Užsienio bendrovės žemę Latvijoje superka iki šiol neregėtu greičiu ir kiekiu, rodo Valstybinės žemės tarnybos duomenys.
Atmetus valstybines įmones, iš dešimties didžiausių žemę valdančių bendrovių tik dvi priklauso Latvijos piliečiams ar juridiniams asmenims.
Pasak tinklalapio „Pietiek.lv“, pernai dešimties didžiausių užsienio bendrovių filialai Latvijoje nupirko daugiau kaip 58 tūkstančius hektarų, o prieš metus didžiausių dvidešimt penkių užsienio bendrovių filialai nupirko 36 tūkstančius hektarų žemės.
Daugiausia žemės (35600 hektarų) per metus įsigijo švedų bendrovės „Bergvik Skog AB“ filialas „Myrtillus“, antroje vietoje – JAV bendrovės „Phemus Corporation“ filialas (11800 hektarų).
„Myrtillus“ iš užsienio bendrovių Latvijoje turi įsigijęs daugiausia žemės, 63148 ha. Toliau eina norvegų valdoma bendrovė „Foran Real Estate“ – 54105 ha. Rygos savivaldybės įmonė „Rigas mezi“ yra trečia – 45889 ha.
Daugiausia žemės Latvijoje valdo valstybės įmonė „Latvijas Valsts mezi“.
Tapdama Europos Sąjungos nare, Latvija įsipareigojo visiškai liberalizuoti žemės rinką per 7 metus, tačiau šį pavasarį tą terminą pratęsė dar ketveriems metams.
Tačiau ir ligšiolinė tvarka leido užsieniečiams įsigyti žemės, jei ji bus naudojama žemės ūkio reikmėms arba jei pirkėjas yra trejus metus gyvenęs Latvijoje.
Taigi ar geriau, kad Lietuvoje pusvelčiui žemę superka visokie žemeliai,karbauskai ar prūnskienės, o vėliau vis vien jie tą žemę perparduos kad ir lenkams, tik už rinkos kainą?
Jonai,
didžiausia blogybė kai Lietuvos Latvijos žemė paverčiama preke.
Lietuvos žemė taip išniekinta yra vyriausiojo euroderybininko ne lietuvio Petro Auštrevičiaus pastangomis.
Ar apsiginsim nuo Lietuvos darkytojų, paaiškės tai su brandžios mūsų vienybės išraiška.
Ar turi jėgų rinkti parašus, Lietuvos žemės referendumui organizuotis?
Pasikartodamas primenu štai tai
http://www.youtube.com/watch?v=JLImDiXp2mg&feature=player_embedded
Pulkan broliukai. Pulkan sesutės. Pulkan …
Padėkim Pranciškui Šliužui, neparduokim Lietuvos
Žemės reikšmę gali suprasti,tik Valstietis,bet ne pilietis.Kas gyvena arčiau žemės,o ne “asfalto” sluoksniu apklotame plote..Kiekvienas galime įsigyti žemės asmeniškai ir taip prisidėdami prie jos išsaugojimo..Visas Stiprumas slypi-Paprastume…
Artūrai,
“Lietuva, Tėvyne mūsų, …”
Tai žodžiai Lietuvos Himno – Tautinės giesmės.
Ar siūlai mums įsigyti žemės iš mūsų pačių?
Dar kartą atidžiai peržiūrėk video dėl Lietuvos žemės referendumo. Pabandyk surasti žmonių, parašus rinkti.
Pabandyk.
Aš siūlau viena iš lengvesnių kelių,tapti teisėtais žemės savininkais,pagal dabartines galiojančias taisykles(įstatymus) .Įsigyti žemės,nors po mažiausiai penkis “hektarus” ir taip prisidėsim prie jos išsaugojimo..Kas trukdo tūlam lietuviui “supirkinėti” žemę,taip kaip supirkinėja “užsieniečiu” parankiniai..??Rinkti parašus reikia,gal bus galima pakeisti žaidimo taisykles,bet tai ilgas ir nelengvas kelias,kur nuo vieno asmeniškai žmogaus beveik niekas nepriklauso.Jeigu įsigijai protėvių žemę,kuri buvo per klaida papuolus į nedoro žmogaus rankas ir tampi teisėtu jos savininku,tada asmeniškai daug gali nuveikti…
Dėl Angelito yra didesnė problema,bet ji norima tyliai “prastumti” be jokio viešinimo,pasidomėkite internete “Anhidrito projektas” ir angliška versija..
Taip kaip “prastūmė” su lietuviškomis “durpėmis” ir lyg šiol stumdo su protėvių gojais(miškais)…Didžioji dalis medienos išvyksta į užsieni ir iš ten grįžta “produktais”.
Šiai dienai yra užsakymas iš vakarų ES 50-imties metų senumo Uosių,nei senesnių,nei jaunesnių,būtent 50-imties metų senumo ir visos Lietuvos girininkijos juos “pjauna” lyg “žolę su botagu”..Nors miškai lyg ir mūsų,bet mediena dėję “nebe”…Žemė lyg ir mūsų,o derlius kieno..??
Graudu matyti,kaip jie uoliai naikinami gojai,be jokio taisyklingo mąstymo(logikos)…
Valdai,Pranciškų žinau jau senokai,dar prieš dešimtmeti teko jį pažint,bet pamenu,kaip “Baltų krivulėje” Kurtuvėnuose iš Pranciškaus buvo juokiamasi(vaidilų rato) ir Jono (Krivio) žodžiai “Jam pačiam (Pranciškui) su galva negerai”..
Tad kaip bebūtų,bet krivio ypatinga pareiga išsaugoti Lietuvos žemes,bet gal jam svarbesnės Prūsijos..??..Tad toje vietoje ir pasimato,kas yra Valstietis,o kas yra tik “konkrečios”pilies ietis-pilietis..
Artūrai,
nepatikom viens kitam ir nusisukom kas sau?
Viens prie beržo nulaužto vis dar atmintinas žaizdas išsilaižo. Viens ant kelmo kietmedžio uosio 50-ies metų jau nupjauto beveiksmis sėdi. Viens pakirstą kietmedį ąžuolą vis dar gali ir apskabina, kartais pasisemt stiprybės.
Nesikalbam ne(su)sikalbam? Nugarom viens kitam?
Jei taip būtų pasielgę mūsų protėviai, nebūtų Saulės mūšio, nebūtų buvę Durbės mūšio, nebūtų Žalgirio. Ir ar būtų šiandien Lietuva?
Nekankinkim viens kito ir mus stebinčių protėvių, nesusikalbėjimu.
Mums reik tik susiorganozuoti referendumą.
Jei referendumas nepavyks, galėsi suorganizuoti neišmintingai prarastos savos žemės iš(si)pirkimą su bemaž dviem šimtais tūkstančių bedarbių, su kelis kart gausesniu pulku laikinai negyvenančiųjų Lietuvoje ir su gausybe aštuonis šimtus uždirbančiųjų pusbadžių ir bedalių didvyrių, bandančių nors kaip prasimaitinti. Jau nekalbant apie bėdas kurti šeimą ir pasišventimą kukliai planuoti bent vieną vaiką. Kitų bėdų nevardysiu. Puikiai žinomos jos mums.
Atsisukim viens kitam veidu.
Neparduokim Lietuvos.
Čia, Alke, kurio serveriai vis dar ant žemės Lietuvos siūlau įžiebt visiems skaitytojams gerai matomą raudoną pavojaus signalą su klykiančiu sirenos garsu.
Pulkan broliukai. Pulkan sesutės. Pulkan …
Pasak Viliaus Bražėno,
“Kad tiek kovų nenueitų veltui”
Valdai,politika visad buvo yra ir bus nešvari….
Aš nuo juos už devynių kalnų..
PoLitinis gyvenimas yra Politinis.Paminėjai visus politinius mūšius,dar paminėk pulką kunigaikščių,didikų,bajorų ir kitų tautos išdavimų … 🙂
Aš už žemės referendumą (liaudies nutarimą).
Matau “Angelitas” niekam neįdomus iš “komentatorių”..Tikiuosi pavyks surinkti parašų reikiama skaičių ir bus įžiebta žalia šviesa tolimesniems veiksmams..
Bet savo ruoštu,aš tvarkausi asmeniškai kiek įgalėdamas tobuliau.Nevardinsiu savo darbų tautos labui,pati Tauta įvardins su laiku.
Gamta niekados mūsų neapgaudinėja,tik mes patys nuolat apsigauname.
Mes per daug stebime Gamtą ir per mažai gyvename su ja.
Gamta klūsta tik tam,kuris jos klauso.
Gamta moko taip neįkyriai,jog mes per vėlai sužinom,kad ji-mūsų mokytoja.
Gamta teisi: silpną galvą ji kompensuoja tvirtomis alkūnėmis.
Gamta VIENINTELĖ knyga,kurios kiekvienas puslapis prasmingas.
Demokratija yra vergovės forma – Kurioje tu pats išsirenki savo šeimininką!!!
Demokratija=Vergovė.
Tame žodyje slypi Didžiulė neteisybė.
Posakis: Jei uždarysime duris visom klaidom,Tiesa liks už durų..
referendumą inicijuoti ir surengti labai sunku (praktiškai neįmanoma, tam ir sukurtos tos visos “taisyklės” seime). net jei pavyktų surinkti nors pusę reikiamų parašų, jį sužlugdyti suinteresuotoms struktūroms būtų labai lengva. o ir iš ko rinkti tuo parašus, kai Lietuvoje trečdalio žmonių nebėra?
Papildysiu – dar buvo daug kartų bandyta rinkti parašus visokioms nesąmonėms. Dabar, kai reikia, parašų nesurinksime 🙁
A.Gotautas (atsiliepimas aukščiau) siūlo patiems pirkti nors po kiek.
Manau, reikia ieškoti kitų kelių. Pirmiau reikėtų pradėti vienyti Tautą. Mes silpni, kol po vieną.
Taip kembly, kiek žinau tautai dar nepavyko susiorganizuoti referendumui.
Kai šešis kart apsunkintas tautos dalyvavimas valstybės kūrime.
Vadovaujantis išmintim, atkūrus nepriklausomybę, organizavimuisi ir turėjo išlikti 50000 gyventojų pasirašymų.
Pasikartosiu. Gal kas dar neskaitė.
Kai referendumo organizavimui reikia 300 000 parašų, yra bandymas turėti realias piliečių galimybes surengti referendumą.
Štai ši žinia.
………………………………………………………………………………………………………………………………………..
Grupė šalies visuomenininkų siūlo grąžinti į Seimo darbotvarkę referendumo įstatymo pataisų svarstymą
Dvylika šalies visuomeninės veikėjų, mokslininkų kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkę Ireną Degutienę ir siūlo grąžinti į Seimo rudens sesijos darbotvarkę įstatymų projektus, kurie leistų Lietuvos piliečiams dalyvauti valdant savo šalį. Seimo pirmininkės prašoma imtis veiksmų, kad šalies įstatymuose būtų įtvirtintos realios piliečių galimybės surengti referendumą, įgyvendinti kitas įstatymų leidybos iniciatyvas. Siūloma šalinti teisines kliūtis, kurios trukdo piliečiams pasinaudoti susirinkimų ir asociacijų laisve.
Rašte keliamas susirūpinimas, kad visuomenei itin svarbūs įstatymų projektai, susiję su referendumo rengimo klausimais, tik prasidėjus Seimo sesijai buvo atmesti be didesnių diskusijų. Pasirašiusiųjų nuomone piliečių teisė surengti referendumą šiuo metu yra iš esmės deklaratyvi, praktiškai neįgyvendinama, o tai kartu reiškia, kad piliečiai iš esmės neturi galimybių dalyvauti savo šalies reikalų tvarkyme.
Pasak Vilniaus universiteto profesoriaus Povilo Gylio, realios teisės suteikimas piliečiams surengti referendumą būtų svarbiu žingsniu tikrosios demokratijos link. Demokratija yra prismaugta, nes mūsų šalies piliečiai daug metų neturi jokių galimybių pareikšti savo valios. Tą teisę turi tik valdžia, – teigia jis.
Kreipimąsi pasirašęs teisės profesorius Alfonsas Vaišvila teigia, kad Konstitucijoje ir įstatymuose šiuo metu įtvirtintos tokios nuostatos ir sąlygos, kurios veiksmingai riboja piliečių galimybes dalyvauti viešų tautos reikalų svarstyme. O piliečiams nedalyvaujant, suprantama, nėra kam kontroliuoti politikų, iš jų atsakomybės pareikalauti.
Pasirašiusiųjų nuomone, Lietuvos įstatymuose įtvirtintos konservatyvios nuostatos, susijusios su piliečių įstatymų leidybos iniciatyva, buvo pateisinamos nepriklausomybės atkūrimo laikotarpio trapių socialinių, politinių įvykių kontekste, kuomet reikėjo išsaugoti Lietuvos valstybingumą, kurti valstybę. Tuo tarpu mūsų dienomis valstybingumui grėsmę pradeda kelti pernelyg dideli suvaržymai piliečiams dalyvauti šalies valdyme.
Piliečių ir visuomeninių organizacijų įsitraukimui į politikos formavimo ir įgyvendinimo procesą turi būti sudarytos tinkamos ir palankios teisinės sąlygos, nes tik tokiu atveju politika įgis demokratinį turinį, stiprės pilietinė visuomenė ir augs tautos pasitikėjimas valstybės institucijomis bei politine sistema ,- teigia profesorius, politologas Antanas Kulakauskas.
Laišką pasirašė habilituotas technologijos mokslų daktaras Leonas Ašmantas, Pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo ir Nepartinio demokratinio judėjimo vadovas Vytautas Bakas, Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkas Vytautas Budnikas, Vilniaus universiteto profesorius Povilas Gylys, akademikas Antanas Kudzys, politologas, profesorius Antanas Kulakauskas, rašytoja Edita Milaševičiūtė, filosofas Krescencijus Stoškus, profesorius, dirigentas Saulius Sondeckis, Vilniaus universiteto profesorius Romas Lazutka, teisininkas, M. Romerio universiteto profesorius Alfonsas Vaišvila, Vilniaus dailės akademijos prorektorius Saulius Vengris.
Išsamesnė informacija:
Povilas Gylys, tel. 869905046
Planuojamas susiorganizavimas parašų rinkimui Londone
Tarpukario Lietuvoje referendumui susiorganizuoti reikėjo penkiasdešimt tūkstančių parašų.
Esmė ne parašuose. Mums didžiausią žalą daro kreiva ‘demokratija’, užkertanti kelią protingiems žmonėms į valdžią. Sprendinių reikia ieškoti kitame lygmenyje negu susikūrė mūsų bėdos (Einšteino mintis, pasisavinau).
Lietuva gali būti tvirta tik monarchų valdoma. Lietuvos ateitis karalystėje. lyvis
Bandydamas atlikti neįmanomą darbą, dittukuosi su sarmatijos šalininkais, užėjau šį blogą.Ba .. tai tas kliedesys vyksta jau seniai, o aš naivuolis galvojau kad sarmatijos projektas yra šviežias produktas.O dabar rimtai.Labai smagu paskaityti protingo žmogaus mintis.Informacija apie Lietuvišką runologiją atlaisvino mane nuo beprasmiškų paieškų.SėkmėsP.S. aš dar apsilankysiu, labai jau įdomios mintys