Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) Taryba kviečia visuomenę aktyviai įsitraukti į svarstymus dėl visuomeninio transliuotojo kuriamų programų ir naujos tokių programų valstybinės strategijos. Atviras diskusijų forumas pradėjo veikti internete www.ateitieslrt.lt.
Šiame forume laukiamos nuomonės, komentarai, pasisakymai, pasiūlymai, diskusijos. Vertingiausi pasiūlymai bus plačiai aptariami, o vėliau gali būti įtraukti į programų strategiją. Forumas veiks iki šių metų spalio pabaigos. Planuojama strategiją ir gautus pasiūlymus pristatyti visuomenei specialios konferencijos metu. Vėliau bus patvirtinta galutinė strategija, kuri turėtų įsigalioti nuo 2012 metų sausio 1 dienos.
Sprendimą pirmą kartą sukurti valstybinę visuomeninio transliuotojo programų strategiją LRT Taryba vienbalsiai priėmė 2010 metų liepos 28 dieną. Per beveik metus laiko buvo parengtas tokios strategijos projektas ir jį LRT Taryba patvirtino liepos 29 dieną Alytuje.
Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymas numato LRT Tarybai išimtinę teisę formuoti LRT programų valstybinę strategiją. Tačiau prieš suformuluodama konkrečius strategijos principus Taryba siekia juos aptarti su kuo įvairesnėmis visuomenės grupėmis. Norima įsiklausyti į visuomenės nuomonę ir pasiūlymus.
Rengdama valstybinę LRT programų strategiją, Taryba atsižvelgė į kitų šalių visuomeninių transliuotojų patirtį, prisitaikant prie naujų pokyčių žiniasklaidoje ir visuomenėje. Domėtasi Baltijos šalių patirtimi, vienu iš informacijos šaltinių tapo ir pasaulyje gerai žinomas britų visuomeninis transliuotojas BBC bei jo naujoji strategija.
Taryba taip pat įvertino šiuo metu galiojančius teisės aktus, kurie reglamentuoja nacionalinio transliuotojo veiklą: aptaria reklamos ir politinės reklamos, etninės kultūros sklaidą ir pan. Formuodama naują LRT valstybinę strategiją Taryba įvertino visą visuomeninio transliuotojo veiklos aplinką, pagrindines interesų grupes bei pačios organizacijos vidinę struktūrą.
Kaip žinia, ne vienerius metus buvo siekiama, kad Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija būtų patikimiausias ir moderniausias Baltijos šalių visuomeninis transliuotojas. Vis dėlto nauji visuomeniniai pokyčiai, technologiniai iššūkiai ir riboti finansiniai resursai verčia peržiūrėti tokius veiklos prioritetus. Juolab kad 2012 metais Lietuvoje turėtų įsigalėti skaitmeninės televizijos technologija, kuri pareikalaus ir naujo požiūrio į LRT strategiją.
Iki šiol pagrindinė LRT misija – teikti Lietuvos visuomenei tikslią, objektyvią ir subalansuotą informaciją, kokybiškas šviečiamąsias, kultūrines ir pramogines programas, sudaryti prielaidas darniam vystymuisi, demokratijos plėtrai bei atviros visuomenės vertybių įsitvirtinimui Lietuvoje.
Nacionalinio transliuotojo programose turi būti užtikrinta ne tik temų ir žanrų įvairovė. LRT laidos turi būti skirtos įvairiems visuomenės sluoksniams, įvairaus amžiaus, įvairių tautybių ir įvairių įsitikinimų žmonėms. Programose neleidžiama įsivyrauti vienašališkoms politinėms pažiūroms. Be to, LRT informacinėse laidose, komentaruose pateikiama informacija turi būti pagrįsta, atspindinti įvairias politines pažiūras, o nuomonės ir faktinės žinios – autorizuotos, patikrintos ir išsamios.
LRT Tarybos pirmininkas
Dainius Radzevičius
Niekas nieko ten nekviečia – parašiau komentarą, primindamas apie nesąžiningą D.Radzevičiaus elgesį (kaip patikėti žmogaus gerais ketinimais kitaip, jei jis neatsiskaitys už praeities darbus?), nurodydamas tą patį el.pašto adresą kaip ir čia, ir ką – dukart to komentaro neišspausdino!
Parašė – parašyk tikrą el.pašto adresą. 🙂
Sukčiai.
Nors man tai ne naujiena.
Tikras lietuvi, tirkai kviečia Taryba diskutuoti apie LRT programų strategiją. Asmeniškumams (net ir kukliam Radzevičiui) galima surasti kitą erdvę. Pvz, Radevičiaus asmeninį dienoraštį internete dainius.org. Jei ko neatsisikaičiau, parašyk ir atsiskaitysiu.
Parašiau, ale pats, ponuli, vietoj to, kad pipedininkus už nusikalstamą elgesį patraukti viešumon, pakvietei pas save pipedininką, kad dar paišsidirbinėtų, o mane užblokavai.
Aš iš tokių, kurie, jei šuo kartą įkando, antrąkart rankos artyn nekiša ir nežada sveikintis.
Bet, įdomiausia, kad ateina ožka prie vežimo – dabar jau ir mes, liaudis, esame reikalingi.
LRT, yra nepatikima kontora. Aš asmeniškai, šios TV nežiūriu.
Suomi, be jokios abejonės, Jūs turite ir tokią teisę. Bet gal galite parašyti, kodėl nežiūrite?
O aš vertinu tik LRT: ir tv, ir radiją.
Tačiau trūkumus dera ne slėpti, o kelti į viešumą – juk norime, kad ta veikla gerėtų, ar ne?
Tikrai to norime.
Tai va: jei jau norite, tai atsiverskite Kuolelio laikų repertuarą ir darykit, kad būtų tai kas buvo ir dar pridėkit:
1. fimai jūsų – mėrių metų; amerikoniški serialai (daugumoje) – visiškas šlamštas ( visokie dingę, 24 valandos ir pan., o tik tipo Namelis prerijose, kaubojų ir pan. galėtų būti, kad ir kasdieną – Namelį prerijose reikėtų įvesti mokyklų programose);
2. sportas turi būti visas ir nemokamas (neturit pinigų – kubiloidus reikia gerai pakritikuoti už pinigų taškymą – iš pensininkų, nepagydomų ligonių, našlaičių atima, o duoda bažnyčioms, kas yra privačios įstaigos ir , netgi, Lietuvai smkarkiai nusikaltusios (žr. istpriją apie LDK), “gėjams? tolerantams ir t.t. taško į kairę, ir į dešinę, o jūs jų negriebiat už gerklės. Todėl ir pinigų negaunat;
Filmai.
Smarkiai.
“Gėjams”.
Dar vienas dabartinės valdžios lėšų taškymo atvejas – “žydų” organizacijoms.
Vienžo, vertinu tik LRT – solidumas, profesionalumas, jei jau randa kokį tai trūkumą, tai tuojau ieško ir kaip situaciją pakeisti į gera, nekiša liaudžiai pernelyg dažnai blogų naujienų (čia šiek tiek su viltimi į ateitį 🙂 ) – nesimėgauja nelaimėmis ir pan..
Bet, kad sporto nebeturit, tai jau yra blogai. Visų pirma liaudžiai, nes, nori ar nenori, bet visi tuojau prisimena – o prie tarybų visa tai buvo.
Žinau ko kas tai nori – abonentinio mokesčio.
Sutikčiau mokėti, bet tik tada, jei valdžia neišmestų į balą anei vieno lito, o tai dabar, jei mokėtume, būtų tiesiog eilinis avies kirpimo atvejas.
Labas. Siūlyčiau nesižavėti strategijomis ir miglotomis idėjomis. Yra konkrečių poreikių, pvz, laidai “Sąskaitų analizė”, kuri kvalifikuotai panagrinėtų mūsų kasdienių sąskaitų tekstus bei paskatintų jas tobulinti, o paslaugų tiekėjus – taupyti (ne tik popierių) bei mažiau mulkinti vartotojus.
Vakar LR užgirdau šildymo ir banko atstovų raginimus taupyti būsimų žiemą sąskaitų apmokėjimui. Gerokai labiau privalėtų taupyti jie patys. Dar sovietmečiu patyriau, kaip neracionaliai ir švaistūniškai ūkininkavo “Kauno šiluminiai tinklai”. Dabartinė “Kauno energija” nė kiek nepatobulėjo. Pasigilinus į karšto vandens brangumą ir užklausus apie paslaugų “vandens pašildymas”, “temperatūros palaikymas” ir kt. apskaitos esmę, paaiškėjo sąskaitų suktumai. Jų teisingumą įrodyti nepanoro (ar negebėjo) nei “Energijos” atstovas D.Bajarūnas, nei vartotojų apsaugos K.Skominas. Analogiškų mulkinimo faktų galiu pateikti ir apie “Teo”, “Init” sąskaitas – nurodykit adresą – Iki