Gruodžio 1 d. Valdovų rūmuose vyks iškilmingas Lietuvos Tarybai ir Valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtas Kalbos vakaras, kuriame Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos pirmininkė Irena Degutienė įteiks 2017 metų Kalbos premiją. Keturioliktuoju Kalbos premijos laureatu Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija paskelbė Karaliaučiaus srities lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininką Aleksą Bartniką. Premija buvo skirta už ilgametį lituanistikos, etnokultūros ir lietuvių kalbos mokymo plėtojimą Karaliaučiaus srityje. Felicijos Bortkevičienės (1873–1945), žodžio laisvės gynėjos,labdaros organizatorės, atminimą įamžinanti premija skiriama už reikšmingą lituanistinę veiklą Lietuvos ir užsienio šalių piliečiams, organizacijoms, institucijoms.
Aleksas Bartnikas (g. 1944 m. Kuišių kaime, Prienų raj.) vadovauja Karaliaučiaus srities lietuvių kalbos mokytojų asociacijai daugiau nei 10 metų ir labai prisideda prie lietuvių kalbos bei etnokultūros mokymo, padeda Karaliaučiaus srities lietuviams pažinti Lietuvos kultūrą ir istoriją, populiarina jos kultūrinį paveldą ir nacionalines tradicijas.
Puoselėdamas lietuvių kalbą ir tradicijas A. Bartnikas ypatingą dėmesį skiria darbui su vaikais ir jaunimu. Dėl aktyvios ir kryptingos A. Bartniko veiklos Kaliningrado srityje ne tik vietos lietuviams, bet ir skirtingų tautybių gyventojams jau gerai žinomi Kristijono Donelaičio, Martyno Mažvydo, Liudviko Rėzos, Vydūno vardai. A. Bartnikas apdovanotas Kaliningrado srities gubernatoriaus garbės medaliu (2007 m.), Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės garbės aukso ženklu „Už nuopelnus“ (2009 m.), Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu (2011 m.).
2017 metų Kalbos vakaras „Keturių sakinių viršukalnė“, kurį organizuoja Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, Kultūros ministerija, Rašytojų klubas ir Valdovų rūmai, yra skiriamas Vilniaus konferencijos šimtmečiui ir jos valia išrinktai bei veikusiai Lietuvos Tarybai pagerbti. Iškilmingo renginio metu bus kviečiama įsiklausyti į Vilniaus konferencijos ir Lietuvos Tarybos protokolus bei jos narių prisiminimus, laiškus ir kitus dokumentus, kuriais galima atskleisti Nepriklausomybės akto raidą.