Nacionalinė J. Basanavičiaus premija paskirta tautodailės puoselėtojui Jonui Rudzinskui (0)

Lietuvos tautodailininkų sąjungos vadovas dailininkas Jonas Rudzinskas | Lietuvostautodaile.lt nuotr.

Lietuvos tautodailininkų sąjungos vadovas dailininkas Jonas Rudzinskas | Lietuvostautodaile.lt nuotr.

Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos komisija 2020 metų apdovanojimą nusprendė skirti Lietuvos tautodailininkų sąjungos ir Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos pirmininkui Jonui Rudzinskui. Apdovanojimas jam paskirtas už ilgametę tautodailės puoselėjimo, sklaidos, tyrinėjimo ir jos kūrėjų ugdymo veiklą, tautodailės supratimo visuomenėje stiprinimą.

Šiemetinis Nacionalinės J. Basanavičiaus premijos laimėtojas jau ketvirtą dešimtį yra žinomas etninės kultūros, tautodailės puoselėtojas, rengėjas, visuomenininkas, profesionalus menininkas, aktyvus šiuolaikinio kultūrinio proceso dalyvis. J. Rudzinskas Lietuvoje ir už jos ribų pristato lietuvių tautodailės papročius, rengia parodas, kūrybinius mokymus ir varžytuves. Jis skatina dokumentinių filmų apie tautodailės kūrėjus sukūrimą, taip pat knygų, mokslinių žinynų, amato vadovų, monografijų apie geriausius

tautodailininkus sudarymą ir leidybą. Laimėtojas yra žurnalo „Tautodailės metraštis“ įkūrėjas ir leidėjas, daugelio menotyrinių, analitinių, garsinimo, mokomųjų straipsnių autorius. Etnokultūros temomis J. Rudzinskas skaito pranešimus įvairiose susirinkimuose bei mokymuose Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse.

Jonas Rudzinskas taip pat yra aktyvus dailininkas, rengiantis savo kūrybos parodas ir iliustruojantis knygas etnokultūros temomis. Žinias apie lietuvių etninę kultūrą ir tautodailę padeda skleisti jo įkurtas interneto portalas www.lietuvostautodaile.lt.

J. Rudzinsko kandidatūrą gauti Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos kandidatūrą pasiūlė Lietuvos meno kūrėjų asociacija. Prasminga, kad laimėtojas buvo vienas iš sumanytojų 2020-uosius Lietuvoje paskelbiant Tautodailės metais.

Kultūros ministerijos sumanymu Jono Basanavičiaus valstybinę premiją Vyriausybė įsteigė 1992 metais, 2017-aisiais ji įgijo nacionalinės premijos statusą. Apdovanojimas skiriamas už išskirtinius nuopelnus etninės kultūros srityje, reikšmingą kūrybinę, mokslinę veiklą ir kitus darbus, susijusius su lietuvių etninės kultūros papročių plėtojimu, tautinės savimonės puoselėjimu ir etnokultūriniu ugdymu. Apdovanojimo dydis – 800 bazinių socialinių išmokų.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: