Vonios kambarys šiandien yra ne tik ta vieta, kur galima tiesiog nusiprausti. Tai jau patogumo komforto ir jaukumo zona namuose. Tačiau tą pasiekti neužtenka vien norėti. Pernelyg drėgnas oras vonioje, nemalonus kvapas, nedžiūstantys rankšluosčiai ar beatsirandantis pelėsis tikrai neišnyks vien tik galvojant apie tai.
Visus šiuos nepatogumus puikiai pašalina vonios ventiliacija. Taigi, ką reikia žinoti apie vonios ventiliatorius?
Kas yra vonios ventiliatorius ir kam jis reikalingas
Vonios ventiliatorius yra gana kompaktiškas prietaisas kabinamas ant sienų arba lubų. Daugelio žmonių namuose vonios kambariai neturi lango, o karštas vanduo juk toje patalpose, kaip sakoma, liejasi per kraštus. Tuomet rasoja sienos, nuo drėgmės gali susidaryti nemalonus kvapas nuo nedžiūstančių rankšluoščių ir svarbiausia – tai didelė grėsmė formuotis pelėsiui.
Kaip žinia, kova su pelėsiu galiu būti labai sunki ir ne taip jau retai bevaisė. Štai čia į pagalbą ateina vonios ventiliatoriai. Jie ištraukia drėgmę ir pašaliną bet kokį kvapą.
Į ką atsižvelgti renkantis vonios ventiliatorių?
Vonios kambariai gali būti skirtingo dydžio ir dizaino. Todėl jeigu vienoks prietaisas tinka kaimynui, nereiškia, jog jis tiks ir jums. Svarbiausias dalykas, į kurį reikia atsižvelgti – ventiliatoriaus efektyvumas. Rekomenduojama, kad ventiliatoriaus efektyvumas būtų bent tris kartus didesnis nei vonios kambario kubatūra.
Ventiliatoriaus dizainas. Šiandien žmonės savo namų tobulumui kurti deda daug pastangų. Ne išimtis ir vonios kambarys. Todėl rinkdamiesi vonios ventiliatorių gerai įvertinkite, kaip jis derės prie jūsų vonios.
Dar svarbūs tokie dalykai – veikimo apimtis ir montavimo vieta. Kalbant apie veikimo apimtis, reikia pasakyti, jog šie prietaisai turi skirtingus triukšmo lygius. Kas liečia montavimo vietą, vonios ventiliatoriais dažniausiai tvirtinami prie sienos. Jeigu vis tik būtinai norite prietaiso montuojamo prie lubų, įsitikinkite, jog jie turi rutulinius guolius.
Galiausiai – papildomos funkcijos. Kokias gi papildomas funkcijas gali turėti vonios ventiliatorius? Viena jų – laikmatis. Prietaisas su šia funkcija veikia kurį laiką ir po jo išjungimo, dažniausiai šį laiką galima reguliuoti.
Drėgmės detektorius leis automatiškai įjungti ventiliatorių, kai drėgmės lygis patalpoje viršija tam tikrą reikšmę. Štai judesio detektorius prietaisą įjungs, kai tik pajus judėjimą patalpoje.