Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narė Agnė Širinskienė pareiškė , kad konservatorius Gabrielius Landsbergis galimai slepia įtartino sandorio už beveik milijoną eurų aplinkybes ir nedeklaruoja turimų akcijų, o tai, pasak Seimo narės, nedera su šalies įstatymais bei politiko etikos normomis. Todėl dėl konservatorių lyderio sudaryto vertybinių popierių įtartino įsigijimo sandorio ji oficialiai kreipėsi į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą (FNTT), o Valstybinės tarnybinės etikos komisijos (VTEK) Seimo narė paprašė įvertinti nedeklaruotų akcijų faktą.
„Manau, kad konservatorių lyderis G. Landsbergis turėtų visuomenei ir kompetentingoms institucijoms paaiškinti, kokiomis lėšomis jis š. m. gegužės 16 d. įsigijo investicinio fondo „SEB Modern Growth Fund“ vertybinių popierių už 750 tūkstančių eurų ir kodėl, turto deklaracijoje nurodydamas jo paties turimų akcijų vertes, ryšio su uždarąja akcine bendrove jis nedeklaruoja privačių interesų deklaracijoje, nors to ir reikalauja Lietuvos Respublikos įstatymai.
Politikų pajamos ir valdomas turtas, dalyvavimas versle, ką ir reiškia G. Landsbergio turimos akcijos, turi būti visuomenei aiškūs ir pateikti viešai tam, kad visi suprastume, jog politikas nepainioja dalyvavimo versle su valstybės valdymu ar neturi interesų, kuriuos nuo mūsų visų dėl vienos ar kitos priežasties slepia“, – teigia Seimo narė A. Širinskienė.
VMI ir FNTT adresuotame Seimo narės A. Širinskienės kreipimesi nurodoma, kad iš konservatorių lyderio ir jo žmonos Austėjos Landsbergienės praėjusių metų turto deklaracijų matyti, kad 2018 metų pradžioje šeima negalėjo būti sukaupusi tokios piniginių lėšų sumos, kokia būtų reikalinga apmokėti „SEB Modern Growth Fund“ vertybinių popierių įsigijimą.
„Net ir preziumuojant, kad pirkiniui buvo panaudotos absoliučiai visos 2018 m. pradžioje turėtos santaupos (įskaitant ir visus jo žmonos A. Landsbergienės turėtus pinigus) iki reikalingos pirkiniui įsigyti sumos trūktų kone 280 tūkst. eurų. Be to, šeima dar turi ir paskolų bei kitų finansinių įsipareigojimų“, – sako A. Širinskienė.
Seimo narė pažymi, kad per 2018 metus G. Landsbergis privačių interesų deklaracijoje nedeklaravo jokių šeimos turto pardavimo sandorių, gautų papildomų paskolų ar dovanų, dėl to ir kyla klausimas mažiausiai dėl 280 tūkst. eurų piniginių lėšų kilmės. Paaiškinimo dėl lėšų kilmės G. Landsbergis nepateikė ir žiniasklaidai, nors ji šiuo klausimu domėjosi.
„Manau, kad valstybės institucijos įvertins, ar G. Landsbergio sandoris įgyjant vertybinius popierius, turi neteisėto praturtėjimo požymių, o pats konservatorių lyderis įvardins slepiamas akcines bendroves (ar bendrovę), kurių akcijas jis asmeniškai valdo. Keista yra tik tai, kad G. Landsbergis iki šiol kategoriškai atsisako paaiškinti savo verslo aplinkybes, pavyzdžiui, naujienų portalui netikėtai pareikšdamas: „Nenoriu plėtoti verslo aplinkybių dėl to, kad ne pats esu su tuo susijęs.“
Kyla pagrįstų klausimų, kas dar yra susijęs su jo verslu, jei nenorima atskleisti atitinkamų aplinkybių“, – klausia A. Širinskienė.
Kaip tik į temą prie V. Vasiliausko straipsnio “Politinės oligarchijos žydintys sodai”. 😉
Šiandien per radiją klausytojas paklausė patarimo, kur gauti turtingą žmoną – tokią, kaip AMB bei jaunasis Landsbergis kad gavo…