Penktadienis, 28 rugpjūčio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Įsibėgėja Lazdynų baseino atnaujinimo darbai

www.alkas.lt
2021-07-24 14:30:21
178
PERŽIŪROS
0
Įsibėgėja Lazdynų baseino atnaujinimo darbai

Lazdynų baseinas | K. Mačiūno nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybei ir UAB „Vilniaus vystymo kompanijai“ bendradarbiaujant su naujai atrinktu Lazdynų baseino rangovu AB „Panevėžio statybos trestu”, baseino statybos darbai persirito į antrą pusę. Objekte ištaisyta didžioji dalis defektų ir atlikta apie du trečdalius visų rangos darbų, o jų pabaiga numatyta 2022-ųjų pirmoje pusėje.

„Žinojome, kad neužbaigto projekto įgyvendinimas pametės ne vieną iššūkį – jautėme visuomenės skepticizmą, matėme, kad buvę rangovai paliko daugybę spragų, didelę dalį klaidų atradome jau vykdant darbus, tačiau šiandien tikrai galiu pasidžiaugti, kad projektas išjudėjo.

Šiuo metu dirbame su patyrusia ir patikima statybos bendrove, esame patvirtinę darbų grafiką ir padarėme didžiulį progresą pačiame objekte. Jo užbaigimą planuojame kitų metų pirmoje pusėje“, – sako Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Kad projektą siekiama įgyvendinti kuo sparčiau, tikina ir rangos darbus perėmusios AB „Panevėžio statybos trestas“ vadovas. Pasak jo, visoms šalims siekiant geriausio rezultato, darbai yra savalaikiai.

„Šis unikalus ir visuomenės laukiamas projektas šiuo metu yra vienas iš prioritetinių visos „Panevėžio statybos tresto“ komandos darbų, kurio įgyvendinimui skiriame didelius pajėgumus siekdami, kad jis būtų aukščiausios kokybės.

Dėkojame už visapusišką bendradarbiavimą Vilniaus miesto savivaldybei ir „Vilniaus vystymo kompanijai“, su kuriais tikslingai siekiame, kad jau kitais metais visuomenei ir sportininkams būtų atvertos Lazdynų baseino durys“, – teigia Egidijus Urbonas, įmonės generalinis direktorius.

Šiuo metu baseino teritorijoje visiškai užbaigti žemės darbai, būtini konstrukcijų įrengimo vykdymui. Taip pat įrengtas gatvių apšvietimas. Kartu pradėti fasado įrengimo bei vidaus sienų apdailos darbai, vyksta šildymo, elektrotechnikos, lauko vandentiekio, buitinių ir lietaus nuotekų sistemų įrengimas.

„Ko gero, didžiausias postūmis, kurį galima ir plika akimi pamatyti, yra prasidėję stogo uždengimo darbai. Tai yra sudėtingas, bet labai svarbus etapas, kuris tiek mums, tiek gyventojams siunčia žinutę, jog baseinas jau netrukus įgaus savo nuolatinę formą“, – pažymi V. Benkunskas.

Pagrindines statinio konstrukcijas planuojama įrengti dar iki šio lapkričio, o stogo ir fasadų užbaigimas bei inžinerinių sistemų įrengimas numatytas kitų metų pradžioje. Iki vasario mėnesio pabaigos taip pat numatoma baigti visus apdailos darbus. Plaukimo baseinas pirmą kartą bus užpildytas sausį, nardymo baseinas – vasarį.

Naujas daugiafunkcis sveikatingumo centras atitiks aukščiausius FINA ir olimpinius standartus ir talpins du baseinus. Pirmajame, skirtame plaukimui, tilps aštuoni 50 metrų ilgio takeliai. Antrasis bus 25 metrų ilgio ir bus naudojamas šuoliams į vandenį.

Centras bus pritaikytas ne tik kasdienėms treniruotėms, bet ir aukšto meistriškumo varžyboms. Plaukimo varžybas iš tribūnų galės stebėti per 1000 žiūrovų, šuolių į vandenį – mažiausiai 200 žmonių.

Projektui užbaigti Vilniaus miesto savivaldybė skyrė kiek daugiau nei 21 mln. eurų, įskaitant visus mokesčius. Maždaug tokia suma buvo numatyta viso projekto įgyvendinimui, tačiau projektas ženkliai brango bankrutavus įsipareigojimų neįvykdžiusiai baseino statybas pradėjusiai statybos įmonei „Irdaiva“

. Įmonei buvo išmokėta 13,8 mln. eurų, tačiau didelė dalis darbų taip ir liko neįvykdyta. Paskelbus naują konkursą, paaiškėjo, kad dėl brangstančių statybos medžiagų ir augančios darbų kainos, už likusią sumą projekto užbaigti nepavyks. Skaičiuojama, kad nuo pradinės 21,7 mln. eurų sumos projekto kaina išaugo iki 34,9 mln. eurų.

Miestas patyrė didžiulius finansinius nuostolius, todėl kreipiausi į prokuratūrą su siūlymu bendradarbiauti vykdant ikiteisminį tyrimą dėl galimo sukčiavimo, turto išvaistymo, piktnaudžiavimo bei dokumentų klastojimo vykdant Lazdynų baseino statybos projektą.

Dabartiniai baseino rangovai mums signalizuoja apie ne iki galo ar nekokybiškai atliktus darbus, tad tikimės, kad ikiteisminio tyrimo metu bus įvertinta, ar „Irdaiva“ yra atlikusi visus darbus, kurie yra nurodyti darbų atlikimo aktuose ir ar dėl neteisingo darbų priėmimo Vilniaus miesto savivaldybė nepatyrė žalos. Jei prokuratūra nustatys, kad tokios veikos buvo padarytos, žadame išieškoti nuostolius iš nusikalstamas veikas padariusių asmenų“, – aiškina V. Benkunskas.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Vilniuje ruošiamasi tęsti Lazdynų baseino statybas
  2. Vilniaus gyventojai ir mokiniai galės sportuoti atnaujintuose aikštynuose
  3. Vilniuje šiemet bus atnaujinta dar 10 mokyklų teritorijose esančių sporto aikštynų
  4. Lietuvos rinktinė išlydėta į Specialiąją olimpiadą
  5. Anykščių baseine „Bangenis“ – pajėgių plaukikų startai
  6. Vilniaus Pilaitės mikrorajone atidarytas išskirtinis futbolo maniežas

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Vaistinė, vaistai
Lietuvoje

Likusiems be elektros – gyventojams galimybė iš naujo gauti šaltai laikomus vaistus

2026 08 28
Pietrytinis aplinkkelis
Lietuvoje

Prieš Rugsėjo 1-ąją – baigiami darbai pagrindinėse Kauno gatvėse

2026 08 28
Kanceliarinės prekės
Gamta ir žmogus

Aplinkosaugininkai pataria, kaip atsakingai rinktis ir naudoti kanceliarines prekes

2026 08 28
Audra
Lietuvoje

Valstybės kontrolė: reikėtų stiprinti pasirengimą ekstremalioms padėtims

2026 08 28
Automobilių statymas
Lietuvoje

Panevėžyje įvedamas naujas bilietas visoms mokamoms automobilių stovėjimo vietoms

2026 08 28
Rūdninkų poligonas
Lietuvoje

Prasideda darbai – į Rūdninkų poligoną vedantis kelias pertiesiamas iš naujo

2026 08 28
Pakrantės parkas | A. Pelakausko nuotr.
Lietuvoje

Danės krantinė Klaipėdoje įkurtas Pakrantės parkas

2026 08 28
Mokymas, ugdymas | pixabay.com nuotr.
Lietuvoje

Prieš mokslo metus pakoreguotos kai kurių dalykų ugdymo programos

2026 08 28
Kelio darbai
Lietuvoje

Pradedamas kelio remontas Žaslių miestelyje

2026 08 28
Mykolo Krupavičiaus 2026 metų atminimo medalis
Gamta ir žmogus

NŽT kviečia teikti nusipelniusius asmenis M. Krupavičiaus 2026 metų atminimo medaliui gauti

2026 08 28
Socialinė paroda „(Ne)vaikiški dalykai“
Gamta ir žmogus

Vilniaus geležinkelio stotyje – socialinė paroda „(Ne)vaikiški dalykai“: už paprastų daiktų slypi tikros vaikų istorijos

2026 08 28
Artūro Pozdniakovo muzikinis filmas „Kažkas atsitiko“ (1986)
Kultūra

Restauruota lietuviška kino klasika – daugiau nei 40-yje šalies vietų

2026 08 28

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Larry Johnson apie Redklifo vizitą į Kremlių apie  A. Anušauskas siūlo griežtinti Rusijos piliečių tranzitą per Lietuvą
  • +++ apie Sostinėje pradėtos ženklinti saugesnės naktinio gyvenimo vietos
  • +++ apie Sostinėje tęsiami susisiekimo infrastruktūros atnaujinimo darbai
  • +++ apie Kviečiama teikti siūlymus Antano Mackevičiaus metų minėjimo programai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Likusiems be elektros – gyventojams galimybė iš naujo gauti šaltai laikomus vaistus
  • Prieš Rugsėjo 1-ąją – baigiami darbai pagrindinėse Kauno gatvėse
  • Aplinkosaugininkai pataria, kaip atsakingai rinktis ir naudoti kanceliarines prekes
  • Valstybės kontrolė: reikėtų stiprinti pasirengimą ekstremalioms padėtims

Kiti Straipsniai

Kelio darbai

Sostinėje tęsiami susisiekimo infrastruktūros atnaujinimo darbai

2026 08 27
Neries krantinė

Sostinėje prasidėjo A. Goštauto gatvės atnaujinimas 

2026 08 21
„Čia – saugiau“

Sostinėje pradėtos ženklinti saugesnės naktinio gyvenimo vietos

2026 08 21
Senasis Nemenčinės tiltas

Bus skirta daugiau lėšų savivaldybių tiltams ir viadukams

2026 08 19
Kuo naudinga jėgos treniruotė?

Rugsėjo mėnesį Klaipėdoje – atviros sporto treniruotės vaikams ir jaunimui

2026 08 14
Istorinė prieplauka

Sostinė sieks prikelti istorinį elingą prie Neries

2026 08 07
Atgimimo aikšte Klaipėdoje

Klaipėdos Atgimimo aikštės atnaujinimas žengia į kitą etapą

2026 08 05
Jogailos gatvė

Sostinėje pradedamas Jogailos gatvės kapitalinis remontas

2026 08 05
Nacionalinis stadionas

Pagrindinės Nacionalinio stadiono konstrukcijos užbaigtos anksčiau nei planuota

2026 08 03
Kelias Vilnius–Panevėžys

Per pusmetį į Valstybinį kelių fondą surinkta apie 90 mln. eurų

2026 08 03

Skaitytojų nuomonės:

  • Larry Johnson apie Redklifo vizitą į Kremlių apie  A. Anušauskas siūlo griežtinti Rusijos piliečių tranzitą per Lietuvą
  • +++ apie Sostinėje pradėtos ženklinti saugesnės naktinio gyvenimo vietos
  • +++ apie Sostinėje tęsiami susisiekimo infrastruktūros atnaujinimo darbai
  • +++ apie Kviečiama teikti siūlymus Antano Mackevičiaus metų minėjimo programai
  • Naivus klausimas apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (III)
Kitas straipsnis
Mitinge pasmerktas valdžios siekis privalomai skiepyti ir testuoti Lietuvos piliečius Papildyta

Mitinge pasmerktas valdžios siekis privalomai skiepyti ir testuoti Lietuvos piliečius Papildyta

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai