Vyriausybei pristatyta Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengta galimybių paso koncepcija. Šis pasas leis greičiau atlaisvinti daugelį verslų ir sugrąžinti dalį žmonių į veiklas, kurios dėl karantino suvaržymų iš esmės yra paralyžiuotos.
„Kol nepradėtas masinis visuomenės skiepijimas ir vyksta prioritetinių grupių skiepijimas, siūlome racionalų ir efektyvų būdą, kaip greičiau leisti pradėti veikti verslams, kurių veikla yra apribota, o žmonėms – grįžti į darbus bei pasinaudoti įvairiomis paslaugomis. Tam gali pasitarnauti galimybių paso idėjos įgyvendinimas. Šis pasas leis atidaryti sporto klubus didesniam žmonių kiekiui, vandens pramogų parkus, atnaujinti maitinimo ir laisvalaikio paslaugų veiklą viduje, organizuoti didesnės apimties renginius, švęsti asmenines šventes, kai jose dalyvauja daugiau nei du namų ūkiai“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Numatoma, kad galimybių pasas bus elektroninis dokumentas – t. y. asmeniui suteikiamas QR kodas telefone, kuris parodys, jog asmuo yra pasiskiepijęs pagal imunologų reikalavimus, turi neigiamą COVID-19 testo atsakymą arba yra persirgęs koronavirusu ir įgijęs imunitetą pagal infektologų reikalavimus.
Kas kiek laiko turės būti daromas testas, taip pat kiek kartų asmuo turės būti vakcinuotas nuspręs medicinos darbuotojai. Kai paso idėja bus galutinai suderinta tarp institucijų, ji gali būti įgyvendinta per artimiausias 2–3 savaites. Remiantis e.sveikatos sistemos duomenimis techninį paso įgyvendinimą atliks Registrų centras.
Planuojama, kad Lietuvoje pradėjęs veikti galimybių pasas vėliau galėtų būti integruotas į Europos Sąjungos (ES) planuojamą skaitmeninį imuniteto sertifikatą, kurio įteisinimą visos ES mastu pasiūlė Europos Komisija.
A. Armonaitės teigimu, galimybių paso įgyvendinimas leidžia galvoti ne tik apie verslus, bet ir apie platesnį visuomenės laisvinimą – nesenai neigiamą COVID-19 testo atsakymą gavę žmonės turėtų galimybę vykdyti daugiau veiklos, būti laisvesni, sportuoti ir aktyviau dalyvauti socialiniame gyvenime.
.
Visiška nesąmonė toks pasas, jeigu korektiškai elgtis tai tiek pasiskiepijęs tiek persirgęs prieš eidamas su tuo pasu sakykim į kavinę karantino metu turi pasitikrinti dėl neigiamo testo, nes nelabai žinoma, kada tokie asmenys nebėra viruso nešiotojai ,tai kam tada tas pasas aš galiu ir taip eit: pasitikrinu ir su neigiamu testu sau einu į kavinę.
O tai atradimas – su neigiamu testu gali daryt ką nori, o prie ko čia tada tas pasas, o kiek laiko tas testas galioja?
Visiška nesąmonė, nes bet kada žmogus vėl gali apsikrėsti, kitus apkrėsti, be to visokiausių a t m a i n ų pilna, o skiepai išvis kiek apsaugo ar neapsaugo, tai dar klausimas. Bet kažkas galima labai neblogai užsidirbs iš to „paso“ programos sukūrimo/įdiegimo? Neabejoju, kad „pasas“ paskatins kai kuriuos visuomenės sluoksnius skiepytis. Bus kur zeneką iš DK panaudoti. Todėl nemanau, kad čia „eilinis nesusigaudymas“.
Maždaug iš 100% skiepytų (atsisorryju- vakcinuotų) antikūnai
– 70 % susidaro
– 30 % nesusidaro
o dar viena mįslė – nežinai, katras skiepas su kokia atmaina taikos sutartį pasirašęs…
Einu per minią visa tokia paskiepyta, bet nieks nežino, manyje kažkas įvyko, ar taip ir likau antivakserė. Tai paslaptis. Paslaptis ir antikūnų gyvenimo trukmė.
Antikūnai užsislaptinę, virusas irgi. O kaip būt gerai, jei visi neaiškūs tipai būtų kaip kažkada šudrai ženklinami. Bet, kol neatsiras universalus skiepas, ženklinimo sistema būtų tokia sudėtinga, kad ir susipainiotum..