Kovo 5 d. Seimo Ateities komiteto nuotoliniame posėdyje Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Paulius Lukauskas pristatė Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (RRF) bei buvo aptarta jo įtaka Lietuvos ateities raidai.
Posėdžio metu pabrėžta, kad RRF yra nukreiptas į Vyriausybės numatomas struktūrines pertvarkas ir yra viena iš pagrindinių pirmenybinių sričių finansavimo šaltinių. Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planas taip pat suderina numatomas Vyriausybės ir Europos Komisijos (EK) patariamas pertvarkas. Pažymėtina, kad šis finansavimo šaltinis bus suderintas ir su Nacionaliniu pažangos planu.

RRF biudžetą sudaro 2,225 mlrd. eurų lėšų ir 3 mlrd. eurų paskolų galimybė. P. Lukausko teigimu, šiai dienai pasinaudoti paskolų galimybe ir papildomai investuoti nežadama, tačiau RRF sąlygos leidžia papildomus pakeitimus, jei jų prireiktų.
Prieš kelias dienas pristatytas Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planas sutampa su pagrindiniais RRF tikslais:
- žalioji pertvarka (EK pataria investicijoms į žaliąsias technologijas, energetinį veiksmingumą ir žiedinę ekonomiką skirti apie 37 proc. lėšų);
- skaitmeninė transformacija (EK patarimas – skaitmeninių technologijų ir procesų pertvarkos skirti apie 20 proc. lėšų);
- švietimas;
- sveikata;
- naujovės ir mokslas;
- socialinė apsauga;
- viešojo sektoriaus veiksmingumo didinimas.
Komiteto posėdyje buvo pristatytas ir Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės sumanymas – pasitelkus patarėjų tarybą išskirtos trys svarbiausios pertvarkų kryptys, nurodytos Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plane, – švietimas, skaitmenizacija ir žaliasis kursas. Į jas bus kreipiama dauguma RRF numatytų lėšų. Seime šias sritis prižiūri Ateities komitetas.

Kitame komiteto posėdyje žadama toliau tęsti Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano svarstymą.
Ateities komiteto biuro žinios.