Kovo 4 d., Vilniuje kaip ir kasmet buvo atidaryta pavasario pradžią skelbianti Kaziuko mugė, kuri vyks iki sekmadienio. Atidarant mugė Katedros aikštėje jos dalyvius pasveikino Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
„Šių metų mugėje veiklos atras bet kokio amžiaus lankytojas, o tai – tikros mugės ženklas. Labai sveikinu iniciatyvą skirti daugiau dėmesio vaikams – tegu auga karta, kuriai miestas, jo gyvenimas, jo visuomenė, jo šventės bus dar savesnės. Linkiu, kad senos geros tradicijos būtų tęsiamos, o visos smagios ir prasmingos naujovės taptų neatsiejama Kaziuko mugės dalimi”, – sakė Vilniaus meras R. Šimašius.
Kaziuko mugės atidarymo iškilmėse Katedros aikštėje netrūko staigmenų – į mugės atidarymo vietą Vilniaus meras ir kiti renginį pasveikinę svečiai atriedėjo žirgais pakinkyta bričkute. Svečius pasitiko mugės amatininkai, miestelėnai, bei renginio organizatoriai, įteikę sostinės merui Remigijui Šimašiui neįprastų dovanų – jo paties ūgio medinį šaukštą ir 413-osios Kaziuko mugės pasą. Vėliau buvo atliekama ugnies apeiga – į ugnį beriamos gintaro dulkės, kurios apsaugos prasidėjusią mugę nuo kičo ir visų kitų blogybių.
Bene smagiausia ir didžiausia šių metų mugės naujiena – Rotušėje atidarytas Žydų miestelis. Jame veikia visi miestui būdingi dalykai: skalbykla, krautuvė, kirpykla, siuvykla, Žydų prekybos miestelis, kuriame galima paragauti tradicinių žydiškų patiekalų ir saldumynų. Katedros aikštėje kaip visada prekiauja amatininkai, pristatantys gražius tautodailės darbus. Katedros aikštėje veikia netikėtumų pilnas „Kaziuko vaikų pasaulis“. Dar viena mugės naujiena – svečių iš 16 užsienio valstybių mugė Didžiojoje gatvėje, kur galima įsigyti įvairiausių gaminių bei dirbinių iš svečių šalių.
Pirmąją dieną mugėje apsilankė ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.
„Kaziuko mugė – pavasario šauklys. Šimtmečius skaičiuojančioje šventėje atgimsta pasididžiavimas savo šalies spalvingomis tradicijomis ir senaisiais amatais. Mugė vilniečius ir miesto svečius džiuginia savo šiluma ir pakilia nuotaika“, – sakė Prezidentė.
Šalies vadovės teigimu, gausus dalyvaujančių tautodailininkų ir amatininkų iš Lietuvos ir kaimyninių šalių skaičius įrodo, kad senosios tradicijos yra gyvos. Kaziuko mugė išsiskiria liaudies tradicijų puoselėjimu, bet kasmet galima pastebėti ir šiuolaikinių amatų.
Šių metų mugėje Prezidentė įsigijo verbų ir tradicinių medžio dirbinių.