Laidos pašnekovas: Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė, edukacinių knygų moksleiviams autorė, žurnalistė – Jūratė Litvinaitė.
Kuomet susiplanuojame atostogas iš anksto, atvykstame į Lietuvos pajūrį, o mus pasitinka lietinga savaitė – nenusiminkite! Visuomet yra alternatyva ir galbūt jūs šiuo atveju daugiau sužinosite, pamatysite ir patirsite, keliaudami po apylinkes, negu drybsodami ištisas dienas prie jūros. Laidos pašnekovė J.Litvinaitė pasakoja, kad visai arti nuo Šventosios yra Kretingos rajone įsikūrę Darbėnai, kurie neseniai atšventė 425 metų sukaktį. Tai su įdomia istorija ir žmonėmis miestelis, kuriame gimė ir augo pasaulinio garso sionizmo veikėjas Davidas Volfsonas, sukūręs Izraelio vėliavą, sugalvojęs pinigams pavadinimą, įkūręs Žydų universiteto biblioteką. J. Litvinaitės teigimu, daugiau dėmesio turi būti skiriama ir tautinių bendrijų įnašui į mūsų valstybės kūrimą ir puoselėjimą.
Kadangi pašnekovė pati kilusi iš Darbėnų, ji rekomenduoja aplankyti ir Japonišką sodą Mažučių kaime, kur keliautojai galės pasigrožėti bosais ir paragauti egzotiškos arbatos. Tradicinį japonišką sodą formuoja penki elementai, kurių vienas – dvasinis, o kiti keturi – akmenys, vanduo, augalai ir architektūra – materialūs.
Darbėnų seniūnijoje, Sausdravuose įsikūręs Baltų mitologijos parkas, kuriame, pasak J.Litvinaitės, susipažinsite su senosios Baltų kultūros pasaulėžiūra. Lankytojai, ypatingai jaunimas, pažins savo protėvių papročių šviesiausias puses, o turistai iš kitų šalių sužinos apie Baltų (Aisčių) kraštų mitologiją. Remiantis naujausiais baltistikos mokslo mitologijos ir etninės kultūros tyrimais, parodoma, kad senoji Baltų religija nebuvo stabmeldiška, o jos pagrindas – vienas Dievas (monoteizmas), laiko tėkmėje apsuptas dievybių, įprasminančių žmogaus dvasinį ir praktinį gyvenimą, amžinąjį ryšį su Gamta.
Laidą veda žurnalistas ir keliautojas Gerimantas Statinis.
Be reikalo reklamuoja (10 min.) božnyčią, vis tiek neisim.