Seimas svarsto įkurti naują – Ateities komitetą (3)

Seimas | lrv.lt nuotr.

Seimas | lrv.lt nuotr.

Seimas nusprendė svarstyti siūlymą kurti naują – Ateities komitetą. Pristatydamas tai numatančias Statuto pataisas Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Vyšniauskas sakė: „Tai yra komitetas, kuriame yra bandoma atsispirti nuo kasdienybės, kasdienybės aktualijų ir pažvelgti šiek tiek į horizontą, į perspektyvą. Ateities komitetų visame pasaulyje atsiranda vis daugiau ir Lietuvos parlamentas galėtų būti to dalis.“

Numatoma, kad šio komiteto nariais, kaip ir Europos reikalų komiteto nariais, galėtų būti kitų komitetų nariai.

Siūloma, kad Ateities komitetas būtų sudaromas pagal proporcinio Seimo frakcijų atstovavimo principą. Atstovus frakcijos deleguoja, užtikrindamos kiekvieno komiteto atstovavimą, paprastai iš komitetų pirmininkų ar jų pavaduotojų, frakcijų seniūnų ar jų pavaduotojų. Konkretus komiteto narių skaičius ir sudėtis tvirtinama Seimo nutarimu. Ateities komiteto nariais gali būti Seimo nariai, dirbantys kituose komitetuose.

Projektui po pateikimo pritarė 77, prieš balsavo 10, susilaikė 11 Seimo narių. Projektą nuspręsta svarstyti skubos tvarka lapkričio 24 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

3 komentarai

 1. Memelschvanz:

  Be abejo reikėjo tokio komiteto Seime – negi pūsi muilo burbulus tik šiaip, plenerinių posėdžių metu. Tam reikalui komitetas būtinas. O kur kitur dar gali dalyvauti didesnė dalis naujai išrinktųjų?

  • Pajūrietis:

   Tai Tamsta ne romantikas, pasirodo: juk bus „bandoma atsispirti nuo kasdienybės, kasdienybės aktualijų ir pažvelgti šiek tiek į horizontą“. O kodėl mums visiems nepažvelgti šiek tiek (!) į horizontą? Visa tauta sutartu laiku žvelgia į horizontą. Kasdien!!! Gal išvystume kokį laivą tolumoje? Ką jis plukdo: rusiškas suskystintas dujas, aukštos kvalifikacijos gydytojus ir IT specialistus, o gal raštinės prekes ir gyvų gėlių puokštes? O kas už horizonto? Gal Žemė plokščia?

 2. Dirbsime be premjerės?:

  Į parlamentaro klausimą Šimonytė atsakė, jog dabar eis ATSAKOMYBĖS NEŠTI … Tai kitkuo užsiimti nelabai turės jėgų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: