Šventės

 

2015-09-22, antradienį, 20-21 val. (LT), 19-20 val. (PL) BALTŲ ŽEMĖSE IR TEN KUR GYVENA BALTAI BALTŲ VIENYBĖS UGNIES SĄŠAUKA – BALTU VIENĪBAS UGUŅU SASAUKŠANĀS

LATVIJOJE, LIETUVOJE, LENKIJOJE, BALTARUSIJOJE, VOKIETIJOJE, NYDERLANDUOSE, VOKIETIJOJE, NEPALE,…
2015_09_19_Lygiadienis2015 m. rugsėjo 22 d. (antradienį) 20-21 val. minint Baltų vienybės dieną kviečiame visus baltų genčių palikuonis Lietuvoje, Latvijoje ir visame pasaulyje įsijungti į Baltų vienybės ugnies sąšauką ir uždegti ugnis ant kalnų, piliakalnių, su baltų istorija susijusiose vietose. Prieš 779 metus baltų gentys susivienijo ir Saulės mūšyje sumušė Kalavijuočių ordiną. Saulės mūšio diena Lietuvos ir Latvijos seimų yra paskelbta Baltų vienybės diena. Mūšio išvakarėse buvo ugnies ženklas – vienykimės. Ugnis ant tolimo kalno – ženklas, kad esame. Ugnies uždegimas vienu metu – vienybė.

Baltijos jūros rytų pakrantėje gyvenančius žmones nuo amžių siejo bendri protėviai, papročiai, giminystės ryšiai. Baltų genčių kalbos ir kultūra turi bendras šaknis. Įsikūrusios kaimynystėje baltų gentys išgyveno tūkstantmetę istoriją iki šiol. Tačiau baltams dažnai tekdavo kautis su užpuolikais, ginti savo žemes, savo gyvastį, savo kultūrą. Baltai išgyveno, nes jų stiprybė buvo vienybėje ir tikėjime, kur jie bebūtų gimtinėje ar tremtyje.

Šios sąšaukos esmė – aplankyti, įprasminti baltams atmintinas vietas, uždegti ugnis ant kalnų ar kitose su baltų istorija susijusiose vietose ir sujungti baltų genčių palikuonis bei žemes.
Bendruomenes, organizacijas, pavienius asmenis rugsėjo 22 d. 20-21 val. dalyvausiančius Baltų vienybės ugnies sąšaukoje prašome pranešti apie tai adresu Lietuvoje: baltai@aukuras.lt ; Latvijoje: linda.lindale@gmail.com  . Pranešime nurodykite vietą, kur bus uždegta ugnis ir kas ją įžiebs, kontaktus.

Pvz. Girnikų kalnas, Bubių sen., Šiaulių raj. Ugnį rugsėjo 22 d. 20 val. uždegs Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubo „Aukuras“. Renginio pradžia 18.30. Išsamiau www.aukuras.lt . Teirautis tel.: +37068612612 (Darius), info@aukuras.lt. (koordinatės 439532, 6192546 (LKS)).

Pvz. Šiurpilio pilies kalnas, LENKIJA, Punsko kraštas. Ugnį rugsėjo 22 d. 20 val. (PL), 21 val. (LT) uždegs Vytautai. Renginio pradžia 19 val. (PL), 20 val. (LT). GPS 54.233038,22.882912

Gauti koordinates ir nuorodą į konkrečią vietą galima interneto svetainėje www.maps.lt (Lietuvoje), arba https://www.google.lt/maps

Dalinkitės su bendraminčiais patirtimi, nuotraukomis, filmais apie Baltų sąšauką Veidaknygėje

Lietuviškai – latviškai: BALTŲ VIENYBĖS UGNIES SĄŠAUKA / BALTU VIENĪBAS UGUNSKURU SASAUKSME

Siunčiame:
siūlomas dainas baltų sąšaukai;
plakatą;
pranešimą žiniasklaidai su nuotrauka.

Patarimai:
– Prieš iššaunant fejerverkus pasirūpinkite saugumu. Fejerverkų dėžę pastatykite ant lygau paviršiaus ir pritvirtinkite, kad išvengti nemalonumų.
– Jei migla, lašnoja, blogas matomumas, siūlome sąšaukai naudoti lazerinius prožektorius. Išskleidus lazerio spindulį, nukreipus aukštyn ir judinant galima sukurti šviesos stulpą, kuris bus matomas už daug kilometrų.

Galintys prašome paremti sąšauką:

Baltų vienybės ugnies sąšaukai
Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubo “Aukuras” sąskaitą.
Sąskaita: Šiaulių bankas A/s LT727180000000700784
Iš anksto ačiū!

Apie Jūsų dalyvavimą paskelbsime sąšaukos žemėlapyje, kad kaimynystėje esantys žinotų ir Jūsų uždegtą vienybės ugnį nuo kitų kalvų pamatytų bei džiaugtųsi. Pakvieskite savo draugus užkurti ugnį ant gretimų kalnų. Tie kas išvykę svetur ar neturite galimybės nuvykti į baltų atminties vietas, uždekite ugnelę namuose. Lai Baltų vienybės ugnies ženklas keliauja per baltų kraštus ir pasaulį.

DĖMESIO: Nedekite ugnies ant piliakalnių ir kitų kultūros paveldo vertybių teritorijose tiesiai ant žemės, jei ten nėra įrengta laužavietė. Išdeginsite skylę istorijos knygoje, pažeisdami archeologinį sluoksnį kuris gali būti vertingas istorijos pažinimui! Jei kalnas apaugęs medžiais, blogas matomumas – iškelkite ugnį ant karties, naudokite salves (fejerverkus, saliutus), skraidančius žibintus, lazerinius žibintuvėlius. Rengdami renginius nekilnojamų kultūros paveldo objektų teritorijoje, nepamirškite iš anksto juos suderinti su Kultūros paveldo departamento teritoriniais padaliniais, kurių adresus rasite http://www.kpd.lt/lt/pagrindinis-meniu/struktura-ir-kontaktai/kontaktai.html .

Kaip švęsti šventę

Pasirinkite su baltų istorija susijusią vietą. Piliakalnių, alkakalnių, mitologinių vietovių, senkapių, pilkapių, mūšių ir kitų atmintinų vietų žemėlapį galite rasti http://kvr.kpd.lt/heritage/ . Siūlome susisiekti su gretimai ugnį kursiančiais žmonėmis, kurių kontaktus rasite sąšaukos žemėlapyje ir suderinkite ugnies uždegimo, fejerverkų paleidimo laiką, kad spėtumėte pamatyti vienas kitą. Prieš ugnies užkūrimą siūlome surengti talką ir sutvarkyti aplinką, pasiruošti šventei: sukrauti aukurą, pasiruošti ugniavietę, malkų, surinkti šiukšles. Jei teritorijoje netoliese yra daugiau įdomių objektų siūlome padaryti nedidelį žygį ir juos aplankyti. Susirinkite ir susipažinkite – pasiųskite gėrimo kaušą (ąsotį, dubenį, puodelį) ratu, duonos kepalėlį vienas kitam vienybės linkėdami bei po gurkšnį nugerdami. Pasisakykite, kodėl jums svarbi Baltų atmintis ir vienybė. Sudainuokite bendrą dainą (siūlomų dainų sąrašas). Surenkite bendrą vaišių stalą. Prisiminkite Baltų istoriją. Pasikvieskite istoriją išmanantį žmogų, kuris papasakotų apie baltų tautų istoriją, būdą, savitumą, bei vieningumą. Užkurkite ugnį. Baltų vienybės diena kartu yra ir Rudens Lygiadienis, todėl galite apsiversti per galvą atkartodami virsmus vykstančius gamtoje. Stebėkite dangų ir horizontą, suskaičiuokite kiek baltų vienybės ugnių galite pastebėti. Kurkite šventę patys – dainuokite, šokite, vaišinkitės, dalinkitės mintimis. Žinią nusiųskite draugams ir pažįstamiems.
Apie sąšauką teiraukitės

Lietuva: Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubas „Aukuras“ – Darius Ramančionis, tel. +37060091403, el.paštas: baltai@aukuras.lt.

Latvija: Latvių ir lietuvių vienybės draugija – Inga Kapeniece, tel. +37126242510, el. paštas: baltuvienibasugunis@gmail.com.

Latviskās Dzīvesziņas centrs ZALTIS – Gunta Saule, saulegunta@gmail.com , tel. +371 28846708; Linda Lemhena, linda.lindale@gmail.com ; tel. +37129430689.

2013 m. Baltų vienybės ugnis užkūrė (žemėlapis).
Baltų vienybės ugnys 2014 m. degė ir 2015 m. degs (žemėlapis pildomas)


Baltų gentys XII a.


Baltų gentys XIII a. I Raudonu skrituliu pažymėta Šiurpilio pilis
Šiurpilio pilis GPS:
Aikštelė automobiliams 54.251518,22.909875
Pilies kalno papėdė 54.233038,22.882912
Šventyklos kalnas 54.234562,22.982216

Vietas Lietuvā, Latvijā un visur pasaulē, kur 2015.gada 22.septembrī svēkalnos, pilskalnos un citās ar baltu vēsturi saistītās vietās tiks iedegti Baltu Vienības uguņi, lai vienotos sasauksmē. Sasauksmes būtība – baltu tautu un zemju vienotības apliecinājums. Kopš 2006. gada Baltu vienības dienā Baltu vienības ugunis atmirdzējušas, vienojot baltus un viņu pēctečus Latvijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Polijā, Krievijā, Vācijā, Amerikā.
Skelbia: AUKURAS, Veidaknygė, ALKAS, Lietuvių etninės kultūros draugija Paskelbta 2015-09-01

2015-09-22, antradienį, 18 val. KRETINGOS r. Baltų vienybės diena 2015

Baltų mitologijos parke, GPS: 56°01’54.5″N 21°11’08.8″E
2015_09_22_Parkas
Skelbia: Baltų mitologinis parkas, ALKAS, Lietuvių etninės kultūros draugija Paskelbta 2015-09-12

2015-09-26, šeštadienį, 12 val. KAUNE Neeilinis įvykis – senojo lietuvių tikėjimo atgimimo šimtmečio  paminėjimas

Kauno įgulos karininkų ramovėje, Mickevičiaus g. 19
Kauno romuvos kviečia į neeilinį įvykį – senojo lietuvių tikėjimo atgimimo šimtmečio  paminėjimą. Suėję trumpai prisiminsime istoriją bei bandysime pažvelgti į prigimtinės religijos ateitį.
Taip pat šiame renginyje bus pristatytas sumanymas „Švyturys“, skirtas pagerbti ir apdovanoti nešančius šviesą žmones.

Renginyje kviečiame Kaune ir Kauno rajone veikiančias romuvos grupeles pristatyti savo veiklą. Pasisakymui skiriama 5 min.

Norinčius pasisakyti, prašome atsiųsti informaciją:

Vardas, pavardė: …
Atstovaujama bendruomenė: …
Pasisakymo pavadinimas: …
Kontaktiniai adresai ir tel.: …

Informaciją siųsti el. paštu zaliakalnioromuva@gmail.com iki rugsėjo 18 d.
Pilna renginio programa bus paskelbta iki rugsėjo 21 dienos.
Skelbia: ALKAS, Lietuvių etninės kultūros draugija Paskelbta 2015-09-15

______________________________________________________________

Skelbimus apie renginius siųskite, skelbimų redaktoriui Albinui Vaškevičiui:
Albinas Vaškevičius
______________________________________________________________

2011 03 06 sekmadienį 12 val. RUMŠIŠKĖSE
Reklama

13 komentarų

 1. Atgalinis pranešimas: Tikrųjų Joninių – Rasos šventės renginiai 2012 – Turizmas ir Kelionės Lietuvoje - TPL.lt

 2. Atgalinis pranešimas: Susiraskite savo Rasos šventę | Alkas.lt

 3. Trumpiau:

  ‘Buvo tikima, kad mirštant žmogui nuo kūno atsiskiria vėlė, kuri vėliau bendrauja su gyvaisiais, juos nuolat lanko. Lietuvių liaudies dainose sakoma, kad miręs žmogus atsisėdąs į „vėlių suolelį“, kad motinos mylimas sūnus tampąs „vėlių ženteliu“, o dukrelė – „vėlių martele“, kad jie išeiną pro „vėlių vartelius“. Šiandien mirtį suvokiame kaip netektį, tačiau mūsų protėviai dažniau ją suprato kaip naują gyvenimo etapą. Tikėta, jog vėlės lankosi savo gyventose vietose, o mėgstamiausias lankymosi metas – gūdus ruduo. Neveltui ir lapkričio mėnesį žmonės senovėje vadino vėlių mėnesiu.

  Senesniuose šaltiniuose randamas ir kitas Vėlinių šventės pavadinimas – Ilgės, atspindinčios šventės sakralumo lygį. Vėlinės, kaip rodo pats pavadinimas, yra mirusiųjų (vėlių) paminėjimo šventė (lapkričio 2-oji). O žodžio Ilgės skambesy juntamas rudeniškas liūdesys bei mirties nuojauta (lyguma, liga, liegti), kartu ir ilgesys. Galima pajusti gilų amžinojo gyvenimo ILGESĮ, ilgesį tų dvasinių savybių, kurios veda aukštyn. Rudens metas ir mirusiųjų prisiminimas žmogaus sielą savaime nuteikia liūdesiui. Tačiau mirusiųjų paminėjimo šventė, jei joje bus vien tik liūdesys, nepasieks Ilgių šventumo ir pasiliks vien Vėlinėmis, todėl šiandieninių Ilgių atitikmuo yra Visų Šventųjų šventė, švenčiama lapkričio 1-ąją dieną. Per Visus Šventuosius minimi tik tie mirusieji, kurie galėtų būti mums gyvenimo pavyzdžiu. Visų Šventųjų šventė skirta ne mirusiųjų paminėjimui, bet tam, kad ilgėtumės šventumo, ilgėtumės to skaistaus gyvenimo, kurį gyveno šventieji.

  Ilges, kaip ir kitas didžiąsias šventes, lydėdavo mažesniosios šventės. Rudens švenčių cikle ryškus ir buitinis lygmuo, nes būdavo visas derlius sukraunamas, baigiami didžiausi metų darbai. Senojo Lietuvos kaimo žmonės kiekvieną didesnę šventę pasitikdavo sukūrę Romuvą savo širdyje, t. y. šventės išvakarėse būdavo prašoma artimųjų ir kaimynų atleidimo, kartu dovanojant ir kitų padarytas skriaudas. Senovinės Vėlinės, kaip ir kitos didžiosios šventės, tęsdavosi apie dvi savaites. Viena savaitė buvo spalio, kita lapkričio mėnesį. Be to pagonys mirusiųjų garbinimo šventes švęsdavo net kelis kartus per metus. Krikščioniškajai mirusiųjų šventei atsirasti Lietuvoje buvo palankios sąlygos, nes senajame žemdirbių kalendoriuje rudenį būdavo atliekamos galutinio derliaus sudorojimo apeigos, kuriose svarbus buvo mirusiųjų kultas. Vėlinės mena net paleolito laikotarpį, o mūsų laikais, nors ir visai pakitusiomis ir susimaišiusiomis tradicijomis su krikščionybe, žmonės vis tiek lanko „kalnelius“ – kapelius.

  VĖLINĖS SENOVĖJE

  Vėlinės Lietuvoje iškilmingai švęstos miškeliuose ar kapinaitėse po derliaus nuėmimo. Į jas susirinkdavo visos apylinkės žmonės, atsinešdavo valgio ir gėrimo. Tą naktį, sakydavo, ir vėlės susirenkančios kapuose, paprastai medžiuose ar kryžių viršuje. Žmonės pokyliaudavo kelias dienas. Kiekvienas prie savo ugniavietės aukodavo dievams, o ypač dievui Perkūnui, tikėdamiesi malonių ir pastiprinimų mirusiųjų vėlėms. Stalą apdėdavo šienu, jį užtiesdavo staltiese, padėdavo kelis didelius kepalus duonos ir ant stalo kampų pastatydavo ąsočius alaus. Po to dar atnešdavo kito maisto ir aukodavo su tam tikromis apeigomis dievui Žemininkui. Sakydavo:

  Tau, o Žemininkai, mūsų Dieve, aukojame ir dėkojame,

  Kad mus praėjusiais metais sveikus ir visko pertekusius užlaikei,

  Javų ir viso gero davei, nuo ugnies, geležies, ligų

  Ir visų mūsų priešų apsaugojai.

  Keli grūdai, alaus lašai ir kt. buvo aukojama į židinio ugnį, nuliejama ant žemės arba į kambario kampus ir sakoma:

  Tau, o Žemininkai, mūsų Dieve,

  Teikis priimti mūsų auką

  Ir maloningai valgyti mūsų valgius.

  Žemininkas – tai Vėlių Dievas, požemio ir mirusiųjų dvasia . Vėlinių apeigų metu buvo pagerbiama ir deivė Veliona. Tai vėlių Deivė – Motina. Paskui visi valgydami dainuodavo ir grodavo ilgomis dūdomis. Lietuvių tautosakoje gausu Vėlinių dainų:

  KAS TAVI ŠAUKIA?

  Kas tavi šaukia? Žalia varia

  Puoni brali didie drauge

  – Kuo tu, puonai, nuori? Žalia varia

  Puoni broli didie drauge

  – Vyrali nuoriu. Žalia varia

  Puoni brolie didie drauge

  – Ai, kas atvers vartus? Žalia varia

  Puoni brolie didie drauge

  – Mes atversim vartus. Žalia varia

  Puoni brolie didie drauge

  – Važavokit sveiki. Žalia varia

  Puoni brolie didie drauge

  Šeimoje, aplankius kapus, visi rinkdavosi prie stalo vakarienės. Prieš valgymą šeimos vyriausias narys imdavo kaušą, dėdavo į jį įvairių rūšių miltų, druskos ir kt. ir tai berdavo į židinį, sakydamas: “Už visus mūsų bičiulius”. Vėlinių apeigos prasidėdavo apeiginiu prausimusi. Prie uždengto balto stalo žmonės sėsdavosi švarūs, tvarkingais drabužiais. Beje, minima, jog senovėje išsiprausę ir vėlėms pirtyje palikdavo rankšluosčius, marškinius, o kartais ir stalą su valgiais. Per Vėlines laukdavo namuose apsilankančių vėlių. Vėles sutikti ruošdavosi įvairiai. Vėlinių vakare ir naktį galima susitikti su mirusiaisiais, pasimatyti ir pasikalbėti kaip su gyvais. Sakmėse sekama, jog žmonės yra matę iš kapinių išeinančius vėlių pulkus, netyčia ar sąmoningai patekę į vėlių mišias, radę vėlių pėdas smėliu išbarstytoje trobų asloje ar panašiai. Kitur vakare ant stalo palikdavo indus ir maistą, o seniau – ir atvirus namų langus, duris, kad vėlės galėtų įeiti.

  Apeigos troboje prie stalo būdavo labai turtingos: maldos, raudos, giedojimai, užkeikimai, šiurpios istorijos apie vėles, vėlių šaukimai ir vaišės, kurias valgė patys ir aukojo vėlėms bei pakeleiviams ir elgetoms. Minima, jog valgių turėję būti 12. Kuo ypatingi Vėlinių valgiai? Kaip ir visose mūsų šventėse, pirmenybė atiduodama duonai. Kiti labai archaiški valgiai – tai juka ir kruopiniai vėdarai. Nors mirusiųjų pagerbimo šventės Lietuvoje neturi tokių specifinių valgių , tačiau stengtąsi gaminti tik tamsių spalvų patiekalus. Dažnai tai būdavę kraujiniai vėdarai, burokų, tamsių pupelių gaminiai. Pageidautina, kad grįžusi iš kapinių šeima ant stalo rastų gausiai garuojančių patiekalų, pavyzdžiui, karštų bulvių su lupenomis.Vėlinių išvakarėse ar vakare maistui nebūdavo skiriamas didelis dėmesys. Maistas turėjo būti simbolinis, skirtas ne nustebinti, o pasisotinti. Nes susėdę prie stalo giminės turi daugiau laiko skirti prisiminimams, pokalbiams, maldai, giesmėms, o ne valgymui. Pagal tradiciją Vėlinių vakarą ant stalo nederėjo dėti aštrių įrankių, kad vėlėms būtų saugu ateiti. Vėlinių vaišių metu aplink stalą uždegdavo žiburius – žvakes ar kitokią ugnį.

  Žemaičiuose buvo labai gerbiami žyniai – apeigų vadovai. Žynys kviesdavo visus namų mirusiuosius, prašydavo Dievų palaimos jų vėlėms, paskui sėsdavo prie stalo ir pirmas padėdavo po trikoju kąsnį vėlėms. Vėlėms vaišės duodamos per ugnį, t.y. beriama ugnin arba pilama ant žemės. Netyčia nukritęs maistas buvo paliekamas toms vėlėms, kurių nebuvo kam pakviesti.

  Tą dieną senoliai taip pat užkasdavo į žemę duoną, simbolizavusią grūde užslėptą žmogaus egoizmą, o vėliau, kai grūdas dorai išauga, atsiranda duona – žmogus dvasiškai patobulėjo.

  Atlikę savo prosenelių vaišinimo bei pagerbimo apeigas, degindami ugnį ir rūkydami tam tikras žoleles, prisimindavo ugny sudegusius, vandeny paskendusius, griaustinio nutrenktus ir pražuvusius. Kitą dieną maistą išdalindavo elgetoms. Buvo tikima, kad elgetos turi paslaptingą ryšį su mirusiaisiais, yra lyg mirusiųjų ar gyvųjų tarpininkai.

  Taip pat buvo paprotys kapinėse palikti dalį maisto mirusiųjų vėlėms, dažnai palaistant kapus vynu ir medumi. Be kitų valgių ant kapų dėdavo kiaušinius. Kiti valgius ant kapų sakėsi dėdavę todėl, kad atlėkę alkani paukšteliai palestų ir už tai mirusiems pagiedotų, juos palinksmintų. Dar kiti tikėdavosi, kad ateis alkanas žmogus pasistiprinti valgiais ir pavalgys už numirusįjį.

  Nors mes pripratę matyti per Vėlines kapinėse žibančias žvakeles, taučiau iki XIX a. pabaigos žvakių kapinėse nedegindavo. Anksčiau būdavo užkuriamas bendras laužas, kuriame degindavo senus nuvirtusius kryžius. Senų kryžių deginimas ir buvo ta paprasčiausia, pirminė seno naikinimo ir naujo gimimo apeigos forma. Pirmą kartą žvakės ant kapų paminėtos apie 1880 m.”

  o nuoroda tik
  „Atkelkim Vėlių vartelius“
  2008-11-04 19:29
  VĖLINIŲ METUI.
  Tai metas Š V E N T A S.

  Tačiau ir ne šventė;
  tai mums, lietuviams dar svarbiau – BET TIK VĖLINIŲ METU,
  ne už ..užkeltų “vėlių vartelių”.

  TRUMPIAU – metas iki Lapklričio 2 d.
  nėra Ilgių-vėlinių, jis YRA KITAS.
  Kitu metu kam, kitam?

  Sau atsakęs – kitam pasakysi.
  Apie ŽYGĮ,
  – jo užvardas galimas tik pvz. “Link Vėlinių” “Vėlinių linkui…”
  ir ypač vaikučių: n e k l a i d i n a m;
  šiukštu – Spalis ne Vėlinės.

  Tai griežta, – kaip ir saulėtekis, kai Saulė jau kylanti,
  arba naktis, – kai saulė jau ilsisi.

  Lai ilsisi ramybėje, IKI VĖLINIŲ lapkričio metą,
  mūsų protėvių ir visos visos VĖLĖS.

 4. :DDDDDDDD:

  Ką simbolizuoja skelbimo logotopas?
  Ne ž-dų menorą kartais?

 5. Žemaitis:

  Katoliksų bažnyčios 600 metų poveikis labai didelis mūsų lietuvių tautai- ir nieko nuostabaus, lyginant su lenkų tauta, kur jis daug kartų didesnis. Tai lėmė galinga lenkų – patriotų vyresniųjų kunigų – vyskupų ir kradinolų veikla. JIe išgelbėjo Lenkiją su Jogailos vedybomis su Jadvyga nuo suvokietinimo, ir jie įsiveržę į Lietuvą – jau šešis šimtmečius polonizuoja lietuvius. Sutinku, kad Vėlines lietuviais šventė ir garbino savo IŠĖJUSIUOSIUS. O ar buvo Visų šventųjų minėjimo šventė – tikrai abejoju. Šventuosius kūrė sau Katoliksai. Kažkaip nei vienoje senojoje lietuvių giesmėje ar dainoje neteko aptikti ŠVENTŲJŲ GARBINIMO. NES NEBUVO KRIVIŲ AR VAIDILŲ – ŠVENŲJŲ…TIK JUDĖJAI IR KATOLIKSAI TURI ŠVENTUOSIUS- APAŠTALUS .Nes savąją religiją , prievarta skleisdami ne tik išžudė milijonus kitatikių, bet ir pačių nemažai išžudė besiginantieji kitataučiai- kitatikiai-
  Ir kai Lietuvoje buvo išžudyti visi Kriviai, Vaidilos ir vaidilutės, kai karaliai- išsižadėjo lietuvių tautos, nebelikus, kam mūsų tautą vienyti saviginybai, sunyko visos Lietuvos Valstybės galybė.
  Tačiau svabiausia Lietuvių tautoje išliko tikėjimas Pasaulio ir Visatos Tvėrėju. Kuris yra vienas visoms tautoms ir Visatai. Be Tvėrėjo – Dievo, nebūtų nei Visatos, nei Galaktikų, nebūtų nei Saulės, nei Žemės, nei mūsų, ir tuo labiau Perkūno. Griausmo, Vandens, Vėjų… Ir mūsų senieji Kriviai mokė aisčius ir jų palikuonis pirmiausiai gerbti Pasaulio Tvėrėją ir viską ką Tvėrėjas sutvėręs: Žemę – Motiną – Maitintoją, Vandenį – Gyvybės nešėją, Saulę – šilumos ir energijos tiekėją, Mėnulį – Nakties paslapčių, o taip pat ir augmeinją ir žmoniją veikiantį Dievą; gamtos jėgas, galinguosius Ąžuolus- sugebančius atsispirti audroms ir išgyventi ilgus amžius, suteikti žmogui paunksmę, prieglaudą, ir svarbiausią- Tvirtybės pavyzdį.
  Jei tikėti, kad prieš 17 ar 13 milijardų metų egzistavęs kažkos didžiulis kamuolys, kuriam sprogus, gal Žaibui trenkus, KAMUOLYS SUBIRO IR PASKLIDO PO DANGAUS PLATYBES – ŽVAIGŽDĖMIS IR PLANETOMIS…Tai gal ir galėtume pradėti garbinti Žaibą – Perkūno dvasią – Dievu. Tačiau ir vėl: o kas tą didjįį Kamuolį sutvėrė, kas Žaibą sutvėrė… ir vėl akys ir mintys krypsta į TVĖRĖJĄ – VISAGALĮ… Ne krikščionys – gamtos garbintojai pasisavino apeigasiš judėjų ar vėliau iš Katoliksų, o jie- BŪDAMI porą tūkstančių metų VĖLESNIAIS UŽ AISČIUS, ar kitas senąsias pasaulio tautas, vogė ir savinosi mūsų religines apeigas, tradicijas ir papročius. Tad stenkimės į savo pirmtakus -AISČIUS žvelgti dar daugiau pagarbiau, nes jie buvo pirmaisiais Žemėje po paskutiniųjų Ledynmečio ir Tvano. Į mūsų Romuvą atvykdavo Išminčiai ir vyresnieji Egipto ir Normandų šventikai pasisemti išminties ir Dievo- Tvėrėjo palaimos , pasimokyti iš aisčių Vyriausiųjų Krivių ir Vaidilų. Tad neiškokime Lietuvos Žemėje Šventųjų , kai mūsų visi Aisčiai ir jų palikuonys – buvo šventaisiais… o jei pažvlgsime į šešis šimtmečius kankintą ir naikintą lietuvių tautą – tai pagal Vatikaną mūsų visi tautiečiai turėtų būti paskelbti Kankiniais- Šventaisiais.

 6. Artojas:

  Labai gaila, kad romuviai negina lietuvių tautos ir jų papročių taip taip tvirtai, kaip juos puola krikščioniški perėjūnai.

  • Žemaitis:

   Romuviai ligi šiol rėmėsi vieno didžiulio entuziasto ir Jo gyvenimo draugės jėgomis ir pastangomis. Tačiau Entuziastas – Patrijotas iškeliavo į Dausas… nespėjęs įkurti Krivių ir Vaidilučių mokyklos, kurios auklėtiniai būtų galėję pakeisti išeinančiuosius, žadinti lietuvių tautą meilės ir pagarbos Tvėrėjui ir viskam, kas Tvėrėjo sutvėrta, meilės savajam kraštui ir saviesiems žmonės- aisčių palikuonims. Labai gaila, kad likusieji Gerbiamojo Krivio Jauniaus pasekėjai, būdami savų verslų patriotais, nebesugeba tinkamai atsidėti didingąjai KRIVIŲ MISIJAI: VIENYTI LIETUVIŲ TAUTĄ , KELTI JOS PATRIOTIZMĄ, KURTI MŪSŲ TAUTINĖS KRIKŠČIONIŠKOSIOS RELIGIJOS ŠVENTOVES IR JOSE TVIRTINTI MŪSŲ SENĄJĄ TAUTINĘ KRIKŠČIONIŠKĄJĄ ( kuri jokiųu būdu yra ne KATOLIKSŲ – ar katalikiška ) RELIGIJĄ, PUOSELĖTI MŪSŲ TAUTOS KILNIĄSIAS – DOROVINES TRADICIJAS. Senojoje Lietuvoje ir lietuvių tautoje gyvavo labai galinga Krivių – Krivaičių, Vaidilučių ir Vaidilų mokykla, į kurią atvykdavo net iš Danijos ar net Egipto žyniai ir išminčiai pasisemti mūsų tautos išminčių patirties. Mūsų Romuva – buvo didinga ir garbinga pasaulio išminčių šventovė ir mokykla. Ne veltui mūsų aisčių tautos ilgus 7ooo metų išliko savimi, vėliausiai Vatikano jungtinių jėgų PARKLUPDYTA IR PERKRIKŠTYTA Į ŽYDŲ SUKURTĄ RELIGIJĄ – KATOLIKSŲ RELIGIJĄ . CUT-ALL-X- tikiiuosi, kad visi suprantame tą anglišką išsireiškimą, pritaikytą toje, milijonus kitatikių išnaikinusioje religijoje. Be Krivių ir Vaidlučių mokyklos, be savųjų užaugintų išminčiais ir dorybės nešėjų, mes toli nenukeliausime, ko gero vėl sunyksime. Sekime save išsirinkusios IŠSKIRTINE tautos pavyzdžiu, mokykimės iš mūsų tautos naikintojų, prieš šešis šimtus metų parazitais įšliaužusius su alkoholio nuodais į lietuvių tautą ir ir po 150 metų jau sugebėjusiais taip plačiai pasklisti ir užvaldyti mūsų žemes, kad pasiskelbė mūsų Lietuvos kraštą savo judėjų visos Europos sostine su daugybe sinagogų ir rabinų mokyklų ir didžiausia torų perrašinėjimo baze. O kas DABARTINĖJE – atbundančioje lietuvių tautoje – mūsų Aisčių palikuonių tarpe dabar perrašinėja mūsų senosios religijos KNYGAS, KUR MŪSŲ KRIVIŲ IR VAIDILUČIŲ RENGIMO MOKYKLOS? KODĖL KITATAUČIAI GALI MŪSŲ ŽEMĖSE GERIAU KURTIS , NEI MES- SAVO ŽEMĖS ŠEIMININKAI? Į judėjų rabinų KASMETINIUS suvažiavimus suvažiuoja dešimtys tūkstančių rabinų. O kada vyksta mūsų Krivių ir Vaidilučių KASMETINIAI suvažiavimai, kokias progamas juose priima,- nieko nesigirdėti. Jau seniai būčiau paaukojęs nors litą šventovės statybai, bet nieko nežinant nei apie vietą, nei apie projektą, nei apie fondo augimą, nesinori aukoti. Ar veikia šio objekto kūrimo ir lėšų kaupino komitetas,kodėl jis nieko neskelbia apie savo veiklos eigą? Pagaliau, kiek metų tas projektas tęsiasi… ir nežinia , kokioje situacijoje jis yra? Atleiskite, kad taip atvirai ir gal kiek grubokai rašau, bet gal laikas pajudėti savo pačių labui.

 7. Atgalinis pranešimas: Susiraskite savo Rasos šventę 2015 (video) | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>