Pastarojo meto išbandymai dar labiau išryškino balanso tarp darbo ir poilsio svarbą. Tokią pusiausvyrą ne vienas randa gamtoje, kuomet joje leidžiamas aktyvus laisvalaikis dovanoja taip trūkstamą pažinimo džiaugsmą, suteikia jėgų įveikti kylančius iššūkius, įkvepia toliau dirbti.
Šią naudą ypač pajuto išsiruošę pasivaikščioti po šalia esančias, tačiau netikėtų atradimų kupinas lietuviško kraštovaizdžio vietas. Jas tyrinėti dabar gali kiekvienas, pasinaudojęs siūloma unikalia dovana – nemokamais, profesionaliai paruoštais ir atrinktais Solo žygiais Vilniaus bei Kauno apylinkėmis.
Gerų pojūčių užtaisas
Sumanymas kurti Solo žygius ir atrinkti netikėtus jų takus, pasak „TrenkTuro“ projektų koordinatorės Mingailės Ružytės, kilo laikotarpiu, kai pasaulis buvo priverstas šiek tiek sustoti. Tuomet, apribojus gyvenimą, viena mėgiamiausių vietų pilsiui daugeliui tapo gamta bei pastarosios teikiami malonumai.
Tačiau, kaip pastebi M. Ružytė, žygių rengėjams norėjosi parodyti, kad laiką gamtoje galima leisti įdomiai, prasmingai, kartu pasinaudojant žygiavimo nauda sveikatai, trūkstamos pusiausvyros tarp darbo bei poilsio užtikrinimui.
„Taip pradėjome naršyti skirtingas Lietuvos vietas ir iki šiol jau atradome 180 skirtingų kelių, kurių kiekvienas dovanoja vis kitokią patirtį. Tai – žygiavimas paslaptingais miško takais, tikrais kalnais, ežerų ir upių pakrantėmis, besimėgaujant vandens teikiama ramybe.
Kiekvienas Solo kelias pateikia vis kitų atradimų: netikėtų tiltų, bokštų, apžvalgos aikštelių, kitų objektų. Žygiai ypatingi ir tuo, kad jiems nebūtina ruoštis iš anksto – tereikia pasirinkti vietą ir mėgautis. Keliautojai gali drąsiai eiti jau sukurtu maršrutu, nesibaimindami, jog paklys. Šie Solo maršrutai skiriasi sudėtingumo lygiu, kraštovaizdžiu, sutinkamais gamtos, architektūriniais elementais, o žygiuojant pasikraunama ir teigiamų pojūčių, ir susipažįstama su istorija, architektūra, gamtine įvairove“, – pažymi M. Ružytė.
Dovana – 5 unikalūs maršrutai
Šiuos Solo žygius dabar gali išbandyti kiekvienas nemokamai. Tokią dovaną visiems, bendradarbiaudama su „TrenkTuru“, paruošė mažmeninės prekybos technologinių sprendimų bendrovė „StrongPoint“. Apie tai kalbanti įmonės personalo vadovė Baltijos šalims Monika Romeiko teigia – iš viso yra atrinkti penki maršrutai, pavadinti „Atradėjo“ rinkiniu. Tai unikalūs keliai, vedantys Vilniaus ir Kauno apylinkėmis bei dovanojantys visiškai skirtingas patirtis.
„Šie žygiai skirti tiems, kurie nori atrasti, tyrinėti, ieškoti. Lygiai taip pat ir mes savo komandoje vertiname tuos, kurie tvirtai žengia savo keliu, mėgaujasi laisve kurti. Norime, kad kiekvienas drąsiai eksperimentuotų, siektų netikėto patyrimo, atradimo džiaugsmo. Todėl dovanodami šiuos žygius kartu kviečiame IT specialistus bei inžinierius nepalikti savo geriausių idėjų tūnoti namuose, o realizuoti jas drauge su mumis“, – kalba M. Romeiko.
Pasak M. Romeiko, toks originalus būdas atkreipti šiuolaikinių atradėjų dėmesį pasirinktas ne veltui. Ši įmonė visada buvo rinkos pramuštgalviais, kurie yra aistringi savo srities profesionalai, diegiantys ir kuriantys inovacijas. Be to, bendrovė skatina darbuotojus nuolatos eksperimentuoti, tobulėti, kartu leisti laisvalaikį.
„Tai daryti aktyviai mums ypač svarbu. Pavyzdžiui, nuo kovo iki gegužės 3 mėnesius turėjome žingsniavimo iššūkį, kai visi Baltijos šalyje dirbantys kolegos kartu nuėjo virš 86 mln. žingsnių. Toks kelias prilygsta atstumui beveik du kartus aplink pasaulį. Žingsniuodami patyrėme ir daugybę teigiamų pojūčių, buvome priversti pakilti nuo kompiuterių ir tokiu būdu ne tik sveikiau praleisdavome pertraukas, bet ir atsipalaiduodavome. Todėl tikimės, kad šie Solo žygiai suteiks tokių pačių patirčių. Kartu – paskatins prisijungti prie mūsų komandos“, – pabrėžia M. Romeiko.
Paruošė daugybę netikėtumų
Savo ruožtu minėtus „Atradėjo“ žygius išbandyti kviečianti M. Ružytė tik iš dalies sutinka, kad tyrinėti Lietuvą savarankiškai, be kelionių organizatorių pagalbos, yra įdomiau. Anot jos, žygiuoti sužymėtais pažintiniais takais yra viena, o nerti gilyn į mišką, nežinant, kas laukia posūkyje ar maršruto pabaigoje, – visai kas kita.
„Mūsų kuriami žygiai leidžia atitrūkti nuo šurmulio ir pasimėgauti gamtos teikiama ramybe. Kviečiame naršyti dar neištyrinėtas gamtines vietoves, stengiamės, kad kuo mažiau maršrutų sektų jau žinomus pažintinius takus. Solo žygių dalyviai gauna jau suplanuotą kelią, kuriuo veda elektroninis žemėlapis, o jame pažymėti takai vingiuoja per dar daugeliui neatrastus takelius“, – sako maršrutų organizatorė.
Užsiminusi apie paruoštų Solo žygių privalumus, M. Ružytė priduria: jų organizatoriai suteikia ir saugumo jausmą. Taip užtikrinama, kad žygiuojantys parinktu maršrutu nepaklys, o, susidūrę su sunkumais, galės susisiekti su pagalbos centru. Be to, elektroniniame žemėlapyje būna pažymėti ir pakeliui sutinkami lankytini objektai, maudynėms tinkamos vietos, poilsiavietės.
„Toks suplanuotas kelias tikrai neatima tyrinėjimo ir atradimo džiaugsmo. Žygeiviai patys gali išsirinkti norimą kryptį, maršruto sudėtingumą, tačiau iki galo nežino, kas tiksliai jų laukia.
Daug priklauso ir nuo oro sąlygų, metų laiko, tačiau mes užtikriname, kad Solo žygis leis atitrūkti nuo žmonių minios, atsipalaiduoti, patirti tikrą žygiavimo malonumą ir atradimo džiaugsmą. Svarbu ir tai, tikslus maršruto žemėlapis pamatomas tik likus valandai iki rezervuoto laiko, todėl žygeiviai nežino, ko tikėtis iki galo. Aprašyme būna paminėti tik kelio ypatumai, kad jiems būtų tinkamai pasiruošta“, – tikina M. Ružytė.
▪ Suolelis miške. Sode prie Krūčiaus. Su Dzūkijos gamtos ir kaimo metraštininku Henriku Gudavičiumi
– lrt.lt/mediateka/irasas/2000155357
,,Dzūkijoje, netoli Liškiavos, ant Krūčiaus upelio šlaitų gamtininkas ir rašytojas Henrikas Gudavičius 25-erius metus puoselėja retųjų ir vaistinių augalų sodą. Iš šių kraštų į platesnį pasaulį skrieja ir Henriko Gudavičiaus knygos – dienoraščiai, kurie tapo įkvėpimu lėtesnio gyvenimo ieškantiems žmonėms ir yra pilni nuorodų į rašytojui svarbias idėjas, tekstus bei žmones. Paskaičius ar pasiklausius Henriko Gudavičiaus bent du žodžius – Gamta ir Sodas – norisi rašyti didžiosiomis raidėmis. Prie Krūčiaus nukeliavo Giedrė Čiužaitė.”