ES lėšos padės gerinti eismo tinklą visoje šalyje, daugės dviračių ir pėsčiųjų takų (1)

aniwallpaper.com nuotr.

aniwallpaper.com nuotr.

Ketinama atlikti gatvės dangos atnaujinimo darbus Klaipėdos senamiestyje, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus Dusetose, Biržuose ir Širvintose. Šiems projektams skirta ES fondų lėšų, paneša Susisiekimo ministerija.

Dusetose, Zarasų rajone numatoma išplėsti pėsčiųjų takų tinklą ir pagerinti vietos gyventojų susisiekimo sąlygas, didinti judrumą, mažinti aplinkos taršą. Šiuo metu dalis Vilniaus gatvės šaligatvio yra labai blogos būklės, kita dalis jau sutvarkyta, tad įgyvendinus sumanymus bus praplėstas pėsčiųjų takų tinklas Dusetų mieste.

Bendra projekto vertė 48 876,56 Eur, ES struktūrinių fondų lėšos – 41 544,07 Eur.

Biržuose taip pat bus įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas, kuris pagerins pėsčiųjų ir dviratininkų susisiekimo sąlygas, nes nuo J. Basanavičiaus gatvės iki Jaunimo gatvės sankirtos su Atgimimo gatve rekonstruota tako atkarpa sudarys puikias sąlygas dviratininkams ir pėstiesiems saugiai pasiekti norimą vietą.

Bendra projekto vertė 40 873,35 Eur, ES struktūrinių fondų lėšos – 17 810,90 Eur.

Širvintų gyventojai netrukus taip pat turės galimybę daugiau keliauti pėsčiomis arba rinktis ne automobilius, o dviračius. Musninkų gatvėje bus įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas, kuris yra itin aktualus ne tik vaikams ir jaunimui, bet taip pat ir suaugusiems Širvintų miesto gyventojams, ir iš aplinkinių gyvenviečių atvykstantiems asmenims. Šia gatve gyventojai nuolatos eina, važiuoja į darbą, mokymo įstaigas, ligoninę, įvairias kitas miesto vietas. Sutvarkyta susisiekimo tinklas pagerins vietos susisiekimą, kartu pagerės socialinė ir aplinkosauginė Širvintų miesto aplinka.

Bendra projekto vertė 87 178,74 Eur, ES struktūrinių fondų lėšos – 68 921,19 Eur.

Klaipėdoje planuojama rekonstruoti senamiesčio Sukilėlių gatvės atkarpą nuo sankryžos su Daržų iki sankryžos su Turgaus gatve ir Teatro gatvę nuo Žvejų iki Turgaus gatvės. Atlikus rekonstrukcijos darbus bus įrengta kokybiška danga:  paklotos senamiesčio grindiniui keliamus reikalavimus atitinkančios dangos (dalyje vietų ketinama panaudoti esamus akmenis),  rekonstruota lietaus nuotekų sistema, įrengtas apšvietimas.

Bendra projekto vertė 1 085 941,66 Eur, Europos regioninės plėtros fondo lėšos – 500 000,00 Eur.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: