Trečiadienis, 17 birželio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra

Šiemetiniame „Kino pavasaryje“ – net aštuoni filmai sieks „Oskaro“

www.alkas.lt
2013-01-19 09:44:48
174
PERŽIŪROS
0
Kadras iš filmo „Pabaisos iš laukinių pietų“

Kadras iš filmo „Pabaisos iš laukinių pietų“

Kadras iš filmo „Pabaisos iš laukinių pietų“
Kadras iš filmo „Pabaisos iš laukinių pietų“

Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovai šiemet turės progą pamatyti ne vieną filmą, nominuotą vienam seniausių ir labiausiai vertinamų kino pasaulyje, JAV Kino meno ir mokslo akademijos teikiamam apdovanojimui – „Oskarui“. Kovo 14–28 dienomis „Kino pavasaris“ savo gerbėjams pristatys aštuonias juostas, pelnusias net 11 „Oskaro“ nominacijų.

Daugiausiai nominacijų – net keturias – sensacingai užsitikrino režisieriaus Beno Zaitlino ( Behno Zeitlin) drama „Pabaisos iš laukinių pietų“ („Beasts of Southern Wild“). Filmas pretenduoja į apdovanojimą kaip geriausias filmas, taip pat už geriausią režisūrą, geriausią scenarijų bei pagrindinės aktorės vaidmenį. Vos šešerių filmavimo metu buvusi neprofesionali aktorė Kvenžanė Valis (Quvenzhane Wallis), kuriai dabar jau devyneri, įtaigia vaidyba debiutavo kine ir tapo jauniausia visų laikų pretendente į „Oskarą“.

Mažoji aktorė juostoje vaidina apleistoje ir skurdžioje vietovėje gyvenančią mergaitę, kuri vaikiškomis fantazijomis spalvina niūrią kasdienybę, kurioje suaugusieji nevengia taurelės ir keistomis priemonėmis kovoja už teisę gyventi ten, kur nori. Tuo tarpu mergaitė laukia nežinia kodėl ją palikusios mamos ir bijo netekti sunkiai sergančio tėvo.

Žmonių likimai karo ir politinės diktatūros akivaizdoje

Du „Kino pavasario“ filmai varžosi dėl „Oskaro“ geriausio užsienio šalies filmo nominacijoje. Pirmasis – kanadiečių drama „Karo ragana“ („War witch“, rež. Kim Nguyen), kurioje pagrindinį vaidmenį sukūrė Reičelis Mvanza (Rachel Mwanza), už šį debiutą kine pernai jau buvo apdovanota „Sidabriniu lokiu“ Berlyno kino festivalyje. Juosta triumfavo ir Niujorko Tribekos festivalyje. Net dešimt metų kurtas filmas nukels į Demokratinę Kongo Respubliką ir pasakos į karą įtrauktos keturiolikmetės mergaitės istoriją.

Antrąjį filmą deleguoja Čilė ir „Kino pavasario“ žiūrovams jau pažįstamas režisierius Pablas Larainas (Pablo Larrain). Tikrais įvykiais paremta drama „Ne“ („No“) – režisieriaus trilogijos apie Augusto Pinočeto diktatūros priespaudoje gyvenusius žmones finalinė dalis. 2008 m. epopėją pradėjo „Tonis Manero“, o 2010 metais pratęsė „Kino pavasaryje“ rodytas „Post Mortem“. Naujausioje trilogijos dalyje pasakojama apie Lučą, anksčiau kovojusį prieš diktatoriaus Pinočeto rėžimą, o dabar perėjusį į kitą barikadų pusę. Reklamine akcija „Taip“ už diktatoriaus perrinkimą į valdžią kovojantis vyras sulaukia pasipriešinimo  –reklaminės kampanijos „Ne“. Aktoriaus Gaelio Garcia Bernalio įkūnyto veikėjo vadovaujama akcija „Ne“ išradingomis meninėmis priemonėmis kviečia tautą drąsioms permainoms ir gyvenimui be Pinočeto.

„Būtų lengviau išvardinti festivalius, kuriuose nedalyvavo Pablas Laraino originalus ir to laiko dvasią autentiškai perteikiantis filmas. Po pasaulinės premjeros Kanuose, „Ne“ pakvietė Karlovy Varai, Lokarnas, San Sebastianas, Torontas, Busanas, Londonas, Niujorkas ir San Paulas,“ – apie filmo sėkmę pasakoja festivalio „Kino pavasaris“ programos koordinatorius Edvinas Pukšta.

„Oskaro“ vertos dokumentinės ir trumpametražės juostos

„Muzikinių filmų“ programoje „Kino pavasaryje“ bus rodomas geriausio dokumentinio filmo kategorijoje „Oskarui“ nominuotas „Sugar man“ („Searching for Sugar Man“, rež. Malikas Bienlieliol (Malik Bendjelloul). Švedų režisierius atskleidžia fenomenalaus populiarumo dainininko Rodriguezo, kuris Pietų Afrikoje buvo vertinamas labiau nei Bobas Dylanas ar „The Rolling Stones“, istoriją. Filmas tarp daugybės prestižinių apdovanojimų jau turi Sandanso kino festivalio ir Amsterdamo dokumentinių filmų festivalio publikos simpatijų prizus.

Apsidžiaugti turėtų ir trumpametražių filmų gerbėjai. „Kino pavasario“ programai atrinkti net keturi iš penkių filmai, nominuoti „Oskaro“ apdovanojimui. „Asadas“ („Asad“, rež. Brainas Baklėjus (Bryan Buckley) – istorija apie karo sudarkytame Somalyje gyvenantį berniuką, kuriam tenka rinktis – tapti piratu ar sąžiningu žveju. „Šešėlio mirtis“ („Death of a Shadow, rež. Tomas van Avermytas (Tom Van Avermaet) – fantastikos elementų turinti drama, kurioje miręs karys, tikėdamasis susigrąžinti savo gyvybę, renka mirštančių žmonių sielas. „Buzkaši žaidžiantys berniukai“ („Buzkashi Boys“, rež. Semas Frenšas (Sam French) – trumpametražis filmas, nukelsiantis žiūrovus į Afganistaną ir leisiantis susipažinti su nacionaliniu afganų sportu, kuriam naudojama negyva ožka. „Komendanto valanda“ („Curfew“, rež. Šonas Kristensenas (Shawn Christensen) pasakos apie gyvenimo duobėje įstrigusį vyrą ir atskleis, kas jį sulaikys nuo lemtingo sprendimo priėmimo.

Didžiausias kino renginys Lietuvoje – 18-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ – prasideda kovo 14 dieną.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. „Kino pavasario“ dokumentiniai filmai – dovana ir širdžiai, ir protui
  2. Naujovė festivalyje „Kino pavasaris“ – svetur gyvenančių lietuvių kino darbai
  3. Prasidėjo „Kino pavasaris“ (video)
  4. Filmas „Laikinai“ pelnė geriausio filmo apdovanojimą
  5. „Scanoramoje“ prasideda lietuvių dokumentinių filmų premjerų savaitė
  6. Dokumentinis filmas „Stebuklų laukas“ atrinktas į Australijos festivalio konkursinę programą
  7. Apdovanoti geriausi trumpametražių filmų apie kartų solidarumą kūrėjai (video)
  8. Prasideda lietuvių pamėgto suomių režisieriaus A.Louhimies filmų retrospektyva (video)
  9. Ekranuose pasirodys dokumentinis filmas „1410. Žinomas nežinomas Žalgiris“
  10. „Sidabrinės gervės naktys 2012“ atkeliauja į Jonavą
  11. Vėl bus renkamas geriausias filmas apie Lietuvos gamtą (video)
  12. P.Abukevičiaus premiją pelnė dokumentinių filmų autorius Vytas Jankevičius (video)
  13. Pristatyti ir apdovanoti jaunųjų kinomanų kūriniai (video)

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Skaistakalnio Romuva kviečia į vasaros saulėgrįžos šventę
Etninė kultūra

Skaistakalnio Romuva kviečia į vasaros saulėgrįžos šventę

2026 06 17
Prasideda XXIII-oji Tarptautinė Tytuvėnų vasaros šventė
Kultūra

Prasideda XXIII-oji Tarptautinė Tytuvėnų vasaros šventė

2026 06 17
Paroda „Rinkti(s) vertę“
Istorija

Ką apie pasitikėjimą pasakoja pinigai? Klaipėdoje atidaroma paroda „Rinkti(s) vertę“

2026 06 17
„Šventaragis“ kviečia susapnuoti Vilnių kartu
Kultūra

„Šventaragis“ kviečia susapnuoti Vilnių kartu: išskirtiniai koncertai ant Gedimino kalno

2026 06 17
Atviras kreipimasis. Ar Lietuvos piliečiai iš tikrųjų turi teisę teikti įstatymus?
Lietuvoje

Atviras kreipimasis. Ar Lietuvos piliečiai iš tikrųjų turi teisę teikti įstatymus?

2026 06 17
Sveikata
Lietuvoje

Ministerija keičia siuntimų išrašymo tvarką

2026 06 16
Prezidentas Gitanas Nausėda Seime skaito 2026 metų metinį pranešimą
Lietuvoje

Lietuvos Prezidento G. Nausėdos metinis pranešimas: stipri valstybė be stiprios tautos?

2026 06 16
Seimas
Lietuvoje

Seimas ėmėsi Rinkimų įstatymo pataisų

2026 06 16
„VNO Plaza“ atidarymas
Lietuvoje

Atnaujintas senasis išvykimo terminalas tapo didžiausia oro uosto komercine erdve

2026 06 16
Elektra
Lietuvoje

Stiprinama pažeidžiamų elektros vartotojų apsauga

2026 06 16
Panevėžio miesto dailės galerija
Kultūra

Panevėžyje atidaroma paroda „Aukštaitijos dailė 2026. Įkvėpimo topografija“

2026 06 16
Kavinė
Lietuvoje

Siūloma lanksčiau reguliuoti nepilnamečių darbo laiką

2026 06 16

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Rimgaudas apie Lietuvos Prezidento G. Nausėdos metinis pranešimas: stipri valstybė be stiprios tautos?
  • Naivus klausimas apie Lietuvos Prezidento G. Nausėdos metinis pranešimas: stipri valstybė be stiprios tautos?
  • +++ apie Lietuvos Prezidento G. Nausėdos metinis pranešimas: stipri valstybė be stiprios tautos?
  • Taigi apie Lietuvos Prezidento G. Nausėdos metinis pranešimas: stipri valstybė be stiprios tautos?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Skaistakalnio Romuva kviečia į vasaros saulėgrįžos šventę
  • Prasideda XXIII-oji Tarptautinė Tytuvėnų vasaros šventė
  • Ką apie pasitikėjimą pasakoja pinigai? Klaipėdoje atidaroma paroda „Rinkti(s) vertę“
  • Trečiadienio horoskopas: aistros ir netikėtumai keis jūsų planus

Kiti Straipsniai

Vilniaus knygų mugėje: 11 kinematografiškų lietuvių autorių kūrinių

„Knyga + kinas“ Vilniaus knygų mugėje: 11 kinematografiškų lietuvių autorių kūrinių, ieškančių kelio į ekraną

2026 02 09
Kadras iš filmo „Lagūna“

Lietuviški filmai ir nauji projektai – 37-ojoje Triesto kino šventėje

2026 01 21
„Šviesa“ vadovėlių įvertinimas Frankfurto knygų mugėje

Du leidyklos „Šviesa“ vadovėliai pelnė žymiausius mokomosios literatūros „Oskarus“

2025 10 18
Medijų pamokos ir tyrimų centro „Meno avilys“

Lietuvių moterų kūrėjų filmai Japonijoje

2025 09 24
Ąžuolyno biblioteka kviečia į kino ir teksto dialogą

Ąžuolyno biblioteka kviečia į kino ir teksto pokalbį

2025 08 23
Kadras iš filmo „Nugalėtoja“

Lietuvos prodiuserių filmai bus pristatyti Lokarno kino varžytuvinėse programose

2025 08 08
Filmas „Renovacija“

Lietuviški filmai Karlovi Varų kino šventėje

2025 07 07
Kamera

Vyriausybė pritarė Kino įstatymo pakeitimams

2025 06 25
Seserys | lkc.lt nuotr.

„Kino pavasaryje“ – speciali programa, skirta M. K. Čiurlionio 150-ajai sukakčiai

2025 03 08
Pilies muziejus kviečia minėti Lietuvos valstybes atkūrimo dieną | MB „Vandenis Media“ nuotr.

Pilies muziejus kviečia minėti Lietuvos valstybes atkūrimo dieną

2025 02 05

Skaitytojų nuomonės:

  • Rimgaudas apie Lietuvos Prezidento G. Nausėdos metinis pranešimas: stipri valstybė be stiprios tautos?
  • Naivus klausimas apie Lietuvos Prezidento G. Nausėdos metinis pranešimas: stipri valstybė be stiprios tautos?
  • +++ apie Lietuvos Prezidento G. Nausėdos metinis pranešimas: stipri valstybė be stiprios tautos?
  • Taigi apie Lietuvos Prezidento G. Nausėdos metinis pranešimas: stipri valstybė be stiprios tautos?
  • Mikabalis apie Lietuvos Prezidento G. Nausėdos metinis pranešimas: stipri valstybė be stiprios tautos?
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Šiandien įsigalioja naujo pavyzdžio Europos vairuotojo pažymėjimas

Šiandien įsigalioja naujo pavyzdžio Europos vairuotojo pažymėjimas

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai