Kovo 1–6 d. „Skalvijos“ kino centre pirmąkart vyks tarptautinė kino šventė „Film O’Clock“. Šešiose toje pačioje laiko juostoje esančiose šalyse – Lietuvoje, Rumunijoje, Bulgarijoje, Graikijoje, Pietų Afrikos Respublikoje ir Egipte – vyksiančios šventės programoje pristatoma šių šalių kino klasika ir šiuolaikinių kūrėjų trumpo metro filmai.
Nauja, antrą kartą vykstanti šventė visose šalyse rodo vienodą programą: 6 kino klasikos filmus ir 2 varžytuvines trumpųjų filmų programas. Didelis dėmesys skiriamas dokumentikai ir rečiau Lietuvos kino teatruose matomų šalių kinui.
Velnio nuotaka:
Svarbi „Film O’Clock“ ypatybė – kolektyvinio žiūrėjimo patirtis ir bendrystė. Visi seansai kino teatruose vyks vienu metu, po kiekvienos peržiūros bus transliuojami pokalbiai su kūrėjais. Taip pat vyks virtualūs renginiai, skirti kino industrijos profesionalams.
Kovo 1-ąją visose šalyse šventė prasidės nuo lietuviškos kino klasikos – Arūno Žebriūno miuziklo „Velnio nuotaka“ (1974), sukurto Kazio Borutos romano „Baltaragio malūnas“ motyvais.
Dokumentiniame filme „Vanduo baubia kaip juodasis buivolas“ (1970), šiandien laikomu tuometinės rumunų kartos kino manifestu, pasakojama apie šalyje katastrofą sukėlusį potvynį.
Poetinėje dokumentikoje kino režisūros studentai sutinka žmones praėjus kelioms savaitėms po potvynio, filmuoja improvizuodami, be struktūros ar scenarijaus. Tuo metu filmas dėl ideologinių priežasčių buvo uždraustas.
Su draudimais susidūrė ir kūrėja Binka Želiakova (Zhelyazkova), laikoma pirmaja bulgarų režisiere moterimi. Kino klasikos programoje pristatoma jos siurrealistinė satyra „Pririštas balionas“ (1967).
Juosta buvo įtraukta į Venecijos kino šventės programą, tačiau Bulgarijos valdžia daugiau nei dvidešimčiai metų uždraudė filmą dėl totalitarizmo alegorijos.
Komiškoje dokumentikoje „Keturios moterys iš Egipto“ (1997) atsiskleidžia Egipto visuomenės prieštaravimai. Keturių skirtingų religijų ir įsitikinimų draugių nuomonės, atrodo, išsiskiria kiekviename žingsnyje, tačiau jų draugystei tai netrukdo.
Kovo 6-ąją „Film O’Clock“ pasibaigs dokumentine drama „Sugrįžk, Afrika“ (1959), atskleidžiančia žiaurią apartheido politikos neteisybę 1959 m. Pietų Afrikoje.
Visus metus režisierius fiksavo geto bendruomenės gyvenimą (tarp jų – ir Nelsoną Mandelą). Kai miestas buvo griaunamas, juodaodžiai gyventojai išstumiami iš jo ribų, o gyvenamoji teritorija atiduodama baltiesiems.
Lietuvoje šventė vyks tik „Skalvijos“ kino centre. Kiekvienas filmas rodomas tik po vieną kartą.
Šventę rengia „Creatrix Fama“ ir „ABI Foundation“. Renginį remia DACIN SARA.