi taip, jog jaustumėte, kad kuo puikiausiai išpildote asmeninius lūkesčius, turite gyventi smalsų ir fiziniu aktyvumu paremtą gyvenimą.
- Ryšys su kitais žmonėmis.
Niekam nėra paslaptis, kad žmogaus prigimtis remiasi į ryšių kūrimą, palaikymą su kitais žmonėmis. Turime omenyje ne vien tik šeimos narius, tačiau lygiai taip pat ir kitus žmones, supančius jus skirtingoje aplinkoje. Taigi, manoma, kad gerų ryšių palaikymas, jų puoselėjimas, pasitikėjimas kitais žmonėmis tikrai galėtų pagerinti gyvenimo kokybę, suteikti daugiau džiaugsmo ir paversti gyvenimą sveikesniu. Aplinkiniai žmonės ne tik dalijasi išgyvenimais ir patirtimis, tačiau taip pat ir padeda jums tobulėti asmeniškai – kai kalbate patys, nieko naujo neišmokstate, tačiau, kai klausotės – galite išmokti.
Sveiko gyvenimo sąvoka ir turėtų išlikti adaptyvi, atsižvelgiant į tai, kokie yra žmogaus prioritetai. Vis dėlto, aukščiau išskirti veiksniai iš esmės gerina gyvenimo kokybę ir verčia jaustis žmones laimingesniais.