![Stasys-Goštautas_mkcnamai.lt](https://alkas.lt/wp-content/uploads/2016/08/Stasys-Goštautas_mkcnamai.lt_-300x223.jpg)
Rugpjūčio 16 dieną 18 val. Čiurlionio namuose (Savičiaus g. 11, Vilnius) Čiurlionio namai ir Čiurlionio draugija kviečia į susitikimą su šiuo metu Lietuvoje viešinčiu literatūrologu, kultūrologu, menotyrininku dr. Stasiu Goštautu. Tai mokslininkas – nusipelnęs M. K. Čiurlionio kūrybos sklaidai visame pasaulyje. Jo nenuilstamų pastangų dėka, 1994 metais išleistas monumentalus tekstų apie Čiurlionį rinkinys anglų kalba „ČIURLIONIS: PAINTER AND COMPOSER. Collected Essays and Notes, 1906-1989“. Nepaprastai įvairūs ir kiti dr. Stasio Goštauto kultūrologiniai interesai – nuo Kolumbijoje dar 1959 metais parašytos lietuvių menininkų antologijos iki ką tik parašytos knygos apie M. de Servantesą, skirtos kūrėjo 400-osioms mirties metinėms. Nors iš Lietuvos karo metu ne savo valia išvykęs vos kelerių metų būdamas, mokslininkas visą savo sąmoningą gyvenimą yra artimas Lietuvos bičiulis, atidžiai sekantis Lietuvos meno pulsą ir raidą.
Pokalbį su dr. Stasiu Goštautu moderuos M. K. Čiurlionio namų direktorius Rokas Zubovas.
M. K. Čiurlionio namai yra memorialinė vieta, istorinis pastatas Vilniaus senamiestyje, kur 1907–1908 m. gyveno ir kūrė lietuvių kompozitorius ir dailininkas M. K. Čiurlionis. Be Čiurlionio memorialinio kambario, muziejuje yra ekspozicinė erdvė laikinoms teminėms parodoms ir kamerinė salė, kurioje vyksta muzikos koncertai, renginiai.
M. K. Čiurlionio namai taip pat yra ir čiurlionistikos informacinis centras, kuriame sukaupta didžioji dauguma leidinių apie M. K. Čiurlionio kūrybą – nuo pirmosios monografijos (1912 m.) iki pastarųjų metų albumų ir straipsnių lietuvių ir užsienio kalbomis, skirtų M. K. Čiurlioniui.
Iš anksto susitarus, lankytojams vedamos teminės ekskursijos, kurių metu suteikiama galimybė išsamiai susipažinti su menininko gyvenimu ir kūryba, taip pat pamatyti DVD filmus, kuriuose, skambant M. K. Čiurlionio muzikai, perteikiama senojo Vilniaus dvasia.
Sako, jog čia čiurlioniškas “vamzdec” provaizdis, bet gal dar kas nors?