Renginiai kraunami

« All Renginiai

  • event jau ivyko.

Psichologinė baroko drama „Pavojingi ryšiai“

2016-10-21 18:00 - 20:00

Užupio dramos teatro psichologinėje baroko dramoje „Pavojingi ryšiai“ vaidins jaunasis atlikėjas Markas Palubenka

 2016 10 21 pavojingi rysiai foto

Aktoriai Markas Palubenka ir Margarita Žiemelytė

Inovatyvių, kontraversiškų  bei kūrybinių idėjų nestokojanti Užupio dramos teatro režisierė Rita Urbonavičiūtė, pristato spektaklį  pagal vieną skandalingiausių Europos kūrinių – Christopher Hampton „Pavojingi ryšiai“. To paties pavadinimo pjesė – tai istorija apie ikirevoliucinės Prancūzijos aristokratų aistrą, laisvamaniškumą, manipuliaciją, dvimainystę, neištikimybę ir pražūtingus tikros meilės ryšius. Šis spektaklis – tai intymus veiksmas, perteikiantis žmogaus sielos gelmes bei dvilypumą, tiriamąjį žvilgsnį į supančią tikrovę,kuri išryškina asmenines patirtis, bei priartina prie savosios,individualiosios egzistencijos šerdies. „Pavojingi ryšiai“ – tai žmogaus sielos konfliktas. Šiuo metu intensyviai vyksta šio spektaklio repeticijos.

Spektaklyje vaidinantys aktoriai – Margarita Žiemelytė, Markas Palubenka, Laura Jakštytė, Simona Jasiškytė, Rimantė Spėčiūtė, Povilas Adomaitis, Paulius Tamolė, Larisa Kalpokaitė, kuri ne tik vaidina, bet ir talkina režisierei – visi jie  personažus įkūnija tarsi kūrybinio proceso mediumai, atsižvelgdami į to laikmečio žmogiškąsias bei socialines aktualijas. Taip pat svarbu paminėti, kad režisierė R. Urbonavičiūtė, tyrinėdama individo ir visuomenės, aktoriaus ir žiūrovo santykį, spektaklius stato įvairių žanrų ir krypčių, kuria savo pastatymų scenografiją bei kostiumus. Todėl spektaklis „Pavojingi ryšiai“ tampa mentaline kelione ir geismu atrasti naują, nors mūsų laikams ir nelabai būdingą regimybę.

2016 10 21

Markas Palubenka spektaklyje įkūnija Vikontas de Valmontas

Spektaklyje „Pavojingi ryšiai“ vaidmenį kuriantis nuostabaus balso savininkas, dainininkas bei aktorius Markas Palubenka teigia, kad šis vaidmuo išties nėra lengvas ir reikalauja didelio iššūkio. Paklaustas apie tai, kaip sekasi kurti šį vaidmenį, aktorius susiduria bene su dažniausia ir sunkiausia užduotimi – surinkti visas personažo charakteristikas į vieną, jas absorbuoti bei pritaikyti asmeniškai sau ir išlaikyti vientisumą vaidinant. Juk Vikontas de Valmontas – tai personažas, turintis skirtingas nuotaikas bei jausmus. Tačiau Markui šio personažo dviveidiškumas yra savotiškai įdomus bei patrauklus.

Pjesės traukos centras, anot aktoriaus, yra absoliučiai viskas, įskaitant ir pamatines vertybes. Jam be galo yra priimtina ne tik spektaklio stilistika, tačiau ir laikmetis, o svarbiausia tai, kad labai įdomūs yra patys ryšiai tarp žmonių, jų tarpusavio manipuliacija jausmais bei kitų gyvenimais. Aktoriui Markui Palubenkai šioje pjesėje imponuoja pats kūrybinis  procesas. Įdomiausia jam yra tai, kaip formuojasi komanda, kaip žmonės įsilieja į bendrą visumą ir tampa vieno kūrybinio proceso dalimi. Labai įdomu žvelgti iš šalies ir matyti, kokie vienu metu gali būti skirtingi teatro žmonės, pajungiantys savo kūrybines galias vienam tikslui.

Užupio dramos teatro spektaklis „Pavojingi ryšiai“ vyks jau šį rudenį.

2016 m. Spalio 21 d. 18 val.

2016 m. Lapkričio 18 d. 18 val.

Teatro saloje (S. Stanevičiaus g. 24, Vilnius)

Daugiau informacijos ir bilietų rezervacija:

tel. +370 614 43997
el. paštu: uzupisdramosteatras@gmail.com

www.uzupioteatras.lt

Organizatorius

Užupio dramos teatras
Telefonas:
+370 614 43997
El. paštas:
info@uzupioteatras.lt
Interneto svetainė:
www.uzupioteatras

Vieta

Užupio dramos teatras
S. Stanevičiaus 24
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis
Telefonas:
+370 614 43997
Interneto svetainė:
http://www.uzupioteatras.lt

____________________________________________________________

Nuorodos į renginių skiltis kitų institucijų tinklapiuose:

LIETUVOS MOKSLININKŲ SĄJUNGOS RENGINIAI
VILNIAUS UNIVERSITETO MOKSLO RENGINIAI
KLAIPĖDOS UNIVERSITETO MOKSLINIAI RENGINIAI
LIETUVOS LITERATŪROS IR TAUTOSAKOS INSTITUTO RENGINIAI

____________________________________________________________

KAUNO TAUTINĖS KULTŪROS CENTRO RENGINIAI
MENŲ SPAUSTUVĖS RENGINIAI

MOLĖTŲ KRAŠTO MUZIEJAUS RENGINIAI

____________________________________________________________

Skelbimus apie renginius siųskite, skelbimų redaktoriui Albinui Vaškevičiui:
Albinas Vaškevičius

Reklama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *