
Šiandien, gruodžio 4 dieną, Vilniaus centre, V. Kudirkos aikštėje, garavo sriuba. Taip vilniečiams ir miesto svečiams buvo priminta, kad Lietuvoje įsibėgėja labdaros akcija „Maltiečių sriuba 2012“, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į vienišus ir ligotus senolius.
Pirmąjį sriubos samtį įpylė akcijos globėjas prezidentas Valdas Adamkus, sveikinamąjį žodį tarė Nepaprastasis ir įgaliotasis Maltos Ordino ambasadorius Lietuvai baronas Christianas von Bechtolsheimas.
„Rengdami akciją „Maltiečių sriuba“, turėjome keletą tikslų. Pirmasis jų – pakviesti Lietuvos visuomenę atsigręžti į jos silpnuosius – tuos kurie patys negali savimi pasirūpinti ir yra reikalingi mūsų pagalbos. Kitas akcijos „Maltiečių sriuba 2012“ tikslas – skatinti savanorystę Lietuvoje, ypač socialinę savanorystę. Maltiečių organizacija Lietuvoje, kaip ir visa Maltos ordino veikla pasaulyje, yra paremta savanoryste. Daugiau kaip 100 000 savanorių dirba maltiečių projektuose visame pasaulyje, padėdami seniems žmonėms, ligoniams, skurstantiems vaikams. Labai svarbu yra įtraukti į socialinę savanorišką veiklą Lietuvos jaunimą. Jiems skiriamas labdaros idėjų konkursas „Idėjos padėjėjos 2012“, kuris yra sudėtinė mūsų akcijos dalis. Kiekvienos visuomenės ateitis priklauso nuo jaunimo. Jeigu jaunimas atsakingas, besirūpinantis silpnesniais, ligoniais – visuomenė stipri ir pajėgi išspręsti visas problemas. Labai džiaugiamės, kad keli šimtai jaunų savanorių aktyviai dirba mūsų jaunųjų maltiečių organizacijoje“, – prieš tai įvykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo ambasadorius.
Žymūs televizijos laidų vedėjai vaišino praeivius specialiai „Čiop čiop“ kulinarijos laboratorijoje išvirta sriuba. Ją, padedami kulinarijos laboratorijos „Čiop čiop“ kulinarų, gamino ambasadoriaus žmona baronienė Annabel von Bechtolsheim, dainininkas Stanislavas Savickis-Stano bei televizijos laidų vedėjas Marijus Žiedas. Pasak sriubos virėjų, tai ypatinga sriuba – gerumo sriuba, pagardinta lietuviškais prieskoniais ir žolelėmis.
Maltos ordino ambasadorius Lietuvai baronas Christianas von Bechtolsheimas sako, kad šių metų „Maltiečių sriubos“ renginiai vyks daugiau kaip dvidešimtyje Lietuvos miestų ir baigsis pirmąją Kalėdų dieną koncertu LRT televizijoje.
Šlepetinio ir LRT piaras. Negi nesimato. Dar Coca Colą pasikviestų su savo sunkvežimiu.
Kelis šimtus metų neįveikę mūsų kalaviju, kryžiuočiai grįžo su sriuba.
Kad tik neatsirūgtų!
Klastingo eku menizmo raiška su paslėpta mintimi – išvalgyk labai daringos sriubos bliūdelį, ir nepastebimai rasi ant dugno kryželį !
Iki ko nugyveno Lietuvą – žmonės nebeturi ko pavalgyti?
O pirmiausia, tai tokie valgytojai neturi savigarbos. Susivokiant turėtų būti suvokiama, kad tokiu marketinginiu būdu krikščionybė sau ugdosi patį žemiausią ir pigiai nuperkamą sluoksnį, kuriuo ji, pati prabangiai gyvendama, ir remiasi.
Gal tarp tokių valgytojų jau ir pagonių esama. Kam dabar lengva.Tikras lietuvi, kodėl taip nugyvenai Lietuvą .O jeigu kryžiuočiai prieš kelis šimtus metų būtu atėje su sriuba, dabar būtume neturėje kuo pasigirt.Nesugebame užtikrinti orios senatvės ,t.y tarp nesugebančių ir tu esi Gintaute, tad susitiksim kada nors prie sriubos.
Verksnį,ar gali pasakyti bent vieną valstybę,kurioje nebūtų vargšų? Geriau paverktum dėl Lietuvoje plintančio kosmopolitizmo viruso;dėl emigrantų,nusivylusių,kad Lietuva netapo antrąja Švedija ir dėl to palikusių Lietuvą.
Gal kas nors paaiškintų: tą sriubą seneliai valgo vieną mėnesį (gruodį) per metus, ar ir balndžio ar kt. laiku. kodėl lyg tarp kitko, nėra jokios žinutės visus metus. Kažkoks proginis gerumas , pasipinigavimas, jeigu aš aukoju, tai norėčiau daugiau informacijos
Žeminantis renginys, nesugebame visą gyvenimą dirbusiems žmonėms užtikrinti orios senatvės.
Nors vienas iš Jūsų lankėtės pas vienišus senelius? Matėte Jų akis? Padarėte bent trumpą akimirką juos laimingesnius?
Taip, lankėmės, tik seneliai ne katinėliai ar jūrų kiaulytės, kurį paglostei ir nuėjai. Jie nori dar ir dar kalbėtis, pasakoti, todėl vieną kartą įpuolęs su visom emocijom ir “rūpesčiu” akyse, jam suteiki nepamatuotas iliuzijas, kad lankysi nuolatos, todėl jeigu tas gerumas tik vieną mėnesį (gruodžio), tai tie seneliai gyvena kaip stotyje: pro juos tik eina žmonės su kameromis, dovanėlėmis, o paskui jie vėl lieka vieni O gal kas nors juos prisimena per Mindaugines ar Užgavėnes, ar šiaip per ilgąjį savaitgalį savo asmeninio laiko ar dieną nuo atstogų paaukoja. Tų senelių vietoje jeigu per vieną mėnesį į mano kambarį užeitų 10-20-30 svetimų žmonių ir mane kalbintų, sakyčiau : duokit man ramybę, kodėl aš turiu su jumis kalbėti ir pasakoti, kas man ant dūšios. Jeigu vienas ir tas pats žmogus ateitų vieną kartą per mėnesį , pabūtų pas mane 1val. – ot tada tai būtų faina