Rugpjūčio 3-7 d. ant Dubysos kranto Burbiškių kaime (Betygalos seniūnija, Raseinių rajonas) vyks tradicinė jau 13-oji tarptautinė tradicinių šokių vasaros stovykla.
Lietuvių etninės kultūros draugija (LEKD) nuo 2004 m. kasmet vis kitoje vietovėje rengia tarptautines tradicinių šokių vasaros stovyklas – siekiant ne tik plėtoti jos dalyvių žinias apie skirtingus Lietuvos etnografinius regionus, bet ir paskatinti skirtingų vietovių gyventojų įtraukimą į tradicinių šokių judėjimą. 2004 m. stovykla vyko Labanoro girioje, 2005 m. – prie Punsko (Lenkija), 2006 m. – Simne (Alytaus r.), 2007 m. – prie Molėtų observatorijos, 2008 m. – Budraičiuose (Kelmės r.), 2009 m. – Siesikuose (Ukmergės r.), 2010 m. – Lapainės kaime (Kaišiadorių r.), 2011 m. – Čiobiškyje (Širvintų r.), 2012 m. – Paluknyje (Trakų r.), 2013 m. – Ločerų kaime (Biržų r.), 2014 m. – Mardasavo kaime (Varėnos r.), 2015 m. – Zyplių dvare (Šakių r.), šiemet – Burbiškių kaime (Raseinių r.).
Pagrindiniai stovyklos dalyviai – jaunimas (vyresnių klasių moksleiviai ir studentai), taip pat dalyvauja vyresnio amžiaus žmonės ir šeimos su vaikais, į stovyklos veiklą įtraukiama vietos bendruomenė, kultūros ir švietimo darbuotojai. Kasmet auga stovyklos dalyvių skaičius, pastaraisiais metais pasiekęs apie 300 žmonių. Dėka šių stovyklų įvairiose Lietuvos vietovėse intensyviai ėmė burtis tradicinių šokių mėgėjų būreliai, steigtis klubai.
Šiemet stovykla vyks Žemaitijoje, Burbiškių kaime esančioje sodyboje „Dubysos slėnis“, todėl daug dėmesio bus skirta žemaičių šokiams, papročiams ir pasaulėjautai. Stovyklos dalyviai bus supažindinti su žemaičių choreografiniu, žaidybiniu ir muzikiniu folkloru, tradiciniais amatais, papročiais ir pasaulėjauta. Nuo 2013 m. stovyklai parenkama tam tikra tema, susijusi su senosiomis apeigomis ar simbolika („Gyvybės medis“, „Vestuvės“, „Rugiapjūtė“), o šiemet dėl pasirinktos vietos ant Dubysos kranto šalia vandens malūno stovyklos tema yra „Gyvasis vanduo“. Apie tai bus skaitomos paskaitos, vyks žemaičių šokių mokymai, taip pat bus plėtojami polkos ir valso šokimo įgūdžiai, susipažįstama su kadrilinių šokių tradicijomis ir įvairove. Iš užsienio šiemet sulauksime svečių, kurie pamokys švedų, norvegų, rusų ir baltarusių tradicinių šokių.
Kaip ir kasmet, šalia šokių mokymų vyks daug papildomų veiklų: bus galimybė išmokti muzikavimo tradiciniais instrumentais (kanklėmis, skudučiais, birbynėmis ir kt.), žemaičių dainų, tradicinių žaidimų ir amatų (juostų pynimo, žalvarinių papuošalų gamybos, molio lipdymo ir kt.). Be to, stovyklos dalyviams bus surengta ekskursija susipažįstant su vietos paveldu (aplankant vandens malūną, Betygalos piliakalnius ir pan.).
Stovykloje dienos metu vyks paskaitos ir praktiniai mokymai, o vakarais ir naktimis – tradicinių šokių vakaronės (kasnakt virstančiose vis ilgesniais „naktišokiais“). Sekmadienį stovyklą užbaigs nepamainoma ir kasmet vis smagiau visų šokama „Polka su Ragučiais”.
XIII tarptautinę tradicinių šokių vasaros stovyklą organizuoja Lietuvių etninės kultūros draugija ir jos įkurto Vilniaus tradicinių šokių klubo nariai, pagrindiniai partneriai – Dubysos regioninis parkas, Raseinių rajono Kultūros centras, rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Užsirašyti į stovyklą galite ČIA.
XII Tarptautinė tradicinių šokių vasaros stovykla Zyplių dvare. Paskutinė polka (2015 08 02):
“Dredai” – tradicinių šokių stovyklos iliustracijai. Ar čia kokios Jamaikos tradiciniai šokiai bus? 😀