Kalbėdami apie modernias technologijas, dažniausiai galvojame apie tokius revoliucinius pastarojo meto pasiekimus kaip dirbtinis intelektas, 5G ryšys arba autonominiai automobiliai. Tačiau nebūtina dairytis į tai, kas dar yra sunkiai apčiuopiama – nors dažnai apie tai nesusimąstome, bet technologiniai stebuklai mus lydi nuolatos.
Tai, kas ką tik buvo bandoma laboratorijose, šiandien jau guli mūsų kišenėse, ir šis procesas spartėja kasdien. Pažvelkime kokie technologiniai stebuklai užkariavo mūsų gyvenimus pastaraisiais metais.
Išmanieji laikrodžiai
Pamenate tuos laikus, kai laikrodžiai rodė tik valandas? Ant šiuolaikinio miestiečio rankos jau vargiai rastume ne tik mechaninį laikrodį, bet ir tokį, kuris neturėtų interneto ryšio arba pulsometro. Išmanieji laikrodžiai, tokie kaip „Apple Watch“, „Samsung Galaxy Watch“, mus atvedė į erą, kuomet namie palikti mobilųjį telefoną ar net kompiuterį nebėra pasaulio pabaiga.
Jūs galite atsiliepti į skambučius, atsiskaityti už prekes bei tvarkyti verslo reikalus tiesiog turėdami išmanųjį laikrodį. Tuo pačiu jis apsaugos jus ir nuo persidirbimo: pasakys kada miegate per mažai ar judate nepakankamai, o ypač susirūpinusiems savo sveikata reguliariai atliks kardiogramą bei pamatuos deguonies kiekį kraujyje. Su šia išmania technologija per gyvenimą judate kaip lydimi sekretoriaus, asmeninio trenerio ir gydytojo viename.
Robotai
Dar prieš porą dešimtmečių, robotus labiau siejome su Terminatoriumi ar Robokopu. Tada vargiai ar kas įsivaizdavo, kad netrukus jie taps… mūsų namų tvarkytojais.
Šiandien langų valymo robotai, tokie kaip „Kärcher WV“, arba gamintojų „XIAOMI“ robotai–siurbliai yra sutinkami kone kiekvienuose namuose. Jie ne tik švarina įvairius paviršius, bet ir patys apskaičiuoja savo maršrutus, įgarsina savo „poreikius“, savarankiškai pasikrauna, o kartais net ir pašalina surinktus nešvarumus.
Geriausia dalis, kad daugumą šių prietaisų galima valdyti nuotoliniu būdu, taigi, būdami darbe galite paruošti namus netikėtiems vakaro svečiams. Nuostabu, kad tokios technologijos šiandien prieinamos kiekvienam, o ir robotų invazija jau nebeatrodo tokia grėsminga.
Kaitinamo tabako sistema
Kiek įrenginių kraunate vakare? Jei esate rūkantis suaugęs, didelė tikimybė, kad be telefonų ir ausinių, prieš miegą jums reikalinga ir trečia rozetė rūkymo įrenginiui. Kaitinamojo tabako įrenginiai kasdien stebina besiplečiančia įvairove – nuo rinkos senbūvio „Iqos“ iki naujausios japoniškos kaitinamo tabako sistemos „Ploom“ bei britų sukurto „Pulze“.
Šiuolaikinės technologijos sugeba išlaisvinti mus nuo daugybės kasdienių nepatogumų, o tabako kompanijos pasišovė mus „išvaduoti“ ir nuo neigiamų rūkymo padarinių. Tikriausiai neverta savęs apgaudinėti, kad tokiu būdu pilnai išvengsime žalos organizmui.
Visgi, dūmų neutralizavimas parankus ne tik pačiam rūkančiajam, bet ir aplinkiniams, tad tabako kaitinimo įrenginiai greitai prasiskynė kelią į mūsų kasdienybę. Kita stotelė – šampanas be galvos skausmo?
Kino platformos
Nuo vaizdajuostės iki DVD disko atsiradimo praėjo beveik 20 metų. Visą tą laiką, vienintelis būdas žiūrėti kiną namie buvo video nuomos punktai, kuriuos kai kurie iš mūsų dar neabejotinai pamena. Tačiau tuo pat metu mūsų įpročius pradėjo keisti internetas, kuris padėjo tokiai kompanijai kaip „Netflix“ pereiti į filmų „nuomą“ online.
Šiandien galime rinktis video turinį iš dešimčių skirtingų kompanijų ir žiūrėti jį visur, kur tik galime įsijungti savo išmanųjį įrenginį. Milžiniškos duomenų bazės saugo neaprėpiamą kiekį vaizdinės informacijos mūsų malonumui – galbūt todėl dažnai ilgiau užtrunkame rinkdamiesi filmą, nei jį žiūrėdami.
Elektriniai paspirtukai
Galite juos mėgti, galite jų nekęsti, bet ignoruoti elektrinių paspirtukų (žymiausias jų gamintojas – „XIAOMI“) įtakos šiuolaikiniam gyvenimo būdui tiesiog neįmanoma. Kol vieni keikia lekiančius paspirtukininkus, kiti nebeįsivaizduoja be paspirtukų savo kasdienio judėjimo ir dievagojasi, kad jie sutaupo ne tik marias laiko, bet ir pinigų.
Ne paskutinėje vietoje yra ir šios transporto priemonės ekologiškumas bei miesto „atkimšimo“ potencialas – kuo daugiau žmonių išlipa iš automobilių, tuo laisviau judame, girdime mažiau triukšmo ir kvėpuojame švaresniu oru.