Politinis strateginis lygmuo
Rusija uždarė „Nord Stream 1“ dujotiekį techninei priežiūrai. Ar ta priežiūra kabutėse, pamatysim.
Prancūzijos ir Vokietijos vyriausybės baiminasi, kad po 10 dienų Rusijos dujotiekio darbas gali nebūti atnaujintas. Paniką ir nerimą keičia racionalūs ir ryžtingi pasiūlymai ruoštis „visiškam rusiškų dujų tiekimo nutraukimui“.
Prancūzija spartins gamtinių dujų terminalo statybą prie Atlanto vandenyno pakrantės ir ketina statyti daugiau naujų branduolinių reaktorių.
Vokietija tikisi, kad galbūt „dujos ir vėl tekės, kaip anksčiau“. Vokietijos ekonomikos ministras Robertas Habekas įspėjo, kad ES šalys turi būti pasirengusios tam atvejui, jei dujų tiekimas iš viso nebūtų atnaujintas.
Habekas apkaltino Kremlių, kad šis, reaguodamas į ES sankcijas dėl karo Ukrainoje, dujas naudoja „kaip ginklą“ ir pripažino, kad Vokietija pernelyg priklausoma nuo Rusijos dujų.
Jei Rusijos dujų tiekimas būtų nutrauktas, Vokietiją ištiktų recesija, nes visos pagrindinės pramonės įmonės ir didžioji dalis namų ūkių naudoja dujas šildymui.
Vokietijos dujų saugyklos šiuo metu užpildytos maždaug 64 %, ir jei šaliai nepavyks sukaupti reikiamų dujų atsargų, dujų tiekimas ateinančią žiemą bus ribojamas.
Ekspertai prognozuoja, jog dėl dujų trūkumo labiausiai nukentėtų chemijos sektorius, dėl to gali pritrūkti trąšų, vaistų, ploviklių, kosmetikos ir kt.
Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą vasario mėnesį Vokietija sumažino savo priklausomybę nuo rusiškų dujų nuo 55 proc. iki 35 proc. Dabar Vokietija perka daugiau dujų iš Norvegijos ir Olandijos.
Geriau tos rusiškos dujos nebetekėtų niekada, ir naivūs politinio Vakarų turgaus prekeiviai nustotų tikėtis racionalių santykių su šalimi teroriste.
Turkijos diktatorius Redžepas Tajipas Erdoganas ir Rusijos diktatorfiureris bei valdovas Vladimiras Putinas telefonu aptarė padėtį Ukrainoje ir grūdų vežimą.
Abu diktatoriai „ieškojo būdų“ užtikrinti grūdų eksportą į pasaulio rinkas. Tajipas vakar paskambino ir Zelenskiui, pranešė, kad Turkija aktyviai dirba ties Jungtinių Tautų planu dėl Ukrainos grūdų eksporto.
Mhm. Dirba. Ar ieško būdų, kaip rusų pavogtus grūdus išparceliuot?
Ukrainos teigimu, dėl Rusijos vykdomos Juodosios jūros uostų blokados Ukrainoje tebėra įstrigę daugiau kaip 20 mln. tonų grūdų.
Energetinė ir maisto krizė, Rusijos invazijos fone yra labai svarbus veiksnys, ne mažiau, o gal ir daugiau svarbesnis, nei pats karas.
Žala pasaulio ekonomikai, dirbtinai sukeltas badas, masinė migracija gali sukelti baisesnes pasekmes, nei ant miestų krintančios bombos.
Natūralu, jog mes labiau šiurpstame ir nemiegame prisižiūrėję sugriautų miestų, namų ir Ukrainos žmonių kančių.
Materialaus turto praradimas yra regimybė, su kuria mes susitapatiname. Tuo tarpu mums vis dar sunku įsivaizduoti, kaip atrodytų milijonų Afrikos gyventojų plūdimas į Europą ir į ką tai išvirstų.
Mūsų įsitikinimu, politikai šiandien turi galvoti būtent apie tai, ne tik iš kur gauti pigių dujų, siekiant išvengti socialinio sprogimo. Šis karas – daugiavektorinis. Turime ruoštis kariauti keliais frontais.
Vakarų valstybių vadovai, norėdami išvengti gresiančios katastrofos, privalo nedelsiant stabdyti Rusiją, ir ne pareiškimais.
Ordos turi būti sutriuškintos Ukrainoje, atstatyti visi maisto, energetikos bei kiti prekybos kanalai.
Apgailestaujame, jog sotaus ir ramaus gyvenimo užliūliuotas politinis „elitas“ neatliko namų darbų, kuriuos privalėjo atlikt vėliausiai po 2014-ųjų.
Ukrainos užsienio reikalų ministerija pasmerkė prezidento Putino dekretą, kuriuo supaprastinama Rusijos pilietybės suteikimo procedūra visiems ukrainiečiams.
Putleris tikisi, jog milijonai ukrainiečių strimgalviais puls išsiimti dokumentų su dvigalviu ereliu ir tapti begalvio vadovaujamos šalies piliečiais.
Euro kursas vakar sumažėjo 0,9 % – iki 1,009 JAV dolerio. Per pastaruosius 12 mėnesių euro kursas dolerio atžvilgiu sumažėjo 15 %. Euru pradėta prekiauti 1999 m., o 2002 m. jo kursas buvo žemesnis už dolerio kursą.
Euras išaugo 2008-aisiais ir kovo mėn. pasiekė aukščiausią 1,58 JAV dolerio lygį. Rusijai nutraukus naftos tiekimą Europai, euro kursas gali nukristi iki 0,90 JAV dolerio.
Rusijos einamosios sąskaitos perteklius 2022 m. antrąjį ketvirtį pasiekė 70,1 mlrd. dolerių. Tai aukščiausias rodiklis nuo 1994 m.
Nepaisant to, jog Rusijos eksportas ir importas sumažėjo, Kremlius uždirbo, didindamas naftos kainas. Rusija per mėnesį iš naftos pardavimų uždirba apie 20 mlrd. dolerių, nes aukštos naftos kainos 50 proc. padidino eksporto pajamas.
Juokdamiesi iš Kremliaus, pamirštam, kad gebėjimas vertinti priešą ir numatyti jo ėjimus yra raktas į pergalę.
Operacinis lygmuo
Vakarų tiekiami ginklai atsveria kiekybinį Rusijos kariuomenės pranašumą, o Ukrainos artilerijos smūgių tikslumas kelia ordos gretose lengvą trydą.
Prieš HIMARS rusų raketos žemė – oras S-400 bejėgės. Rusų oro gynyba nieko negali padaryti ukrainiečių artilerijai. Ukrainiečiai ir toliau sėkmingai naikina pagrindinius ginklų ir amunicijos sandėlius okupuotų teritorijų užnugaryje.
„Mes dar karo nepradėjome“, – gąsdina Ukraina.
Artimiausiu metu rusai tęs Sloviansko ir Kramatorsko miestų puolimą, stengiantis neprarasti užgrobtų teritorijų Chersono ir Charkovo regionuose.
Paskelbtas Ukrainos prezidento įsakymas išvaduoti šalies pietinę dalį sulaukė emocinės ir informacinės audros.
Vieni laukia jog puolimas prasidės rytoj, o Chersonas bus išvaduotas poryt. Šis sprendimas ir pareiškimas – politinis.
Ukraina kol kas neturi pajėgumų atkovoti prarastų teritorijų. Tai gali įvykti ir būtinai įvyks, tačiau ne rytoj, o, galbūt, šį rudenį arba prieš Naujuosius Metus.
Ukrainiečių tauta turi žinoti, jog visa Ukraina bus išvaduota, o kolaborantai nubausti.
Taktinis lygmuo
Okupuotame Chersone itin taikliai smogta Rusijos kariniam daliniui.
Ukrainos oro pajėgos įvykdė sėkmingą oro antskrydį Naujosios Kachovkos mieste. Kartu su taiklia HIMARS ugnimi, sunaikinta apie 50 benzovežių, o amunicja, tame tarpe ir toliašaudės artilerijos Smerč raketos sproginėja iki šiol.
Ukrainos artilerija ir oro pajėgos sėkmingai atakuoja Rusijos tiekimo linijas ir amunicijos sandėlius toli už fronto linijos.
Sprogus automobilyje padėtai bombai, lyg paukštis išlėkė į orą kolaborantas Velikyi Burluk, kuris buvo paskirtas Charkovo okupuotų teritorijų administratoriumi.
Rusai artilerijos ir raketų salvinės ugnies sistemomis apšaudė Charkovo miesto rajonus ir gyvenvietes.
Sloviansko kryptimi rusai tęsė puolimo operacijas, tačiau gavo į dantis ir buvo nuspirti atgal į apkasus.
Avdijevkos ir Zaporožės rajonuose okupantai apšaudo gyvenvietes ir ukrainiečių pozicijas, siekdami sustabdyti puolimą.
Orda toliau tęsia Nikolajevo apšaudymą iš visko, ką turi. Sprogimai mieste beveik netyla, neabejotinai, sąmoningai taikoma į civilių gyvenamuosius rajonus.
Komentaras
Pripratom. Nebeįdomu. Atbukom. Nebeveikia. Nedirgina. Atsikniskit su tuo savo karu. Nebelįskit.
Būtų kitaip, jei jis savo žiauriu prievartos bučiniu, pasibelstų į mūsų vaikų duris.
Dabar gi mus patraukė kiti blizgučiai, tokie artimi ir suprantami, kaip apkakotas viešojo tualeto unitazo dangtis: kokiais šortais pasidabino ministrė, kaip SIAUBINGAI susiglamžęs premjerės kostiumėlis, kokie jos apatiniai marškinėliai, NA KOKS GI ČIA prezidento džemperis.
Visa tai yra šūdmusės skrydis virš Naisių kaimo. Prasti politikai – niekieno kito tik mūsų kaltė. Čia mes kaifuojame nuo paskalų ir kalbų apie gelinius nagus bei „matei, kaip Andriucha vakar pritvojo?“
Niekas kitas, o mes, susirinkę penktadienio vakarą kalbame apie kojines, pabrangusį pomidorą ir kodėlblia lyja?
Kur dingo tingios gilios temos apie ateitį, ne mano ar tavo, o mūsų visų? Kaip išjudinti miegančius, kaip atnešti spindulėlį šviesos?
Nelįskit ir atsikniskit. Kaip su karu.
Mums patinka apkalbėti, kaip kas atrodo, kaip apsirengė, tarsi sėdėtume madų šou, mūsų gyvenimai tapo kino, teatro, popso kabyklomis. Nenuostabu, kad politikoje ėmė žėrėti gražulio žvaigždės.
Auginame popsą politikoje, apgaudinėjame patys save, kad jei „gerai pasakė“, tai „man patinka“, krūtas politikas, faina politikė.
Taip nieko nebus. Jie mumis naudojasi. Kalba tai, ką norime girdėti, staiposi kaip ant podiumo, savo kvailumu lenkdami vienas kitą. Rengiasi ir atrodo taip, kad mums patiktų, kalba, kad mums įtiktų.
Net ir tie arba tos, su likučiais drąsos, bijo panešti blogas naujienas. Pasakyti, aš nežinau, bet kartu rasime kelią. Bet mums netinka tiesa, ji mus vargina. Mus veža tai, kas yra geras vaibas, kas kelia nuotaiką, kai kalba tai, už ką „sumokėjom“.
Mes nusipirkome juos kaip naujai įpakuotą sūrelį ar vytintą kumpį. Mes politikus pavertėm rinkos preke, todėl jie ne tik kalba tai, ką mes norim girdėti, jie patys įtiki tuo, ką sako ir kaip elgiasi.
Mes padarėme iš jų klounus, lėles ir oj, kaip mums atgrasu, jei pajacas nenori vaidinti savo vaidmens.
Nusispjaut, kaip apsirengusios premjerės ir prezidentai. Vertinkime ne popierėlį, nors žinome, kaip daugumai tai yra svarbu.
Neaptarinėkime, ar tinka prie veido jiems naujos šukuosenos, batai ir marškiniai. Tegu jie būna nors ir bulvių maišus užsimaukšlinę, svarbu, kad priiminėtų teisingus sprendimus.
Kitaip karas bučiuos ne ukrainiečių, o mūsų vaikus.
Vaizdo įrašas: Rusų sandėlių fejerverkai Novoje Kachovkoje.
Posted by Aurimas Navys on Tuesday, July 12, 2022
Nuoširdžiai dėkojame mus skaitantiems ir kitaip jau parėmusiems. Tik Jūsų, brangieji, dėka, esame visiškai nepriklausomi ir galime sakyti būtent tai, ką galvojame. VšĮ Visuomenės informacinio saugumo agentūra, LT447300010172065624. Mūsų rašinius perskelbia kitos žiniasklaidos priemonės, tačiau mes jokio atlygio už tai neimam. Jūs – vieninteliai rėmėjai.
Kai prasideda karas, politikai turi būti užčiaupti. Tie nelaimingi pliurpos lygūs pigioms prostitutėms.
Kiek kartų žmonės buvo apgauti?
Bet vis tiek tebelaksto į melagių lenktynes (rinkimus) po kurių dėl išrinktų žulikų vėl bus apkaltinti patys.
Diedai esi teisus. Karus , kara sukelia “sušikti politikanai”, o ne generolai. (taip sakė protingesnis nei aš).
Putleris turėjo būti sustabdytas 14 – metais, o ne dabar. Supistiems “vakarų verslo atstovams” būtų kaina daug mažesnė.
Ukraina privalo laimėti ir laimės savu krauju , kad išgelbėtu mus.
Deja, ne nuo pradžios girdėjau, bet, atrodo, įtarimai dėl tikrosios Boriso nuvertimo priežasties pasitvirtino – rusai laukė, kada jis ko nors prisidirbs, ir tuo pasinaudojus bus galima jį pašalinti. O jo partija Kremliui ne tokia, kaip jis, kenksminga – jis partijos rankomis pašalintas. Kremlius ,,ne pri čiom”…
Lietuva Pasaulio šampionjonė šokinėjime virš bambos. Napoleono sindromas ? ES suka galvą ką daryti su savo šeimos super hiper aktyviu vaiku. Nepaiso nieko. Daro kas šauna į galvą. Kol kas nepataiko. Briuselis pasimetęs. Kas mokės baudas už tranzito sutarties nesilaikymą ? Jei Briuselis neuždės tramdomųjų marškinių – žiema bus šalta. ES biudžetas tuščias. Ką daryt ?