Lietuvos svetainių puslapių peržiūrų, sugeneruotų užsienyje, dalis yra didžiausia Baltijos šalyse – ji sudaro 11%. Didžioji dalis (31 %) sugeneruota Jungtinėje Karalystėje, praneša tarptautinė tyrimų bendrovė „Gemius“.
Didžiausią lietuviškų puslapių peržiūrų iš užsienio dalį sugeneruoja Didžiosios Britanijos (31%) ir Skandinavijos šalių (19%) interneto vartotojai. Taip pat didelė dalis sugeneruota Jungtinėse Valstijose (8%) ir Airijoje (7%). Peržiūros iš Vokietijos ir Švedijos sudaro po 6%, iš Prancūzijos – 4%. Didžioji kaimynė Rusija ir Latvija sudaro tik po 3% užsienio interneto srauto.
Palyginimui Latvijoje puslapių peržiūros iš užsienio sudaro 10% mėnesinio srauto. Ženkli dalis puslapių peržiūrų sugeneruota Jungtinėje Karalystėje – 23 %, po 7% Rusijoje, Jungtinėse Valstijose ir Lietuvoje. Be to, įdomu tai, kad tik Latvijoje Italijos, Ukrainos ir Olandijos vartotojų sugeneruojamas srautas sudaro 2 ir daugiau procentų. Taigi, Latvija pasižymi didžiausia vartotojų iš užsienio įvairove.
Estijoje puslapių peržiūros iš užsienio šalių sudaro 9% viso „Gemius“ matuojamo interneto srauto. Didžiąją dalį – 41% – sudaro peržiūros iš Suomijos. Tai didžiausia vienos šalies vartotojų sugeneruotų peržiūrų dalis visose Baltijos šalyse. Kitos šalys užima ženkliai mažesnę dalį – po 6% tenka Rusijai, Švedijai ir Jungtinėms Amerikos valstijoms, 5% – Jungtinei Karalystei.
Žvelgiant į visą Baltijos šalių regioną (Lietuvą, Latviją ir Estiją kartu), matome, kad dominuoja lankytojai iš dviejų šalių – Jungtinės Karalystės ir Suomijos. Kitoms šalims tenka žymiai mažesnės, tačiau apylygės puslapių peržiūrų dalys.
Apibendrinant duomenis, ima ryškėti kelios intriguojančios tendencijos, pavyzdžiui, tai, kad Estijos interneto svetaines naršo beveik 5 kartus mažiau vartotojų iš Jungtinės Karalystės nei Latvijos ir 6 kartus mažiau nei Lietuvos. Panašios tendencijos matomos ir kalbant apie Airiją, Norvegiją, Vokietiją, Jungtines valstijas. Beveik pusę užsienyje sugeneruojamų estiškų svetainių peržiūrų priklauso Suomijai, o tai daugiau nei 16 kartų didesnis skaičius nei Latvijoje ir net 34 kartais – nei Lietuvoje. Apibendrinant galima teigti, jog Lietuvos ir Latvijos svetainėse naršančiųjų geografinė sudėtis panaši, o štai Estijos gerokai skiriasi nuo kaimynių.