Renginiai kraunami

« All Renginiai

XVII Tarptautinė tradicinių šokių stovykla ŠILALĖS raj.

2021-08-04 09:30 - 2021-08-08 17:00

Renginys navigacija

2020 08 05 Tarptautinė tradicinių šokių stovyklaLietuvių etninės kultūros draugijos Vilniuje įkurtas Tradicinių šokių klubas rengia jau 17-ąją tarptautinę tradicinių šokių vasaros stovyklą, kuri vyks 2021 metais rugpjūčio 4–8 dienomis Šilalės rajone.
Tai dalis tęstinės programos, kurią Draugija pirmininkės Dalios Urbanavičienės iniciatyva įgyvendina nuo 2002 m., skatindama žmones įsitraukti į tradicinių šokių kaip socialinio reiškinio judėjimą.

Stovyklos metu daug dėmesio skirsime šokiams su daugiau porų (kadriliai, jonkeliai, galiopai), be šių smagių bendruomeniškų šokių taip pat gilinsimės į aktualias šokėjų tarpusavio kontakto, balanso bei šokių technikos temas. Kaip ir kasmet, šokių stovykla bus tarptautinė, joje dalyvaus svečiai iš užsienio, kurie mokys savo šalies tradicinių šokių. Stovyklos programa, kaip įprastai, pasipildys įvairių amatų, dainavimo ir muzikavimo mokymais, kurie vyks beveik visą stovyklos laiką. Be to, bus galimybė patirti pastarųjų dviejų stovyklų labai didelio pasisekimo sulaukusią naujovę – vakarais tarmiškai sekamas pasakas. Planuojame ne tik užsiėmimus su vaikais, bet ir vyresniems skirtų sportinių žaidimų mokymus. Įvairius praktinius mokymus papildys etninės kultūros tyrėjų teorinės paskaitos, o naktimis, kaip jau įprasta, vyks šokių vakaronės.
*************************************************
Vieta:

Detalesnė stovyklos vieta bus paskelbta netrukus.
*************************************************
Kaip nuvykti į stovyklos vietą iš Vilniaus?
• Galima taupyti kurą ir važiuoti susikooperavus su kitais vairuotojais ar keleiviais „Facebook“ grupėje „Tradicinių Šokių Klubas. FORUMAS“ (https://goo.gl/4uNieW) Maršrutas į sodybą: Koordinatės bus paskelbtos
***********************************************
Kaina

Stovyklos kaina: užsiregistravus iš anksto – 50 Eur, be išankstinės registracijos – 55 Eur. Į stovyklą galima atvažiuoti ne tik visam jos laikui, bet ir tik 1 ar 4 konkrečioms dienoms, arba vien į vakaronę (kainyną galite rasti atmintinėje: paskelbsime vėliau).
***********************************************
Apie stovyklą:

Vilniaus tradicinių šokių klubas, įkurtas Lietuvių etninės kultūros draugijos, rengia jau 17-ąją tarptautinę tradicinių šokių vasaros stovyklą, kuri vyks rugpjūčio 5–9 dienomis Šilalės rajone.

Tai dalis tęstinės programos, kurią Draugija, pirmininkės Dalios Urbanavičienės iniciatyva, įgyvendina nuo 2002 m. Pagrindinis iniciatyvos tikslas – skatinti žmones įsitraukti į tradicinių šokių, kaip socialinio reiškinio, judėjimą. Tradicinių šokių klube (TŠK) buriasi žmonės, pamėgę šokti įvairiuose Lietuvos etnografiniuose regionuose užrašytus autentiškus tradicinius šokius. TŠK renginiuose skamba tradiciniais instrumentais atliekama gyva muzika, dalyviams sudaroma galimybė suvokti šokį kaip puikią bendravimo ir bendruomeniškumo puoselėjimo formą. Klubas skatina kūrybinę raišką ir kūrybinį mąstymą ne tik šokant, bet ir muzikuojant, dainuojant, žaidžiant ir užsiimant kitomis etnokultūrinėmis veiklomis. Čia dalyvauja įvairių tautybių, socialinių ir ekonominių padėčių žmonės – itin aktyvus jaunimas, Klubo renginius yra pamėgę ir vyresnio amžiaus žmonės, šeimos su vaikais, Lietuvoje besisvečiuojantys užsieniečiai, taip pat dalyvauja giminingų šokių klubų atstovai iš kitų šalių.

TŠK neapsiriboja pastovia veikla Vilniuje ir nuo 2004 m. kasmet vis kitame Lietuvos etnografiniame regione bei kitoje gamtos prieglobstyje esančioje vietovėje rengia tarptautines tradicinių šokių vasaros stovyklas. Jų metu dalyviai supažindinami su Lietuvos etnografiniais regionų ir kitų tautų tradicijomis bei šokiais. Programą papildo žaidimų, dainavimo, muzikavimo tradiciniais instrumentais (daugiausia kanklėmis) ir tradicinių amatų mokymai. Kasmet auga stovyklos dalyvių skaičius, kuris pastarosios stovyklos metu perkopė 400.
*************************************************
PROGRAMA:

Bus paskelbta netrukus
*************************************************

Stovyklos atmintinė: Bus paskelbta vėliau (būtina perskaityti registruojantis):

Registracijos anketa: Bus paskelbta.

Maisto anketa: Bus paskelbta kartu su registracijos anketa.

*************************************************
Stovyklos organizatoriai:
Tradicinių šokių klubas (prie Lietuvių etninės kultūros draugijos),
Dalia Urbanavičienė, Inga Četyrkaitė, Augustas Černiauskas, Andrius Rabačiauskas, Ugnė Žemaitytė ir Greta Andriuškaitė.
*************************************************
Nuotraukos iš praėjusių stovyklų:
2019
Barboros https://bit.ly/38NHliI
Augusto https://bit.ly/2vyw8Et
Alano https://bit.ly/3aU3PjV
2018 https://goo.gl/UMuj51
2017 https://goo.gl/PvUeGd
2016 http://bit.do/2016nuotraukos
2015 http://bit.do/2015nuotraukos
2014 http://bit.do/2014nuotraukos

Informacija

Pradžia:
2021-08-04 09:30
Pabaiga:
2021-08-08 17:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

Šilalės raj.
Šilalės raj., Lietuva + Google žemėlapis

____________________________________________________________

Nuorodos į renginių skiltis kitų institucijų tinklapiuose:

LIETUVOS MOKSLININKŲ SĄJUNGOS RENGINIAI
VILNIAUS UNIVERSITETO MOKSLO RENGINIAI
KLAIPĖDOS UNIVERSITETO MOKSLINIAI RENGINIAI
LIETUVOS LITERATŪROS IR TAUTOSAKOS INSTITUTO RENGINIAI

____________________________________________________________

KAUNO TAUTINĖS KULTŪROS CENTRO RENGINIAI
MENŲ SPAUSTUVĖS RENGINIAI

MOLĖTŲ KRAŠTO MUZIEJAUS RENGINIAI

____________________________________________________________

Skelbimus apie renginius siųskite, skelbimų redaktoriui Albinui Vaškevičiui:
Albinas Vaškevičius

Reklama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *