Renginiai kraunami

« All Renginiai

  • event jau ivyko.

Kovo 11-oji KAUNO tvirtovės III forte

2020-03-11 15:00 - 18:00

2020 03 11 Kauno r.Kviečiame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą minėti drauge su mumis, Kauno tvirtovės III forte, Kovo 11-ąją, 15 val.

Renginio programoje:

Bus iškelta Lietuvos valstybinė vėliava – aukščiausiai negu iki šiol kada yra plevėsavusi ir dydžiu lenkianti daugumą Lietuvoje plevėsuojančių vėliavų.

KASP Dariaus ir Girėno antroji rinktinė atliks salves bei pristatys savo naudojamų ginklų ekspoziciją

Lietuvos kariuomenės uniformų muziejus švenčia 2 metų gimtadienį! Duris atvers atnaujinta Lietuvos kariuomenės uniformų muziejaus ekspozicija, ją pristatys kapitonas Kęstutis Jančys!

Kupiną emocijų muzikinės kūrybos ir atminties skrydį surengs bardas, penkiolikos poezijos knygų autorius Edmundas Janušaitis.

Renginio metu turėsite išskirtinę galimybę pamatyti menininko Gintauto Velykio ekspoziciją INSTALIACIJOS ir Sigito Straigio
parodą METALO SKULPTŪROS

RENGINIO PROGRAMA PILDOMA

*****
Lietuvos kariuomenės uniformų muziejus – tai ekspozicija sauganti įvairių laikotarpių nuo 1990 metų karines lauko, paradines uniformas, išlikusias iki dabarties laikų, o taip pat įvairią Sausumos, Oro, Jūrų, Specialiųjų operacijų pajėgų ir atskirųjų vienetų atributiką, ženklelius, ekipuotę, čia organizuojamos edukacijos ir užsiėmimai.

*****
Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinė planuoja ir vykdo karių savanorių karinį rengimą, papildo parengtais kariais reguliariuosius kariuomenės vienetus, jiems pereinant į aukštesnės parengties lygį. Rinktinė taip pat vykdo teisės aktų nustatytas taikos meto užduotis.
Kauno apskrities savanorių veikla prasidėjo 1990 metais, po Kovo 11-osios akto paskelbimo. Oficialiai Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinė įkurta 1991 m. vasario 27 dieną.

*****
Apie III fortą:

Fortas aktyviai dalyvavo tvirtovės mūšio batalijose. Jo rajone ir prieigose bei pačiame forte sprogo virš 15 tūkst. artilerijos sviedinių. Iki šių dienų išlikę vokiečių artilerijos pabūklų pėdsakų, sugriovimų. Tarpukario metu fortas perėjo Lietuvos kariuomenės žinion, kareivinėse įsikūrė žmonės, kadangi po karo trūko gyvenamo ploto. II pasaulinio karo metu forte buvo įrengti maisto sandėliai, 1955m. čia buvo įsikūrusi sovietų armija ir objektas buvo akylais saugomas. 1991m. Įsikūrė įmonė „Gazagroservisas“

, prekiaujanti automobiliais, o dabar fortas yra firmos „Apželdinimas“ rankose. Forte veikia edukacinės programos, bendruomenė organizuoja tradicines šventes, forte gaminama Forto arbata, organizuojamos parodos ir koncertai.

*Renginys bus filmuojamas ir fotografuojamas. Ateidami sutinkate, jog galime viešinti šią medžiagą.

Informacija

Data:
2020-03-11
Laikas:
15:00 - 18:00
Renginys Categories:
,

Vieta

Kauno tvirtovės III forte
Titnago g. 43
Kaunas, Lietuva
+ Google žemėlapis

____________________________________________________________

Nuorodos į renginių skiltis kitų institucijų tinklapiuose:

LIETUVOS MOKSLININKŲ SĄJUNGOS RENGINIAI
VILNIAUS UNIVERSITETO MOKSLO RENGINIAI
KLAIPĖDOS UNIVERSITETO MOKSLINIAI RENGINIAI
LIETUVOS LITERATŪROS IR TAUTOSAKOS INSTITUTO RENGINIAI

____________________________________________________________

KAUNO TAUTINĖS KULTŪROS CENTRO RENGINIAI
MENŲ SPAUSTUVĖS RENGINIAI

MOLĖTŲ KRAŠTO MUZIEJAUS RENGINIAI

____________________________________________________________

Skelbimus apie renginius siųskite, skelbimų redaktoriui Albinui Vaškevičiui:
Albinas Vaškevičius

Reklama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *