Birželio 27 dieną, minint Lietuvos Šaulių sąjungos 93-ąsias ir Vilijampolės 360 -ąsias įkūrimo metines, buvo atidaryta paroda „Vilijampolės šauliai 1928 – 1940“. Fotografijų ekspozicijoje atsispindi LŠS 31 Vilijampolės šaulių būrio, vėliau kuopos įkūrimo ir aktyvios veiklos istorija ir šaulių likimai.
Parodos organizatorius Lietuvos sąjūdžio Kauno tarybos pirmininkas, LŠS narys dr. Raimundas Kaminskas pristatė parodą ir pasakojo, kaip kūrėsi Vilijampolės šauliai. Vilijampolės šaulių būrys įsikūrė 1928 m. Būrio organizatorius, pirmininkas ir vadas, Raudondvario valsčiaus tarybos narys buvo Alfonsas Vaitkūnas. Vilijampolės šaulių būrys atidarė vakarinius kursus suaugusiems, skaityklą, subūrė chorą, pastatė sporto klubo namus „Perkūnas“, turėjo sporto aikštę ir erdvius šaulių namus, kuriuose buvo skaitykla, styginių orkestras, vaidybos sekcija, biblioteka. Daugumos tarpukario Vilijampolės šaulių likimai buvo dramatiški, pavyzdžiui, Vilijampolės Vaikelio Jėzaus draugijos amatų mokyklos būrio vadas Alfonsas Žebrauskas (1909 – 1987) 1941 m. su kaliniais buvo varomas į Červenę sušaudyti, bet NKVD surengtų masinių žudynių metu liko gyvas ir išsekintas sugrįžo į Lietuvą.
Parodos globėjas ir rėmėjas Lietuvos teisininkų draugijos Kauno skyriaus vicepirmininkas Vygaudas Molis įteikė padėkos raštus šauliams ir prisiminė savo tėvą šaulį Stasį Molį (1900-1960). Parodos atidaryme dalyvavo ir šaulius sveikino Lietuvos Šaulių sąjungos pirmininkas ats. plk. Antanas Plieskis, LŠS Centro valdybos narys dr. Audrius Skaistys, Kauno apskrities Vytauto Didžiojo šaulių 2-oji rinktinės vadas Minvydas Mikalauskas, Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktoriaus pavaduotojas dr. Steponas Gečas, Vilijampolės seniūnijos seniūnas Algimantas Mickevičius, Dainavos seniūnijos seniūnas, šaulys Alvydas Malinauskas, Vilijampolės bendruomenės centro „Veršva“ pirmininkas Aleksas Karalavičius ir kiti. LŠS muziejaus direktorius Vytautas Zenkus pasakojo apie LŠS įkūrimo istoriją, pristatė kai kuriuos LŠS muziejaus eksponatus. Organizatoriai dėkojo parodos informaciniams šaltiniams – Vytauto didžiojo karo muziejui, Kauno apskrities archyvui.
Paroda apie Vilijampolės šaulius buvo atidaryta AB „Kauno energija“ aktų salėje Raudondvario pl., nes šios bendrovės ir aplinkinės teritorijos prie Skirsnemunės gatvės priklausė LŠS 31 Vilijampolės būriui/kuopai. Paroda „Vilijampolės šauliai 1928-1940“ bus eksponuojama Vilijampolės seniūnijoje ir mokyklose.
Lietuvos šaulių sąjungos pagrindiniai tikslai yra stiprinti šalies nacionalinį saugumą telkiant piliečius aktyviai prisidėti prie valstybės gynybinės galios didinimo, viešojo saugumo užtikrinimo, visuomenės pilietinio, patriotinio ir tautinio ugdymo.