VDU pasirašė susitarimus su 3 Ukrainos universitetais (7)

VDU pasirašė susitarimus su 3 Ukrainos universitetais | VDU nuotr.

VDU pasirašė susitarimus su 3 Ukrainos universitetais | VDU nuotr.

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), tęsdamas ilgus metus vykdomą sumanymą, skirtą bendradarbiavimui su Rytų partnerystės šalimis, pasirašė susitarimo dokumentus su dar trimis Ukrainos universitetais: Priazovo valstybiniu technikos universitetu Mariupolio mieste (Donecko sritis), Luhansko nacionaliniu Taraso Ševčenkos universitetu ir Luhansko nacionaliniu agrariniu universitetu. Visi šie universitetai yra iš karinių neramumų vietų – Donecko ir Luhansko sričių. Dalis jų, kartu su dalimi akademinių darbuotojų ir studentų, buvo priversti išsikelti iš užimtų teritorijų, palikdami mokslo ir studijų infrastruktūrą.

Susitarimo dokumentais numatoma, jog VDU ir Ukrainos universitetai bendradarbiaus pasitelkiant akademinius ir mokomuosius mainus – žadama vykdyti bendras, dvigubo diplomo studijų programas, rengti studentų, dėstytojų ir darbuotojų mainus, vykdyti jungtinius tyrimus, mokymus, dalintis tyrimų medžiaga. Taip pat žadama skirti specialias stipendijas Ukrainos studentams, siūlyti galimybę nuotoliniu būdu jiems mokytis anglų kalbos.

„Nuosekliai plėtojama rytų partnerystė VDU yra ypač svarbi ne tik akademiniam ir moksliniam bendradarbiavimui. Tai reikšmingas mūsų vertybinio pagrindo įprasminimas dalintis patirtimi, galimybėmis, žiniomis su tais universitetais, kuriems šiuo metu nepaprastai reikalinga mūsų parama. Luhansko ir Donecko srityse esantys universitetai dėl karo buvo priversti išsikelti iš šių regionų, bet atkakliai siekia toliau vykdyti studijas, ir tai yra VDU bendruomenei artimi bei iš praeities pažįstami siekiai, kuriems negalime būti abejingi“, – teigia VDU viešųjų ryšių prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė.

VDU pasirašė susitarimus su 3 Ukrainos universitetais | VDU nuotr.

VDU pasirašė susitarimus su 3 Ukrainos universitetais | VDU nuotr.

Pasak prorektorės, universitetui yra svarbu, jog pavyko įtvirtinti ryšius su šiais Ukrainos universitetais. Ukraina, Baltarusija ir kitos Rytų partnerystės šalys susiduria su rimtais iššūkiais ne tik švietimui, bet ir demokratijai – todėl akademinė bendruomenė jaučia atsakomybę prisidėti padedant ieškoti sprendimų, skatinti visuomenines sumanymus per studijas ir mokslą, siekiant pokyčių regione, įgalinant žmones veikti dėl geresnės ateities.

Tai nėra pirmas VDU projektas Ukrainoje. Viena iš paskutiniųjų projektų dėl nuotolinio mokymo(si) patirties perdavimo buvo skirta Donecko ir Luhansko sričių švietimo įstaigoms: vidurinėms mokykloms ir universitetams. Ją VDU vykdė kartu su Vilniaus Ozo gimnazija. Projektą finansavo LR Užsienio reikalų ministerija.

Ukrainos vėliava | VDU nuotr.

Ukrainos vėliava | VDU nuotr.

Lapkričio pradžioje VDU taip pat paskelbė apie papildomai priimamus dar 50 studentų iš Baltarusijos, kurie jaučiasi nesaugiai savo gimtinėje, yra persekiojami ir pašalinti iš savo universitetų. Vytauto Didžiojo universitetas įsteigė paramos fondą ir skirs stipendijas, padengiančias šių studentų mokesčius už studijas, pragyvenimo išlaidas.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Švietimas, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Laisvės balsas:

  Prieš porą savaičių pro vakarietiška Armėnijos vyrieusybė padovanojo Kalnų Karabahą Azarbaidžianui. Armėnai padeginėjo savo namus ir buvo privesti bėgti iš amžiais gyventos žemės. Įsikišo Rusija ir šiandien armėnai ėmė grįšti namo. Kodėl Armėnai visai pochui Alkui ? Ir visai Lietuvos žiniasklaidai .

 2. Laisvės balsas:

  Per pastaruosius 100 metų, turkai sadistiškai nužudė daugiau nei 2 milijonus armėnų. Dabar norėjo surengti trečią genocidą. Nei tada, nei dabar Vakarai nieko nemato, nieko negirdi. Kodėl ? Vienas kitas reportažas pasirodo, bet politikai tyli. Kaip paaiškinti ? O jei Lietuva atsidurs armėnų vietoje ? Apgins Turkija, stipriausia NATO narė Europoje ?

  • Pajūrietis:

   Vakarai nieko nematė ir tylėjo, kai lietuvius bolševikinis okupantas žudė ir trėmė 1940 m., 1941 m. ir po karo… O kur dar nacių teroras Lietuvoje…

  • Žemyna:

   Tai ne azerai armėnus skriaudžia, tai Turkija jais naudojasi, siundo prieš armėnus, matuodamasi su RU, katras Kaukaze bei Art. Rytuose įtakingesnis.
   Todėl ,,strateginė partnerė” Rusija nepersistengė armėnus gelbėdama, nors galėtų per savaitę viską nuraminti. Tačiau supranta, kas tada užvirs. Tos trys šalys, panašiai kaip ir mes čia, ten tarp dviejų ,,gelbėtojų” įstrigusios ,,ant amžių amžinųjų”. Arba turi susirasti kokią negyvenamą salą, arba taip kęs tyčiojimąsi iš jų iki pasaulio pabaigos. Nebent tai suvoktų ir išmoktų nesileisti provokuojamos, ir netgi taptų garbingomis partnerėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: