Sekmadienis, 30 rugpjūčio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra Istorija

Jono Basanavičaus gimtadienį kviečiama paminėti orientacinėmis varžybomis

www.alkas.lt
2020-11-22 21:00:07
206
PERŽIŪROS
6
Petro Kalpoko paveikslas '„Signatarai“. Viduryje - Jonas Basanavičius. Lietuvos nacionalinis muziejus | Lietuvos nacionalinio muziejaus nuotr.

Petro Kalpoko paveikslas '„Signatarai“. Viduryje - Jonas Basanavičius. Lietuvos nacionalinis muziejus | Lietuvos nacionalinio muziejaus nuotr.

Petro Kalpoko paveikslas '„Signatarai“. Viduryje - Jonas Basanavičius. Lietuvos nacionalinis muziejus | Lietuvos nacionalinio muziejaus nuotr.
Petro Kalpoko paveikslas ‘„Signatarai“. Viduryje – Jonas Basanavičius. Lietuvos nacionalinis muziejus | Lietuvos nacionalinio muziejaus nuotr.

Lapkričio 23 d. 169-osios lietuvių tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus gimimo metinės. Karantino suvaržymai privertė keisti šių lietuvių tautai svarbių metinių paminėjimo sumanymus. Patriarcho gimtosiose vietose turėjęs vykti minėjimas persikelia į internetinę erdvę kviesdamas įsitraukti šešių Lietuvos savivaldybių gyventojus.

„Viena iš labiausiai prigijusių Jono Basanavičiaus gimtinės tradicijų – kasmet lapkričio 23 dieną paminėti patriarcho gimtadienį jo gimtuosiuose namuose. Šiais metais svečių priimti negalime, tad parengėme nuotaikingą intelektinį žaidimą, pasitelkėme virtualius kanalus, paruošėme specialius prizus nugalėtojams ir ateiname pas jus. Tikslių vietų, kur gimtadienio šventės dovanos lauks laimėtojų, neišduosime, joms įminti reikės išnarplioti kiekvienai savivaldybei skirtą užuominą. Suklusti turėtų Anykščių, Kauno ir Vilkaviškio rajonų, Marijampolės, Palangos ir Vilniaus miestų savivaldybių gyventojai“, – ragina žaidimo rengėja, Jono Basanavičiaus gimtinės muziejininkė Agnė Brazaitienė.

Rengėjai prasitaria, jog ieškant atsakymų visų pirma reikia galvoti apie J. Basanavičių ir su jo gyvenimu ar veikla susijusias vietas. Dalyviai kviečiami žaisti atsakingai –  į žaidimo vietas vykti pėsčiomis vieni arba tik su savo šeimos nariais, nesibūriuoti, laikytis saugaus atstumo ir dėvėti apsaugines priemones.

„Ieškodami kūrybiškų išeičių, kaip karantino metu paminėti šią progą, su kolegomis nusprendėme patikrinti, kaip gerai lietuviai pažįsta šią asmenybę, kurios legenda skaičiuos jau 169 metus. Gimtadienio šarados šiam paminėjimui suteiks žaismingumo, juk daugelis esame dalyvavę gimtadienio šventėje, kur svečiams pasiūloma žaisti spėlionių žaidimą apie sukaktį minintį asmenį. Tą darome ir mes, tiesa, užtikrindami saugumą įtraukėme ir orientacinio žaidimo elementų“, – saugiai ir įdomiai pasveikinti tautos patriarchą kviečia Jono Basanavičiaus gimtinės vedėja Rūta Vasiliauskienė.

1-oji užuomina apie Joną Basanavičių (LNM)
Rengėjų nuotr.

Pirmieji įveikę užuominas ir apsilankę kiekvienoje iš šešių žaidimo vietų ras ten laukiančias iš anksto padėtas gimtadienio dovanas. Visi dalyviai yra pakvieti ne tik žaisti, bet ir nufilmuoti, nufotografuoti ar kitaip užfiksuoti savo sveikinimą Jonui Basanavičiui ir įkelti jį į socialinius tinklus su grotažyme #SuGimtadieniuPatriarche.

Žaidimas, kurio pradžia lapkričio 23 d. 11 val., bus paskelbtas Jono Basanavičiaus gimtinės socialiniame tinkle Facebook, vyks Anykščių, Kauno ir Vilkaviškio rajonų, Marijampolės, Palangos ir Vilniaus miestų savivaldybėse esančiose vietovėse. Žaidimo taisykles ir užuominas (lapkričio 23 d. 11 val.) rasite čia: https://www.facebook.com/events/855924968511874/

FB-skrajute
Rengėjų nuotr.

Žaidimo taisyklės:

Orientacinis žaidimas #SuGimtadieniuPatriarche

Žaidimo pradžia lapkričio 23 dieną 11 valandą. Jums reikės:

SURASTI IR IŠGVILDENTI UŽUOMINAS

  • Žaidimo užuominos bus skelbiamos Jono Basanavičiaus gimtinės „Facebook“ paskyroje (facebook.com/jonobasanaviciaus.gimtine), taip pat šio renginio diskusijų skiltyje.
  • Žaidimui pateiktose užuominose slypės Jono Basanavičiaus lankytos, aprašytos ar kitaip su jo asmenybe susijusios vietos. Žaidimas vienu metu vyks net 6 skirtingose vietose, esančiose įvairiuose Lietuvos miestuose.
  • Kiekvienai vietai atpažinti bus pateikta po vieną užuominą. Neatsiradus įminusių užuominą po valandos bus pateikta dar viena su ta vietove susijusi užuomina.
  • Gvildendami užuominas galite naudotis tiek savo žiniomis, tiek pasitelkti draugus ir artimuosius, „Google“ paiešką ar knygas.

NUVYKTI Į REIKIAMĄ VIETĄ IR ATSIIMTI PRIZUS

  • Išsiaiškinę užuominoje slypinčią vietovę, skubėkite į ją nuvykti.
  • Įdėmiai apsidairę rasite specialų „Aromama“ būtent šiai progai sukurtą vardinį riboto leidimo prizą – antibakterinį oro gaiviklį „Šalin, ligos!“.
  • Prizai lauks tik pirmųjų apsilankiusiųjų kiekvienoje iš vietovių (prizus atsiėmę dalyviai raginami paskelbti žinutę su įmintos užuominos numeriu šio renginio diskusijų skiltyje).

PASVEIKINTI PATRIARCHĄ SU GIMTADIENIU

  • Kviečiame visus nuoširdžiai pasidžiaugti, kad prieš 169 metus Lietuvoje gimė Jonas Basanavičius: atradę vieną iš žaidimo vietų nufotografuokite, nufilmuokite ar kitaip užfiksuokite savo sveikinimą Jonui Basanavičiui gimimo dienos proga.
  • Jeigu į vietoves nevyksite, tačiau vis tiek bandysite įminti užuominas – fiksuokite šias akimirkas, sugalvokite kitų originalių būdų pasveikinti Joną Basanavičių.
  • Įkelkite šias akimirkas į savo socialinius tinklus naudodami grotažymę #SuGimtadieniuJonai ir pažymėdami mus – @lnmuziejus bei @jonasbasanavicius.

ŽAISTI SAUGIAI IR ATSAKINGAI

  • Gimtadienio šventės aprangos kodas – šilti, patogūs, judesių nevaržantys rūbai bei apsauginė veido kaukė.
  • Visų dalyvių prašome žaisti saugiai ir atsakingai – į žaidimo vietas vykti pėsčiomis vieniems arba tik su savo šeimos nariais, nesibūriuoti, laikytis saugaus atstumo ir dėvėti apsaugines priemones.
  • Žaidimo nugalėtojus raginame uoliai naudotis rasta gimtadienio dovana, kovojant su bakterijomis ir virusais.

Žaidimą rengia Jono Basanavičiaus gimtinė, žaidimo rėmėjas – „Aromama“.

Žaidimas vyks lapkričio 23 d. nuo 11 val. visoje Lietuvoje.

Spausdinti 🖨

Nėra susijusių.

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 6

  1. Socialistas says:
    6 metai ago

    Kur orientuositės? Bulgarijoje?

    Atsakyti
  2. Julijonas says:
    6 metai ago

    Tai renginio organizatoriai mano, kad kažkas kels užpakalį su didesniu užsidegimu, jei dovana bus oro gaiviklis? Na Alko skaitytojai ir iš vietos nepajudės, nebent gyvena sekančiame name. Gražu, kad perspėta, jog oro gaiviklių skaičius ribotas. Nes varyti atstumą dėl tokios “vertingos” dovanos (beje patys aerozoliai yra nesveika) ir sužinoti, kad prieš tai jau buvo vienas gudrutis ir gavo “sveikatos” buteliuką, nebūtų malonu. Bet ir ne dovana čia svarbiausia, o paminėjimo idėjos “lygis”. Patriarcho Dvasiai belieka graudžiai šypsotis, stebint savo gimtadienio paminėjimą. Bet ką čia bepakeisi jis Viršuje mes ant žemės.

    Atsakyti
    • Jonas Vaiškūnas says:
      6 metai ago

      Taip, oro gaivikliai – kažkokia parodija.

      Atsakyti
  3. Pajūrietis says:
    6 metai ago

    O, kodėl, pvz., per Vėlines nesurengti orientacinių varžybų kokiose nors didelėse kapinėse? Tas, kas pirmas atrastų reikiamą kapą, gautų dezinfekuojančiojo muilo gabalėlį ir komiksų knygelę, išleista ta proga? Tai būtų ir nebloga reklama to muilo fabrikėliui.

    Atsakyti
    • Žemyna says:
      6 metai ago

      Siūlyčiau VSD surengti orientacines varžybas Seime, vyriausybėje, savivaldybėse ir lietuviškoje EP dalyje – prizai tiems, kas atras Lenko ar Kremliaus kortas.

      Atsakyti
      • Rasa says:
        6 metai ago

        Geras.

        Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Jurginai „American sunset“
Gamta ir ekologija

Kaune rengiama tarptautinė jurginų šventė

2026 08 30
„Kultūrų sodas 2026“ kvies pažinti daugiakultūrį Kauną
Istorija

„Kultūrų sodas 2026“ kvies pažinti daugiakultūrį Kauną

2026 08 30
Akmens skulptorių simpoziumas Pakruojyje plečia ribas
Kultūra

Akmens skulptorių simpoziumas Pakruojyje plečia ribas

2026 08 30
Paveikslėlių ant beržo tošies mįslės
Istorija

Virtualios istorijos: Paveikslėlių ant beržo tošies mįslės

2026 08 30
Burbiškio dvare koncertuos Baltijos gitarų kvartetas
Kultūra

Burbiškio dvare koncertuos Baltijos gitarų kvartetas

2026 08 30
„Gimtoji kalba“
Kalba

Išleistas 2026 m. 8-asis „Gimtosios kalbos“ numeris

2026 08 29
Vanduo, kranas, čiaupas
Lietuvoje

Klaipėdos rajono gyventojams popierines sąskaitas už vandenį keičia kliento kortelė

2026 08 29
Vilniaus arkikatedra
Architektūra

Vyks seminaras „Vilniaus arkikatedros mūro mažos apimties invazinis tyrimas: būdai ir apimtys“

2026 08 29
Nacionaliniame Kauno dramos teatre naujo veiklos laiko atidarymas
Kultūra

Kauno scenos susitinka: penki teatrai pristatė 2026–2027 metų naujienas

2026 08 29
Vaistinė, vaistai
Lietuvoje

Likusiems be elektros – gyventojams galimybė iš naujo gauti šaltai laikomus vaistus

2026 08 28
Pietrytinis aplinkkelis
Lietuvoje

Prieš Rugsėjo 1-ąją – baigiami darbai pagrindinėse Kauno gatvėse

2026 08 28
Kanceliarinės prekės
Gamta ir žmogus

Aplinkosaugininkai pataria, kaip atsakingai rinktis ir naudoti kanceliarines prekes

2026 08 28

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Rimgaudas apie Vyks seminaras „Vilniaus arkikatedros mūro mažos apimties invazinis tyrimas: būdai ir apimtys“
  • P.Skutas apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (III)
  • >+++ apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (III)
  • +++ apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (III)

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Elektrolitų gėrimai tapo madingi: ar jūsų kūnui jų tikrai reikia?
  • Kaune rengiama tarptautinė jurginų šventė
  • „Kultūrų sodas 2026“ kvies pažinti daugiakultūrį Kauną
  • Akmens skulptorių simpoziumas Pakruojyje plečia ribas

Kiti Straipsniai

visitsweden.com nuotr.

Elektrolitų gėrimai tapo madingi: ar jūsų kūnui jų tikrai reikia?

2026 08 30
Jurginai „American sunset“

Kaune rengiama tarptautinė jurginų šventė

2026 08 30
„Kultūrų sodas 2026“ kvies pažinti daugiakultūrį Kauną

„Kultūrų sodas 2026“ kvies pažinti daugiakultūrį Kauną

2026 08 30
Akmens skulptorių simpoziumas Pakruojyje plečia ribas

Akmens skulptorių simpoziumas Pakruojyje plečia ribas

2026 08 30
Paveikslėlių ant beržo tošies mįslės

Virtualios istorijos: Paveikslėlių ant beržo tošies mįslės

2026 08 30
Nensės Greisės Romanos teleskopas

VU astrofizikė: Nensės Greisės Romanos teleskopas – vienas ambicingiausių XXI a. NASA kosminių teleskopų

2026 08 30
Burbiškio dvare koncertuos Baltijos gitarų kvartetas

Burbiškio dvare koncertuos Baltijos gitarų kvartetas

2026 08 30
Pora vasaros rytą žengia akmenimis per upę po dylančiu Mėnuliu

Rugpjūčio 30-osios horoskopas: ryžto netrūks, tačiau skubėti neverta

2026 08 29
Sveikata

Siuntimas pas gydytoją specialistą: kas ir kada jį išrašo?

2026 08 29
Automobilis

Vairuotojų įpročiai keičiasi: mechaninė pavarų dėžė jau užleidžia vietą automatinei

2026 08 29

Skaitytojų nuomonės:

  • Rimgaudas apie Vyks seminaras „Vilniaus arkikatedros mūro mažos apimties invazinis tyrimas: būdai ir apimtys“
  • P.Skutas apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (III)
  • >+++ apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (III)
  • +++ apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (III)
  • Naivus klausimas apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (III)
Kitas straipsnis
Eismas mieste | sumin.lt

Penktadalis didmiesčių gyventojų nevairuoja automobilio

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai