Šaltuoju metų laiku namų šiluma ir jaukumas tampa ypač svarbūs. Termostato įsirengimas – patikimas sprendimas, siekiant namuose palaikyti tinkamą temperatūrą bet kuriuo paros metu. Įsirengus termostatą, beliks susitarti, kokia kambario temperatūra labiausiai patinka visiems namų gyventojams.
Kaip veikia patalpų termostatas?
Termostato paskirtis yra palaikyti patalpose nustatytą temperatūrą. Šis prietaisas montuojamas patalpoje, kurios temperatūrą norima reguliuoti automatiškai. Tai labai patogus prietaisas, kuris bet kokiu oru palaikys nustatytą kambario temperatūrą. Dar daugiau patogumų suteikia galimybė programuoti pažangų termostatą ir nustatyti skirtingą temperatūrą skirtingomis valandomis bei savaitės dienomis. Suprantama, kad namuose gali būti keletu laipsniu žemesnė temperatūrą naktimis, o taip pat ir darbo dienomis bei kitu metu, kai visi namiškiai būna išėję.
Termostatų pasirinkimas platus ir įvairus. Šie prietaisai skiriasi savo sujungimu su katilu, valdymu bei funkcijomis, todėl prieš ieškant jūsų namams tinkamiausio prietaiso, svarbu gerai žinoti savo poreikius bei įvertinti kitas aplinkybes.
Galimi termostato sujungimo su katilu variantai
Termostatai perduoti signalą katilui gali laidu arba bevieliu būdu. Laidu su katilu susietą termostatą nebus sudėtinga sumontuoti įsirenginėjant namus, tačiau toks variantas gali sukelti tam tikrų nepatogumų, jei jau atlikta pilna apdaila. Bevieliai termostatai būna sudaryti iš dviejų blokų – patalpoje montuojamo siųstuvo ir prie katilo pritvirtinto imtuvo. Tokiu atveju termoreguliatorius signalą katilui perduoda radijo arba Wi-Fi ryšiu. Pažangūs, Wi-Fi ryšį naudojantys termoreguliatoriai sparčiai populiarėja dėl galimybės juos valdyti nuotoliniu būdu naudojant telefoną ar kitą išmanųjį įrenginį. Išties, labai patogu grįžtant namo po kelionės ar ilgo pasivaikščiojimo iš anksto pasirūpinti, kad pravėrus namų duris pasitiktų šiluma. Ir lygiai taip pat atvirkščiai – netikėtai išvykus bus paprasta sumažinti namuose palaikomą temperatūrą.
Du skirtingi katilo valdymo termoreguliatoriumi būdai
Priklausomai nuo katilo specifikos bei termoreguliatoriaus funkcionalumo galimi du skirtingi katilo valdymo būdai. Vadinamasis „On/Off“ termoreguliatorius katilo veikimą reguliuoja jį išjungdamas arba įjungdamas. Pagrindinis tokių termoreguliatorių privalumas yra tai, kad juos galima pajungti praktiškai prie bet kokių katilų. Įsirengus termoreguliatorių su „eBus“ technologija pasieksite maksimalaus efektyvumo šildant namus, mat katilas bus ne junginėjamas, o reguliuojamas jo galingumas. Kai kurie tokio tipo termoreguliatoriai taip pat gali valdyti šilto vandens ruošimą, rodyti katilo būseną bei turėti kitų naudingų funkcijų. Verta turėti omenyje, kad norint įsirengti termoreguliatorių su „eBus“, svarbu ieškoti tokio, kuris pritaikytas konkrečiam katilui.
Neprogramuojamas ar programuojamas termoreguliatorius
Paprastas termoreguliatorius patalpoje nuolat palaiko nustatytą temperatūrą. Savo ruožtu pažangus programuojamas termoreguliatorius leidžia nustatyti skirtingą patalpos temperatūrą skirtingu paros metu. Programuojamas termostatas leis namus šildyti dar efektyviau bei ekonomiškiau, mat namų temperatūra ir jos svyravimai bus tobulai pritaikyti prie jūsų gyvenimo ritmo. Renkantis pastarojo tipo įrenginius, apdairu pasidomėti programavimo galimybių amplitude – kelis ir kokio trumpiausio laiko paros intervalus galima nustatyti bei iš kelių temperatūrų variantų galima pasirinkti.
Yra ir daugiau niuansų, į kuriuos būtina atsižvelgti renkantis patikimą ir funkcionalų patalpų termostatą, pavyzdžiui, verta atkreipti dėmesį į temperatūrų pasirinkimo diapazoną. Prieš priimant sprendimą, kuris prietaisas labiausiai tinka jūsų namams būtų apdairu pasikonsultuoti su šios srities specialistais.