Tiek vartotojai, tiek plastikinių langų ekspertai sutinka, kad šiuolaikinės gamybos kokybiški plastikiniai langai yra namų ištaigos užtikrintojai – jų sandarumas padeda išsaugoti šilumą vėsiuoju metų laiku ir tinkamai vėdinti patalpas šiltuoju. Be to, kokybiški plastikiniai langai gaminami iš tokio plastiko, kuris nepraranda savo išvaizdos savybių, nesikraipo ir nelūžta net ir po kelių dešimtmečių naudojimo. Tokiais langų pranašumais galima džiaugtis tik tuo atveju, jei plastikiniai langai pasirenkami tinkamai – iš tinkamų gamintojų ir už atitinkamą kainą.
Plastikinių langų rinka gana didelė, tačiau pastebima, kad joje nemažai ir pigių, kokybės reikalavimų neatitinkančių langų. Tokie langai gali nepasižymėti norimomis savybėmis ir neatitikti vartotojų lūkesčių.
Žmogui, neturinčiam patirties su plastikinių langų gamyba ir visiškai neišmanančiam langų kokybės reikalavimų, labai sunku atskirti kokybišką profilį nuo nepatikimo.
Daugybę metų plastikinių langų rinkoje veikiančios įmonės „Megamas“ atstovas pripažino, kad išsirinkti tinkamus plastikinius langus gali būti nelengva užduotis. Tam reikia atsižvelgti į langų konstrukcijų savybes, į langų tipus, gamybai naudojamas medžiagas ir pan.
Kad langų pasirinkimas taptų bent šiek lengvesnis, šiame straipsnyje rasite svarbiausias žinias.
Kurį langų profilį pasirinkti?
Yra daug dalykų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis langus savo namams. Tik teisingas pasirinkimas užtikrins naudą ir leis ilgą laiką nesusidurti su langų keliamais rūpesčiais. Langų skirtumus verta išsiaiškinti ir dėl to, kad nepermokėtumėte už langų dizainą ar jums visiškai nereikalingas langų savybes.
Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas ir aliuminio sistemoms bei profiliui. Pavyzdžiui, langų profilis gali skirtis medžiagų sudėtimi: tiek metalizuota konstrukcija (aliuminiu), tiek plastiku.
Jei plastikas labai pigus, langai greitai pakeis spalvą ir teks išleisti daug pinigų ir laiko tokių langų priežiūrai. Galiausiai, po kelerių metų gali tekti keisti visą langų rėmą. Langų profilius dažniausiai gamina tokie rinkoje pripažinti gamintojai kaip „Rehau“, „VEKA“ ar kt. Langų profiliai skiriami į 3 klases:
A klasė – išorinių kraštų storis nuo 2,8 mm, vidinių – 2,5 mm;
B klasė – išorinių kraštų storis apie 2,5 mm, vidinių – nuo 2 mm;
C klasė – visi profiliai, kurie neatitinka A ir B klasių kriterijų.
Jei paanalizuotumėte pigius langų pasiūlymus, veikiausiai, matytumėte C klasės sertifikatą. Tiksliai pasakyti, kiek laiko gali tarnauti toks profilis, beveik neįmanoma. Tai reiškia, kad po kelerių metų langas gali deformuotis ir tapti nesandarus, todėl jį teks keisti nauju.
Kitas dalykas – langų gamybai naudojamos aliuminio sistemos. Langų gamintojo „Megamas“ atstovo teigimu, ši konstrukcinė langų dalis labai svarbi, todėl jų įmonė skiria tam ypatingą dėmesį. Naudojamos aukštos kokybės „Ponzio“ arba „Reynaers aliuminium“ aliuminės sistemos.
Pirmosios yra modernios sistemos, tinkamos įvairiems pastatams, atitinkančios griežtus energijos vartojimo efektyvumo, patogumo ir saugumo reikalavimus. O antrosios yra lyderiaujančios Europos rinkoje ir išsiskiriančios šiuolaikiniu dizainu, praktiškumu, patogumu, saugumu, ekonomiškumu, kokybės ir kainos santykiu.
Patikimi langų gamintojai visuomet padeda pirkėjui išsirinkti tai, kas jo atveju tiktų labiausiai.
Langų priedai – ką pasirinkti?
Įsigyjant plastikinius langus galima rinktis įvairius priedus – kokybišką furnitūrą, specialius langų uždarymo elementus, pageidaujamas rėmo spalvas, papildomas sandarinimo priemones ir išskirtines rankenas.
Kartais labai naudinga rinktis rankenas su spynomis, kurios rakinamos raktu. Tai padidina saugumą, ypač jei namuose yra vaikų.
Taip pat galima rinktis geresnę europietišką furnitūrą, kuri yra brangesnė, bet aukštesnės kokybės; dekorą (pageidaujamos spalvos plėvelę); specialų stiklo paketo paruošimą; specialias rankenas; papildomos atidarymo sistemos funkcijos ir kt. Apie kiekvieną iš šių komponentų specialistai gali papasakoti daugiau.
Renkantis plastikinius langus svarbu ne tik teisingas požiūris į visus priedus. Svarbų vaidmenį atlieka ir įmonė, kuri gamina langus ir juos montuoja. Netinkamas montavimas gali sumažinti net ir brangiausių langų efektyvumą.
Plastikinių langų kaina ir gamybos laikas
Įvertinę langų gamybai naudojamus komponentus ir langų savybes, nesunkiai išsirinksite plastikinius langus savo namams. Langų kainai įtakos turi ir gamybai naudojamos medžiagos, ir gamintojas, ir dydis, ir laikas, per kurį pageidaujama pagaminti langus.
Geriausia, kai išsakomi langų poreikiai įmonei ir ji pateikia aiškius kainų paskaičiavimus.
Tinkamas pasirinkimas lemia ne tik langų tarnavimo laiką, bet ir kokybę bei efektyvumą. „Megamas“ – kokybiški, užsakovų poreikius atitinkantys, langų ir durų sprendimai.
Jei jus dominą plastikinių langų kainą susisiekite su mumis telefonu +370 646 09870, el. paštu info@megamas.lt ar internetu https://www.megamas.lt/ ir gaukite patraukliausią pasiūlymą!
Gaila, kad gamintojai niekada nerašo per kiek laiko atsipirks plastikiniai langai. Mano paskaičiavimais vidutiniškai per 100 metų.
Kodėl gamintojai neįspėja, kad įsidėjus plastikinius langus vieno aukšto name ir nevėdinant patalpų susirgimai plaučių vėžiu padvigubėja (skandinavai tai jau yra ištyrę).
Mūsų namuose vienas iš langų pasidarė kreivas horizantalioje plokštumoje. Panaršę internete suradom žmones kurie atstato langą į pradinę jo būseną. Vėl galime pamiršti apie langų nesandarumą. ?